Létezik olyan, hogy egy cselekvőképes,12. hetet még be NEM töltött terhesnek nem engedélyezik az abortuszt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszát várom, akinek volt abortusza és nem volt erőszak áldozata, nem veszélyeztette az életét a terhesség, és nem a magzat betegsége miatt kellett megszakítani.


Tehát pl. tanult, és úgy érezte, hogy korai, vagy mondjuk volt már x gyereke, és nem szeretett volna egy x+1.-et, vagy elhagyta a párja, és bár az anyagiak meg lettek volna, nem akart egyedülálló anya lenni.


Leszögezem: Nem ítélkezni szeretnék. A kérdést egy vita miatt tettem fel.

Úgy tudom, hogy 12. hétig "súlyos válsághelyzetre" hivatkozva bárki megszakíttathatja a terhességét, a nő ítéli meg, hogy válsághelyzetben érzi-e magát vagy sem.

De egy illető váltig állítja, hogy ilyen nincs, és csak akkor engedélyezik, ha súlyos beteg az anya, vagy tényleg annyira borzalmas anyagi helyzetben van.


Valaki magyarázza már el, hogy ez nem így működik:D


2014. máj. 25. 16:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%
12.hétig bárki elvetetheti, aki akarja, csak a szükséges összeget kell kifizetni és nyilatkozatot tenni.
2014. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így tudom. De a legjobban annak örülnék, ha valaki leírná, hogy ő átesett ezen, és nem volt borzalmas anyagi helyzetben, és életveszélyben sem.

Bár gondolom nem sok nő szeretné ezt felvállalni...:/

2014. máj. 25. 16:35
 3/44 anonim ***** válasza:
41%

Szerinted egy törvényt csak úgy be nem tartanak simán? Neked engedik hogy SOK PÉNZÉRT Ipadet vegyél a boltban? Igen. Hitelre is? Igen.


De tudom, miért mondják ezt! A kommunizmusban volt egy olyan törvény erejű rendelet, hogy az abortusz bizottság előtt kellett megjelenni, akik csúnyán néztek. Majd ugyanúgy lefizetted őket vagy feketén csináltattad meg. Az ára az inflációt számítva arányaiban akkor is ugyanennyi volt. :)


Figyelj,olyan van, hogy adnak időt, hogy elgondolkodj (egy hetet), de ha te tudod, mit szeretnél, és ők bunkók, menj máshová. Nehogymár egy nővér mondja meg! Légy határozott:)


Nyugodj meg, ilyen nincs Magyarországon. Az abortusz tablettát is engedélyezni fogják, amint újra liberálisabb kormány lesz itthon.


Előbb-utóbb rá kell jönnünk, hogy a modern nyugathoz akarunk tartozni a Balkán helyett.:)

2014. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Ahh, látom nem sikerült megérteni a kérdésem célját.


Nem állok abortusz előtt.

Tisztában vagyok a törvényi szabályozással is, ami pedig az, hogy 12. hétig a nő dönt arról, hogy akarja-e vagy sem. Ha nem akarja (teljesen mindegy, hogy miért), akkor elmehet abortuszra és kész.


De az egyik kérdésnél ebből egy baromi nagy vita kerekedett, mert egy illető nem volt képes ezt felfogni, csak hajtogatta, hogy de ilyen nincs, és nem a nő dönt.


Azért szeretem volna egy olyan nőt találni, aki megmondja, hogy bizony teherbe esett mondjuk 18 évesen, de még tanult, igazából nem élt borzalmas anyagi körülmények között, tehát ha nagyon akarta, meg tudta volna tartani a gyereket, de nem akarta, mert előbb be akarta fejezni a sulit és kész.

Vagy bármi hasonló sztori.


De azt hiszem, hiába várok:D

2014. máj. 25. 16:44
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos volt egy abortuszom 24 éves koromban. Felelőtlen voltam egy friss kapcsolatban, de alapvetően nem volt semmi olyan válsághelyzet, amiket felsoroltál. Elméletileg úgy fogalmaz a jogszabály, hogy "engedélyeztetni" kell, végig kell menni egy látszat protokollon, de ez kb olyan komoly, mint hogy a családi pótlék törvény szerint nem jár alanyi jogon, hanem kérelmezed, és "elbírálják". Mindenki megkapja, nem igaz? Orvos után el kell menni családsegítőbe, ott elmondják a lehetséges alternatívákat (mégis megtartod, örökbe adod stb.), illetve fogamzásgátló módszereket ismertettek. Majd kapsz időt gondolkodni, ha döntöttél, asszem vissza kellett menni, kaptál egy csekket, és továbbirányítottak, de erre már nem emlékszem pontosan. Azóta is bánom,főleg hogy az a kapcsolatom 10 évig tartott, úgyhogy akár jöhetett volna a baba. :(. Összegezve, az ismerősöd, ha a gyakorlatot nézzük rosszul tudja.
2014. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly esett át a nővérem egy abortuszon. Semmi súlyos probléma nem volt, egyszerüen nem akarta azt a gyereket. Elkellett mennie kétszer egy családsegítőhőz, aki 20 szor megkérdezte tőpe, hogy nem gondolta e meg magát... Kapott egy csekket, egy időpontot a kórházba és megcsinálták neki az abortuszt
2014. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Remélem így már felfogja az illető, hogy baromira nem úgy van, ahogy ő elképzeli.
2014. máj. 25. 18:52
 8/44 anonim ***** válasza:
22%

Ha már úgy nagyon hajlandóak az emberek kibeszélni valakit a háta mögött (na igen, magyarság -.-) akkor hadd jelenjek már meg, mint illetékes személy! Ha már engem annyira szidtok, akkor azért ne ferdítsünk már a körülményeken!


"egy illető, egy illető, egy illető" - azért azt ne hagyjuk már ki, hogy 17 éve foglalkozom családjoggal (11 éve vagyok csak igazán sikeres) és ezalatt kb. 240 abortuszos esetem volt!!!!!


Egyébként az 5-ös válaszoló is engem igazolt ezzel a résszel: "jogszabály, hogy engedélyeztetni kell, végig kell menni egy látszat protokollon, de ez kb olyan komoly, mint hogy a családi pótlék törvény szerint nem jár alanyi jogon, hanem kérelmezed" -Nem egészen, de így van! A lényeg, hogy jogilag engedélyeztetned kell!


De rendben, legyen! A legutóbbi írásom, ami még nem lett megcáfolva, viszont igazol engem, itt van, a #48-as válasz! Cáfoljátok meg erkölcs/empátia nélkül, objektíven, törvényre/jogszabályra/alkotmányra hivatkozva! Aztán meglátjuk, hogy van-e jogotok hozzá nemértőnek nevezni!


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

2014. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Ha nem tűnt volna fel, én linkeltem be a másik kérdéshez ezt a kérdést. Ennyit arról, hogy mennyire a hátad mögött történik:D


Fogd fel végre:

Nem kell semmilyen különös indok ahhoz, hogy egy cselekvőképes nő a 12. hétig elvetesse a gyerekét.

Elmegy a családvédelmibe, tartanak neki egy kiselőadást a biztonságos szexről, aláír egy papírt, három nap múlva visszamegy, ha még mindig akarja a dolgot, kap egy igazolást, és mehet a kórházba.

Ennyi.


Nem kell hozzá sem iszonyat csórónak lenni, se egyéb extra "követelmény" nem kell. Pontosan elég indok az, hogy nem akarja a gyereket, mert neki lelki válságot okoz.

2014. máj. 25. 19:24
 10/44 A kérdező kommentje:

És persze, nyilván meg van hozzá a formaság. Családvédelmi, elmondják a tudnivalókat, aláírás.


De olyan NINCS, hogy visszaküldik, hogy "bocsi, nem mehetsz abortuszra, mert nem tetszik az indoklásod".

2014. máj. 25. 19:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!