Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Te változtatnál az abortusztör...

Te változtatnál az abortusztörvényen? Ha nem, miért? Ha igen, hogyan? Szigorítanád vagy enyhítenéd? Milyen következményeket várnál a változtatástól? Van-e személyes indíttatásod, voltál-e abortuszhelyzetben?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 14:24
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
20%

Miért lenne ez álszentség?

Persze hogy ne,hisz nem állatok vagyunk hogy ösztöneink irányítsanak. Egy éjszakás kalandnál meg főleg védekezzen,ha már csak ennyire tartja magát.

2014. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
32%

Emberek vagyunk és hibázhatunk?


Azt tessék már nekem egyszer elmagyarázni, hogy mit csinál ugyanaz a nő, aki most abortuszt kiált, ha akkor kerül az inkriminált élethelyzetbe (munkahelyvesztés, betegség, banki kilakoltatás), amikor már megszült és mondjuk csecsemője van? Mi a fene teszi olyan végtelenül kreatívvá, hogy ilyenkor nem kívánja eltenni láb alól a gyerekét? Mi dobja meg a kreativitását? Hogyan oszlatja el a vészhelyzetet? Miért tudja csalhatatlanul, hogy a problémán úrrá kell lennie?


Az abortusz azért van, mert nem tiltja törvény. A csecsemőgyilkosság azért elenyésző arányú az abortuszokhoz képest, mert az jogilag is bűntett.

Ez van.

2014. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó pluszt azt mindenki megtudná, míg abortuszt max az apa jelölt, vagy még az sem.
2014. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
28%

Értem én! Mindig azt gondoltam, hogy az abortusz alapmotivációja az önzés és a gyávaság. A felelősség nem vállalása. Magyarul amíg "nyom nélkül", legálisan, sőt állami és orvosi támogatással meg lehet ölni azt a gyereket, addig megölik (már aki). Amikor viszont törvénybe ütközik mindez, akkor nem ölik meg. Még akkor sem, ha a helyzet minden szempontból kritikus. Ergo megteszik, mert megtehetik.

Engem ez felháborít, elszomorít és kiábrándulttá tesz.

2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
97%
Én inkább a prevencióra adnák több pénzt. Pont a fogamzásgátlásból írtam a szakdolimat, és ne tudjátok meg, hogy milyen eredmények születtek... Pedig értelmes 18-25 év közötti fiatalokat kérdeztem ki, akik min. érettségivel rendelkeztek! Úgyhogy egyrészről erre fektetném a hangsúlyt. Másrészről pedig a fogamzásgátlókat és óvszereket olcsóbban kellene adni, hogy mindenki számára elérhetővé válhasson! Nyilván ekkor is lenne egy bizonyos réteg, aki az abortuszt használná fog.gátló módszer gyanánt, de biztos vagyok abban, hogy csökkenne az abortuszok száma!
2014. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
60%

Részben van abban valami amit az elején írt valaki, hogy a pénztelenség megnehezíti a helyzetet. Még gimnáziumba jártam amikor osztálytársam megismerkedett akkori barátjával. Mindketten átlagos korulmények kozt éltek. A szuleiknek meg volt a maguk problémája, hitel, számlák. Nem éltek rosszul, de nem volt annyi pénzuk, hogy pluszban egy nagyobb oszeggel támogassák a fiatalokat. A keret amit óvszerre tudtak kolteni, a hónap kozepén elfogyott. Lehet mondani, hogy akkor nem kell szeretkezni, de szerelmes kamaszokról beszélunk... A lány mesélte sokszor, hogy nem volt pénzuk óvszerre, így megszakításosan csinálták, vagy pedig gyenge minoségu óvszert tudtak csak venni és kiszakadt. Az utóbbi miatt kb évi 3X volt a lány esemény utánit iratni, aminek az árát sírva kikonyorogték valakitol.

Vannak olyan emberek is, akiknek még ennivalóra sem futja. Tegyuk fel, hogy ruhát nem bírt magának venni hónapok óta, hónap végén már alig tudnak valamit enni. Komoly kapcsolat, óvszerre nem telik, megszakítással védekeznek. A no terhes lesz. Most tényleg jó, ha egy gyerek olyan helyen no fel, ahol a gyumolcs meg az internet számít luxusnak?

Másik dolog, a tudatlanság. Szintén gimnáziuma évekbol van tapasztalatom, hogy sok helyrol hallottam, hogy a megszakítás a legjobb védekezés. Mert az kényelmesebb mint az óvszer, már évek óta így csinálják és nem volt gond, stb... Nem egy ember volt ilyen.

Hol van a felvilágosítás? Nézzunk csak szét itt Gyakorin. Tizenéves kislányok kérdezik meg naponta, hogy a fehérfolyás normális-e, illetve ha megjon, elmondja-e az édesanyjának. Volt olyan kérdés, ahol a kérdezo írta, hogy az édesanyja nem engedi nogyógyászhoz menni, mert aki meglátja, azt hiheti, hogy terhes. Az ismerosi koromben egy-két ember kivételével senkivel nem ultek le a szulei beszélgetni a védekezésrol. Lehet mondani, hogy ott vannak a konyvek és az internet. Az álmaim kozt szerepel, hogy az emberiség eljut oda, hogy ha nem tud valamit, akkor annak utána néz tovirol hegyire. Sajnos az ember nem ilyen. Például (ismétlem, csak például) a muzulmán kultúráról annyian tudnak beszélni, holott nem állnak muszlimokkal kapcsolatban, DE hallottak valamit a tévében, a szomszédtól és hallottak olyan konyvekrol amikben szerepelnek és a tartalmát tudják, de egyébként sosem olvasták. A védekezés is ilyen. A butaság hamar elterjed, de a teljes informázió megreked. Az emberek pedig megelékszenek ezzel.

Ami engem illet, én szigorítanám. Ugye, egy no a 4-5. héten veszi észre, hogy itt baba lesz. Ilyenkor tesztet csinál, amibol kiderul. Innentol van a nonek kb. 2.5 hete donteni, mert abortuszt legkorábban a 7. héten csinálnak. Én itt változtatnék, hogy ha egy no bemegy a 7. héten, hogy meg szeretné szuntetni a terhességet, akkor ne kelljen várni. Legyen egy elbeszélgetés, ami kizárja, hogy nem kulso kényszer hatására szeretne abortusz, illetve tudja-e, hogy milyen támogatások járnak. Én úgy vélem, hogy az ilyen beszélgetések jelenleg nem elég informatívak. Maga az abortusz is egy olyan dolog, amirol nincsenek kelloképpen tájékoztatva a nok. Erre remek példa, mikor megkérdezik, hogy 3-4 héttel abortusz után mit szabad és mit nem, normális ez vagy az. Sokszor azt sem tudják, hogy egyáltalán mi torténik ilyenkor. Visszatérve, azért írtam, hogy az elbeszélgetést leszukítném egy konkrét tájékoztatásra, ugyanis ha rajtam múlna, a terhességmegszakítást korlátoznám a 9. hétig. 18 év alattiaknak 18 hét... azért ez egy vicc és nem a jó értelemben.

Jelenleg biológus hallgató vagyok, egy egészségugyis szakmával, aminek kapcsán sokszor találkozok abortuszra váró fiatalokkal, nekem személyesen nem volt.

Kulfoldon élek, így tudok válaszolni a másik kérdésedre is.

Nem mondanám, hogy kevesebb abortusz torténik. Viszont sok bevándorló él, akik Ázsiából, Afrikából jottek és az o kulturájukban nem kell félni egy anyának, legyen 15 vagy 50, hogy lenézik, vagy nem kap támogatást a családtól. Az itteni fiatalok is sokszor inkább megtartják, mert olyan támogatásokat, segélyt kapnak, amivel egy percig sem kell gondolkodniuk, hogy tudja-e etetni a gyereket. A továbbiakban pedig itt a ruházat sokkal olcsóbb mint otthon (nagy ruhauzletek dolgoznak sokkal alacsonyabb áron mint az otthoni kínaiak és a minoséguk is jobb). A tankonyvet az állam állja (mindenkinek). Az egyedul maradt kismamák pedig az onkormányzati lakásokra jogosultak listájának elso helyén vannak, hogy szinte ingyen kapnak lakást.

Bár sajnos az oktatás itt sem kap nagy figyelmet, de az egészségpontokon ingyen kap óvszert aki betéved, illetve a támogatott pl. huvelygyuru, tabletta is ingyenes a rászorulóknak, munkanélkulieknek, diákoknak.

2014. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
6%

Na az abortuszosoknak kívánom, hogy mikor már akarnak gyereket, ne jöjjön, költsenek milliókat a meddőségi kezelésekre és akkor talán megértik mit is dobtak el olyan könnyelműen.

Nevenincs.. a hozzászólásodból az jön le nekem hogy te egyéjszakás alatt se védekezel. Nem félsz az AIDS-től?

2014. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
87%

1. Szlovákiában kevésbé szigorú a szabályozás. Ott védőnőhöz sem kell menni. Szóval az hülyeség, hogy itt a legliberálisabb.

2. Ha bekerülne az erkölcsibe, akkor a férfinek is, mert 2-en voltak ott, mikor készült a gyerek, és éppenséggel ő is magához vehetne, és felnevelhetné a saját gyerekét.

2014. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó honnan tudod hogy nem akarná felnevelni? Sajnos ő nem tilthatja meg az abortuszt a nőnek.
2014. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
57%
Akkor nyilatkoznia kéne, hogy ő felvállalná, de a nő nem hajlandó megszulni. Akkor nem írják be neki az erkölcsibe. Meg lehet ezt szabályozni, de igazságosan kell. Ha a nő azért nem tartja pl meg, mert a férfi elfordul tőle, akkor nehogymá csak a csajnak menjen az erkölcsibe.
2014. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!