Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 év alatti terhesség esetén...

18 év alatti terhesség esetén nem dönthet 100%ban a szülő, csak az ő beleegyezése is kell az abortuszhoz?

Figyelt kérdés
Anyám nagyon azon van hogy vetessem el... de én nem akarom.. nagyon nem. Én nem leszek gyilkos, ha már felelőtlen voltam. Nem azt akarom hogy meggyőzzenek itt. Csak azt, hogy mondja azt valami hozzáértő vagy tapasztalatból beszéljen valaki hogy neki is alá kellett írni...

2014. júl. 17. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Én úgy tudom , hogy kényszeríteni nem kényszeríthet az abortuszra de ha el akarnád vetetni ahhoz kellene az ő beleegyezése mert az műtét és kiskorú helyett még a szülő beleegyezése kell az ilyen beavatkozásokhoz. Szóval ha még mindig így van akkor el nem rángathat az akaratod ellenére.
2014. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha megtartod, megtartod, ennyi. Mivel a szülésig betöltöd a 18-at, nem kell a szüléshez az ő aláírása, csak ha nem töltötted volna be a 18-at, mire szülsz.

Amúgy gratula.

2014. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon a szülő nem kötelezheti abortuszra - terhesség kihordására sem - fiatalkorú gyermekét. Ha nem egyezik bele a babába, a gyámhivatal tud segíteni.


Őszinte tisztelettel és szeretettel gondolok Rád, és sok boldogságot kívánok. Nem fogod megbánni, hogy már most szereted a picurt.

2014. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhet terhességmegszakításra,viszont azt megteheti,hogy nem engedi(ha az övé a ház)oda vinni a babát.Jó lenne közös nevezőre jutni vagy gondoskodni a lakhatásotokról,ha nem javul a helyzet.Nem lenne kellemes a kórházból intézkedni+rátok szállhat a gyámügy is.

Remélem idáig azért nem fajulnak el a dolgok és anyukád megenyhül.

2014. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügy nem szállhat rá. 18 lesz, mire szül. Ha lesz hova hazavinni, nem is találkozik a gyámhatósággal.
2014. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Direkt elmondtam nem ócsárolást kérek.

Ha én nem mennék el melóba a párom fizetéséből most itt rögtön felnevelhetnénk 3 gyereket is... nem a pénzről van itt szó, hanem az érzelmekről...

2014. júl. 19. 20:52
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért általában meg szoktak enyhülni a nagyszülők is, ha meglátják a gőgicsélő unokát. Persze nem mindegyik, de jellemzően inkább igen. Addig viszont ne számíts sok jóra.

Viszont ez a ti életetek, mérlegeld, hogy fel akarsz-e egyszer nőni, mert akkor vállalnod kell ezt a konfliktust.

Egyenes tőled, hogy elmondtad, hogy babát vársz, és nem sunnyogsz a 12-16. hétig. Elcibálni meg nem tud a családvédelmishez, ha meg mégis elvisz, ott megmondod, hogy te nem akarod elvetetni. Neki meg hivatalból a te döntésed mellé kell állnia.

Kitartás!

2014. júl. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
En is a 18. Szulinapom elott estem teherbe. Kenyszeriteni nen kenyszerithetnek a szulok. Leultunk, elmondtuk a terveinket a jovore nezve. Mosz van egy csodalatos 2 honapos kislanyom.
2014. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibakert csak a franya telefon.. :S
2014. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!