Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyi nem kívánt...

Miért van ennyi nem kívánt terhesség és megszakítás? Tudatlanság? Vagy felelőtlenség miatt?

Figyelt kérdés

Ha a fiatalok tudatlanok, az kinek lehet a hibája? Esetleg a szülőknek? Vagy csak a fiatalok hoznak rossz döntést? Van esetleg itt valaki v ismertek valakit, aki tisztában volt a rizikóval, mégis a tűzzel játszott?


Sajnos ebben nekem is van tapasztalatom. Én kb másfél évig "védekeztem" 15-16-17 éves koromban megszakítással, ameddig biosz órán ki nem derült, h úgy is teherbe lehet esni. Hállát adok azóta is az égnek, h akkor nem estem teherbe! A szüleim semmivel kapcsolatban sem világosítottak fel, a fiútól is csak tiltottak, de nem mondtak semmit, h miért...

Később 21 évesen volt egy abortuszom. Szinte mindig védekeztünk, de később a párom elkezdett kocsmázni, volt uzsorahitele, a pénzt amit diákmunkával megkerestem, elvette, h tudjon magának cigit venni, óvszerre meg nem volt pénzünk, de szex nélkül nem bíra ám ki (26 éves volt) Észre se vettem, h csak ezköz voltam neki. Ekkor már felvilágosult voltam, de felelőtlen. Az abortuszt persze nem tudtam feldolgozni, összeomlottam, passzívra mentem (fősuli), majd kiléptem a párkapcsolatomból. Majd egy újabb passzív félév után a mostani párom elrángatott pszichológushoz, pszichiáterhez, de még most sem tudtam megemészteni, ami történt velem.

Csak azért írtam ki a kérdést, mert most is babát várok, de most terveztük. Azóta is rengeteget gondolkodom azon, h a szüleim, ha bármit is másképp csináltak volna, valyon valami változott volna? Mondjuk nagyon fájt, mikor először megjött és anyu nem mondott semmit, a tudatlanságom miatt a suliban is csúfoltak. Félek, h rossz anya leszek, nem szeretném, ha a lányom 16 évesen esne teherebe. Csak érdekelne, h a nemkívánt terhességeknél inkább a szülők a hibássak? Vagy inkább a gyerekek? Melyik a gyakoribb? A felelőtlenség vagy a tudatlanság?



2014. máj. 16. 20:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Is-is.

Sokan azt hiszik, hogy mindennel tisztában vannak, aztán kiderül, hogy mégsem. Lehet hogy bizonyos dolgokkal vagy a nagy részével tisztában vannak, de azért nem mindennel vagy éppen sok mindennel nincsenek tisztában.

És felelőtlenség is. Ugyanis sokan úgy vannak vele, hogy nagyobb a vágy, nagyobb a vágyak kielégítése, a partnernek való megfelelési kényszer ereje, mint maga a felelősség ereje. Illetve sokan úgy vannak vele, hogy ó, hát ennyitől biztos nem lesz baj, aztán mégis...

Meg én már eleve azt gondolom, hogy felelőtlenség az maga, ha valaki teljes vagy részleges tudatlansággal vág bele a nemi életbe.

Sokszor az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy a szexhez elég az, ha testileg érettek rá, illetve van kivel csinálni. Pedig az magában még nem elég. Ahhoz kellő tudás és felelősség egyaránt kell.

Amúgy meg nem gondolnám, hogy a szülők feltétlenül hibásak lennének. Persze, ott is lehet keresni a hibát. De azért régen sokkal több múlott a szülőkön, hiszen nem volt annyi forrás, amiből a fiatalok információt szerezhettek volna. Ma meg már az internet segítségével, vagy újságokból több információt is lehet szerezni, amire ha vennék a fáradtságot a fiatalok, akkor talán jobb lenne. És persze itt bizonyos orvosi oldalakra, újságokban orvosi cikkekre gondolok, nem arra, amikor tudatlan fiatalok egymás közt osztják az észt.

2014. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Ne haragudj, de ha 15-16 éves korodban még nem tudtad, hogy védekezés nélkül bármikor teherbe eshetsz, akkor szerintem ott veled volt a baj. Emlékeim szerint már 5-6. osztályban megkezdik az iskolákban is a felvilágosítást. Legalábbis nálunk minden évben volt ilyen. Ha akarta valaki, ha nem tudott arról, hogy mit kell tennie.

Igaz, hogy nekem anyukám is segített (még az iskolai felvilágosítás előtt), hogy a témát megismerjem. Kaptam tőle könyveket is. Nyíltan tudtunk beszélni a dolgokról.

Szerintem mindez csak hozzáállás kérdése. Mármint a szülő részéről. Tudni kell beszélni a gyerekkel ezekről a dolgokról is!

És hogy miért van ennyi abortusz? Én úgy gondolom, hogy a fiatalok sokszor felelőtlenek. Azt gondolják, hogy velük úgyse történik meg. Aztán sajnos sokszor megtörténik.

2014. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Tudatlanság is, bár szerintem, bocs, de 15 évesen baromira nem kellene szexuális életet élni, meg tudatlanság abban is, mit jelent az abortusz a magzatra nézve, tehát hogyan hal bele, és abban a tekintetben is, hogy mit von maga után a nő további életében.

Tudatlanság abban is, hogy mikor, hogyan, minek következtében fogan meg egy új élet, aki ember.

És felelőtlenség.

Meg struccpolitika, pánikhelyzetben fel sem fogott, át sem gondolt döntés.

Vezethet hozzá egy jó adag emberi önzés is, de félelem is, ami sötéten láttatja a jövőt. Lustaság, kényelem és így tovább.

És vannak nők, akiket a párjuk, vagy a családjuk zsarol bele abba az eleven pokolba, ami az abortusz és amibe aztán belerokkannak.

Végtelenül összetett probléma ez.

2014. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az a baj,hogy a mai fiatalok felelőtlenek nagyon!!! Nem tudnak semmit a védekezésről. Kórházban dolgozom és tudom azt,hogy ha pl. 50 abortusz van egy héten a kórházunkban abból a betegek 80%-a kb. 16-24 évesek.

A maradék 20% pedig olyan hölgyek akik egyéjszakás kaland után jártak pórul vagy elhagyta a párjuk őket,amikor megtudta a megállapították a terhesség tényét! Kifizeti az abortuszt és lelép.

Nagyon ritka már az olyan szülő,aki leül és nyíltan beszél a gyerekével a szexualitásról és a védekezési módszerekről!

Vagy egyszerűen 16 évesen elviszi egy nemtörődöm nőgyógyászhoz,aki felír a tinédzser lányának fogamzásgátlót! Úgy van vele,hogy terhes biztos bem lesz! Csak mondjuk összeszed minden szexuális úton terjedő betegséget... mivel tudja,hogy nem lehet terhes fűvel-fával..... És persze arra nem gondolnak,hogy ha elfelejt bevenni egy gyógyszert,vagy antibiotikumot szed már kell a kiegészítő védekezés!!

Szóval elsőkörben a szülőnek kellene elbeszélgetni a gyerekkel a szexről! Hiába tartanak szexuális felvilágosító órákat az iskolákban,amikor az általános iskolások szégyenlik magukat a téma miatt és nem figyelnek oda és a középiskolás tinik ismerik már a témát és csak elhülyéskedik a 45 percet!

Nagyon sok dolgot láttam már a terhes patológián,amit a legnagyobb ellenségemnek sem kívánok!

És amikor kérdezed őket,hogy miért esett teherbe,milyen módszerrel védekeztek,ők egyből rávágják,hogy megszakítással!!!

Volt olyan betegünk is,aki visszetérő vendég volt...

Először 15 évesen volt abortusza,persze megszakítással védekezett..aztán volt 16-17-18-20 évesen is nálunk... Majd 22 évesen lett egy komoly kapcsolata és persze a sok abortusz nem tett jót neki..a nőgyógyász egyenesen elzavarta amikor bejelentkezett hozzá,hogy segítsen nekik a baba projektben!!!

Ennél a hölgynél én csak azt nem értem,hogy a szülei az első abortusz után hol voltak? És amikor jött minden évben abortuszra??

Szóval a szülő és a gyere is hibás!

2014. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! Ha jobban meggondolom, akkor tényleg volt 8. osztályban szó a védekezésről, de a megszakításos "védekezésről" soha sem esett szó, inkább a nemi betegségekről. Ráadásul kb 18-19 éves lehettem, mikor, már otthon is volt internetünk és használni is tudtam. Igaz,a mostani fiatalok már vígan informálódhatnak onnan is. Csak annyira fura volt a szüleimmel a kapcsolatom, h szökdöstem sokszor a fiúkhoz, vagy éjszaka másztak be az ablakomon,hazudoztam... mert a szüleim túl szigorúan fogtak, tiltottak, de nem tudtam mtől. Most, mikor akartuk a babát, akkor is annyira nehéz volt anyukámnak elmondanom, mintha még most is titkolnom kellene,h szexuális életet élek. Az előbb is láttam 1 kiírást, 15 éves lány esett teherbe, mondjuk, ha mégis megtörténne a gyerekemmel, az lenne a normális,ha tőlem kérne először segítséget és nem ismeretlentől. Ilyenkor elgondolkodtat,h hogyan is kellene gyereket nevelni, h ilyen ne történjen meg, a legjobb szülő is hibázhat és a felvilágosított fiatalok is lehetnek felelőtlenek (mint én is voltam :( ).
2014. máj. 16. 21:23
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező ez nem más mint felelősség áthárítás a részedről.

Szüleid azt sem mondták, hogy élhetsz nemi életet, akkor őket kijátszva a hátuk mögött mégis csinálod,ők mégis hogy lennének hibásak érte?

Másik is legalább ekkora hülyeség. Gyerekcsináláshoz két ember kell, abból hogy az egyik akarj amég gyerek nem fogant a másiki nélkül.

2014. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, érdekes amit írtál.Amikor én voltam sajnos abortuszon, ott is beszélgettünk a lányokkal, én mondtam, h soha sem gondoltam volna, h egyszer ide kerülök, erre az egyik lány azt mondta, h ő sem gondolta volna, h másodszor is ide kerül. Én az 1. hiba után rögtön kértem a fogamzásgátlót és úgy szedtem, mint a kisangyal. Én bele haltam volna, ha mégegyszer oda jutok. Így is voltak öngyilkossági kísérleteim, úgy éreztem, h nem vagyok méltó az életre. A szüleim semmit sem tudtak az egészről.
2014. máj. 16. 21:34
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

4-es vagyok!


Sajnos egy napra jut 4-5 ilyen eset is,hogy a beteg 2. vagy 3.-jára jön vissza egy éven belül hozzánk!

Sajnos a mai interaktív világban szégyen az ilyen!

Ha a fiatalok nem kapnak a szüleiktől kellő felvilágosítást vagy semmit a vedekezésről,akkor sem hiszem el,hogy nem tudják milyen módok vannak rá!

Ha szégyenli is megkérdezni a szüleit akkor is ott van az internet (facebook helyett!) és a barátnők,akiket lehet,hogy normálisan felvilágosítottak a szexről! Nem csak arról kell beszélgetni a csajokkal,hogy ki kivel volt és hányszor,hanem a védekezésről is lehet(ne)!

Szörnyű!

Csak azokat a nőket sajnálom,akiknek valami genetikai betegség vagy magzatelhalás miatt kell az asztalra feküdniük!

Nagy megrázkódtatás nekik!

Közben meg azt hallgatják a szobában,hogy a 6 ágyas szobából tuti,hogy 3 fiatal tini lány van és siránkoznak na meg a hétvégi bulikat beszélik meg!!

Komoly! Csak ennyit tudok erre mondani!

2014. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

" Ne haragudj, de ha 15-16 éves korodban még nem tudtad, hogy védekezés nélkül bármikor teherbe eshetsz, akkor szerintem ott veled volt a baj."


Olvass el egy pár "lehetek terhes" vagy "szerintetek terhes lehetek" kezdetű kérdést itt az oldalon! Sajnos, nem 15-16 évesek teszik fel, hanem 20-on túli, "felnőtt" nők!

Valami borzalmas sötétség van itt, védekezés témában!

2014. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

" Szüleid azt sem mondták, hogy élhetsz nemi életet, akkor őket kijátszva a hátuk mögött mégis csinálod,ők mégis hogy lennének hibásak érte?"


Valószínű olyan "remek" volt a szüleivel a kapcsolata, hogy ezt megossza velük...tiltották,okokat nem mondtak, no comment!

Ezért is a kérdező a hibás?

2014. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!