Létezik olyan, hogy egy cselekvőképes,12. hetet még be NEM töltött terhesnek nem engedélyezik az abortuszt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszát várom, akinek volt abortusza és nem volt erőszak áldozata, nem veszélyeztette az életét a terhesség, és nem a magzat betegsége miatt kellett megszakítani.


Tehát pl. tanult, és úgy érezte, hogy korai, vagy mondjuk volt már x gyereke, és nem szeretett volna egy x+1.-et, vagy elhagyta a párja, és bár az anyagiak meg lettek volna, nem akart egyedülálló anya lenni.


Leszögezem: Nem ítélkezni szeretnék. A kérdést egy vita miatt tettem fel.

Úgy tudom, hogy 12. hétig "súlyos válsághelyzetre" hivatkozva bárki megszakíttathatja a terhességét, a nő ítéli meg, hogy válsághelyzetben érzi-e magát vagy sem.

De egy illető váltig állítja, hogy ilyen nincs, és csak akkor engedélyezik, ha súlyos beteg az anya, vagy tényleg annyira borzalmas anyagi helyzetben van.


Valaki magyarázza már el, hogy ez nem így működik:D


2014. máj. 25. 16:30
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Amúgy most már őszintén érdekelnek ezek az "abortuszos esetek".

Egy példát mondjál már kérlek.

2014. máj. 25. 20:26
 22/44 anonim ***** válasza:
60%
Ez a jogszabály is olyan, hogy van, de minek? Azt mondom, hogy nem akarom a gyereket és kész, esetleg füllentek valamit,, mondjuk, hogy az én életembe nem fér bele a gyerek, depis vagyok stb és mar mehetek is a műtőbe.
2014. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

"Azt én sem mondtam, hogy a gyakorlatban így van."


De, azt mondtad:

"Mint a 13-as válaszban írtam (belinkeltem), lelki állapot miatt, vagy kicsi anyagi gond miatt nem fogják engedélyezni az abortuszt! "

2014. máj. 25. 20:29
 24/44 A kérdező kommentje:

Pontosan azért van ez a része a törvénynek, hogy a nő súlyos válsághelyzetre hivatkozva megszakíttathatja a terhességét, hogy a nő dönthessen a magzat sorsáról a 12. hétig.


Ha nem lenne benne ez a sor, akkor csak akkor vetethetné el, ha egészségügyi oka lenne vagy az anyánál, vagy a magzatnál.


De mivel beleírták a jogalkotók azt, hogy "súlyos válsághelyzet estén", így bizony a nő fel van jogosítva arra, hogy ha ő válsághelyzetben érzi magát, akkor elvetethesse.

2014. máj. 25. 20:31
 25/44 anonim ***** válasza:
89%
Hát mit mondjak, te "családjogász", és erre még büszke is vagy. Szánalmas, és gyomorforgató. Vagy férfi vagy, vagy szerencsédre nem kerültél hasonló helyzetbe az életedben. Könnyű mások felett ítélkezni. Egyébként valóban jogilag is tág fogalom a válsághelyzet. Szerintem elég siralmas, ha a te szánalmas kis életedbe az hozhat némi örömöt, hogy egy egyébként sem könnyű döntés után még belerúghatsz emberekbe. Erre valószínűleg születni kell. De egyébként pont a te léted mond ellent annak, amit szajkózol, hiszen ha valóban csak a te szemléleted szerinti "válsághelyzetben" végeznék el az abortuszt (a törvény nem tér ki konkrétan a válsághelyzet mibenlétére, ezért gondolom minden perben vért izzadsz, mire sikerül bebizonyítanod az indokolatlanságot, de hát mindenki másra élvez), akkor neked sem kellene ezt a "gyönyörű" munkát végezned.
2014. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem jön ki környezettanulmányozásra, nem vizsgáltatja felül a NAV-val az anyagi helyzetemet, ezen kívül a kérdezőnek van igaza, a válsághelyzet relatív, beletartozik egy esetleges lelki tényező is (ez alapján lehet indokolt pl egy császármetszés is), amit elég nehéz cáfolni, mivel igencsak objektív.
2014. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, szubjektív
2014. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Mármint szubjektív:)

Igen. Ha azt mondom, hogy nekem márpedig tönkremegy az életem, ha abba kell hagynom a sulit a gyermekvállalás miatt, akkor mégis ki fogja azt mondani, és mégis mi alapján, hogy ez nem így van?

A válsághelyzet szubjektív.


Tényleg, őszintén érdekel, hogy mégis hogy érted el 230 esetben, hogy büntetést rójanak az anyára és az orvosra.


Mert persze, ha arról van szó, hogy igazából 13 hetes a magzat, nem 12, akkor nyilván meg lehet fogni.

De amúgy, ha benne van a 12 hétben, mégis mi alapján mondod, hogy márpedig nincs válsághelyzetben?

2014. máj. 25. 20:46
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

Úgy van. Én normálisan, törvényesen akarok élni. (mellékesen: kérdező! legalább tanuld meg az érvelés alapjait, ha már ennyire pattogi vagy...a "te is" érv[nem jut eszembe a latin]logikai hiba, nem elfogadható) Férfi vagyok. De ez nem meghatározó. Objektív vagyok. Ha a férfi szervezet képes lenne a szülésre, akkor azt is ugyanúgy megtámadnám ha jogilag nem tisztán csinálja! És szinte biztos vagyok benne, hogy más a felfogásunk! Én objektív vagyok, te nem!


Csak megsúgom, én ezen bőségesen szigorítanék még! Mint ahogy mondtad, ellenőriztetném az anyagi helyzetet, valamint a lelki dolgot pedig (mai technológia mellett már megvalósítható) az agyhullámok figyelésével kiszűrném, hogy mennyi a százalékos esélye a depressziónak ha megszülne. És nevezhetjük belerúgásnak, nem érdekel, ha egyszer az az indok, hogy "ó hát én csak dugni akartam, de felelősséget nem akarok, ezért kérem gyilkolják meg a magzatomat" (akármennyire szépítjük, ha nem egészség- vagy pénzügyi okokból adják be a kérelmet, akkor ez a megfogalmazás érvényes, az anya a saját felelőtlensége miatt meggyilkoltat egy magzatot), akkor igenis elérem hogy törvényesen megbüntessék az illetőt! Én objektív ember vagyok. Nem az élvezetért szexelek, hanem a fajfenntartásért, a test önkéntes, tudatalatti kéréseinek elégtételéért. Ugyanígy az evésnél. Nem érdekel, hogy jól lakjak, vagy finom legyen, ha fedezi a megfelelő tápanyagbevitelt akkor végeztem a kajával. Én csak azt teszem meg ami hasznos! Rousseau képe volt a jó.

Gondolom te nem így gondolkodsz, és inkább a haszontalan, fölösleges élvezetek, önkényes dolgok (lásd magzat megfosztása az esélytől a megszületésre amiatt mert nem vagy hajlandó felelősséget vállalni) érdekelnek...

2014. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy ki pereli be ilyenkor mind az anyát, mind az orvost? Te?
2014. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!