Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Te változtatnál az abortusztör...

Te változtatnál az abortusztörvényen? Ha nem, miért? Ha igen, hogyan? Szigorítanád vagy enyhítenéd? Milyen következményeket várnál a változtatástól? Van-e személyes indíttatásod, voltál-e abortuszhelyzetben?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 14:24
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
28%

Nem, megtiltani úgysem lehetne hisz akkor is megtennék illegálisan. Mondjuk erkölcsibe, hamar kétszer volt bekerülhetne, talán akkor egy kicsit átgondolnák az emberek a védekezést. Mert persze tudom mindenki védekezés mellett lesz terhes itt, de azért valóságban megfelelő védekezés mellett elég ritkán lehet teherbe esni.

Nincs személyes inditatásom és remélem gyerekemet is tudom úgy nevelni, hogy nem is lesz.

2014. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az itthoni szabályozás elég súlyos gondokkal küzd. A problma nem az abrotusznál kezdődik, hanem a védekezés hiányával/elérhetetlenségével, plusz a felvilágosítás elégtelenségével.


Mondok egy példát: képzeld el, hogy tök csóró vagy, mélyzsegénységben, egyik hónapról a másikra élsz, kajára is alig telik neked is, párodnak is, plusz meg már lehet hogy van egy-két gyereketek is. Azt, hogy te óvszert vegyél, senki nem támogatja, ezért nem veszel, hanem helyette megszakítással vagy naptármódszerrel védekezel. Ha védekezel egyáltalán. Mert amúgy lehet, hogy nem tudsz semmit, de semmit az egészről - neked senki nem mondta el, milyen lehetőségeid vannak, meg amúgy funkcionális analfabéta is vagy. Mivel neked cigire sem telik és amúgy egészséges életet élsz, termékeny vagy, és teherbe esel. Az abortuszodra viszont kapsz anyagi támogatást.


Jó kis rendszer, nem?


Az abortuszok számát szerintem nem az abortusztörvény módosítgatásával lehetne csökkenteni, hanem azzal, hogy azt érjük el, hogy az emberek ne is kerüljenek olyan helyzetbe, hogy felmerüljön az abotusz.


Magyarán mindenki értse, hogy mi lesz, ha védekezés nélkül szexel, mindenki tudja, hogyan kell hatékonyan védekezni, és meg is legyen rá a lehetősége. Ha pedig terhesség áll fenn, akkor az ne jelentse azonnal a család anyagi terheinek a megkétszereződését. Példa: olyan országokban, ahol az állam tényleg támogatja a gyermekvállalást, egy üveg pasztőrözött zöldség vagy gyümölcsalapú babakaja nincs 100 forint. Ha rászoruló vagy, megkaphatod ingyen is, mert vannak szervezetek, akik ahelyett, hogy plakátokkal kampányolnak a gyereküket elvetető nők ellen inkább babakaját osztanak az olyan nőknek, akik bevállalják.


De mi majd megoldjuk a problémát azzal, hogy hozunk egy jobb törvényt. Az majd mindent lerendez.

2014. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó azért a magyar szociális rendszerről ebből a szempontból nem lehet rosszat mondani. Előtte nem dolgozót azért 25 ezres gyes meg 13 ezres családi bőven több. Másrészt oké üveged kaja nem olcsobb de tápszert orvossal felírva pár száz Ft, azt nem tudja megfizetni akkor inkább adja örökbe,mert az már nem élet.
2014. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
2-es, ez egy nagyon körültekintő válasz, és elgondolkodtató!Akkor te már válaszoltál is arra a fel nem tett kérdésemre, hogy miért van Magyarországon annyi abortusz, míg más országokban kevesebb?
2014. szept. 20. 15:11
 5/59 anonim ***** válasza:
21%

Magyarországon van Európa legliberálisabb abortusztörvénye. Szívem szerint én ezt tiltanám, de tisztában vagyok vele, hogy nincs politikai erő, amelyik ezt keresztül tudná vinni. A szellem kint van a palackon kívül és már nem lehet oda visszaterelni.

Én minden nő abortuszát filmre venném, és a magzat elpusztítása után minden érintettel kötelezően megnézetném, úgy, hogy egy hozzáértővel el is mondatnám, az aktuális filmkockán mit csinálnak, mi látható éppen.


A legkárosabbnak talán azt tartom az egész kérdéskörben, ahogyan végbemegy a szerecsenmosdatás, ahogyan a bennfentesek relativizálják azt, ami gyilkosság, ahogyan közösen elhazudják, hogy a magzat is ember, amiként sejtcsomónak titulálják, ahogyan hirdetik, hogy a feltrancsírozás megmenti a magzatot a rá váró nélkülözéstől, szóval ahogyan a tettesből szerencsétlenül járt áldozatot, a halálra szántakból pedig elkövetőt kreálnak. Vagyis azt a határtalan gyávaságot, amiben nem elegendő, hogy törvényileg nem tilos abortálni, hanem ahol még az is kell, hogy a társadalom lelkileg, morálisan egészségesebb fele ehhez asszisztáljon, és ne nevezze gyilkosságnak, ami minden ízében az.

Az abortusz minden híreszteléssel ellentétben: közügy. Az emberi élet pedig a létező legnagyobb kincs a világon. Minden emberi élet.

Szerintem ez a nagy, közös hazugság oroszlánrészt vállal abban, hogy egyre több és több ártatlan élet végzi a vákuumgép tartályában.

2014. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
42%
én a harmadiktól kezdve drasztikusan megemelném a beavatkozás árát,mert van aki az ötödiknél tart 24 évesen.Úgy van vele hogy évi egy abortusz olcsóbb mint a gyógyszer
2014. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Gyűlölöm azt a felfogást, hogy aki abortuszra megy, annak nincsen lelke, felelőtlen volt, vállalnia kellene a következményeket,az emberélet mennyire fontos, stb.


Fontos, igen. Csak aki esetleg a nyomorba szülné meg a babáját, esetleg már rég haldokló kapcsolatba, ott az emberélet nem biztos, hogy megköszönné, hogy megszülethetett, ha utána az élete a testi, vagy lelki nyomorról szól. Minden abortusz ellenes győzködne, hogy tartsd meg, de nem fogják fizetni a pelenkát, a tápszert, később a tankönyveket.


Felelőtlenség? Emberekből vagyunk, igen, előfordul, hogy a nagy hévben kevésbé figyelünk. És nem, nekem nem volt abortuszom, egyszer volt baleset, de akkor eseményutáni tablettával oldottam meg. Viszont nem ítélkezek mindenki felett, aki hibázott, figyelmetlen volt. Igenis megszenvedi ő azt majd, hogy elvetett a babáját, nincs szükség arra, hogy mindenki cseszegesse, ott lesz a saját lelkifurkája.


Viszont igenis vannak olyan helyzetek, amikor jobb elvetetni, mint a semmire szülni. Ha tetszik a sok abortusz ellenesnek, ha nem!

2014. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
0%
Én szigorítanám. Egy, senkinek nem lenne ingyenes, kettő tényleg bekerülne az erkölcsibe, kivéve a betegség miatti.
2014. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
9%

"már rég haldokló kapcsolatba"


Akkor mi a fennének szexelnek?

2014. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kapcsolaton kívül, pl egyéjszakás kaland. Vagy aki nem házas, nincs párja, ne szexeljen, esetleg évekig? Ne legyünk már álszentek.
2014. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!