Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon félek, hogy belehalok...

Nagyon félek, hogy belehalok az abortuszba. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. Fogamzásgátlóval védekezem évek óta, egy betegség miatt annyi gyógyszert szedtem, hogy azonnal abba kellett hagynom, mert súlyos allergiám lett. Utána már nem szexeltem, de előtte igen. Soha nem akartam gyereket. Nem tudom milyen anya lennék, tudnám e szeretni, félek, hogy lány lesz, azt még kevésbé akarom. Jelenleg én tartom el anyukámat és a barátomat is, mind a ketten elveszítették az állásukat, ráadásul egyikük az autóját is összetörte, amit nagyon sok pénz megcsináltatni, a barátom rengeteget kér kölcsön, nagyon sok tartozása van már, de a számlákat is alig tudjuk befizetni, most kaptam új munkát, ahol sokszor megkérdezték biztosan nem akarok e mostanában gyereket, mert akkor nem tudnak alkalmazni, úgyhogy az örökbeadás sem megoldás, mert mit csinálok a 9 hónap alatt, ki fognak rúgni, ahogy kiderül. Nagyon félek. Tudom, sokan azt fogjátok írni, hogy a gyerekemnek jobban fáj, de ettől csak még rosszabb. Még soha nem volt semmim eltörve, nem volt műtétem, borzalmasan félek, hogy nem ébredek fel az altatásból. Mindenki azt írta itt, hogy a tágítás nagyon fáj. Próbálom mondogatni magamnak, hogy milyen rossz dologra készülök és nem lehetek ilyen önző, hogy saját magamra gondolok, de nagyon félek. Félek, hogy annyira felhergelem magam, hogy megáll a szivem, vagy agyvérzést kapok. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok túllégzésem volt és elájultam. Mindig féltem a haláltól, nem akarok meghalni. Mit csináljak?
2014. okt. 1. 13:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
69%

Istenem!Szegény lány!

Ne aggódj,nem fáj a tágítás,csak feltesznek egy laminát,hogy a méhszáj kitáguljon.Kb 1 perc az egész.Ne félj ennyire,beparáztatod magad,pedig nincs okod rá.

2014. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem fordulj szakemberhez. Kérj orvosi segítséget, pszichológus vagy pszichiáter nem tudom, de lehet hogy pánikbeteg vagy vagy valami ilyesmi. A leírtakból én úgy látom, neked még tényleg nem szabad gyermeket vállalnod ilyen állapotban. Sajnálom a picit nagyon, én személy szerint abortuszellenes vagyok, de nem ítélkezem, remélem más se támad le majd.

Szerintem nagyon fontos, hogy orvoshoz fordulj minél előbb, nőgyógyász, védőnő, és kérj tőlük segítséget, küldjenek pszichiáterhez kivizsgálásra, mondd el a tüneteket, félelmeidet, majd ők tudják, hova kell fordulnod.

Kitartás.

2014. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
9%
Miért mondod neki hogy nem fáj mikor igenis fáj? Sőt, a dokik és nővérek se bánnak kesztyűs kézzel az emberrel. De igen, a gyerekednek jobban fáj amikor szétszabdalják. Ha félsz a haláltól akkor miért akarod azt a sorsot a gyerekednek?
2014. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Van lelkiismeret furdalásom.
2014. okt. 1. 14:04
 5/50 A kérdező kommentje:
Nem akarom neki azt. Leírtam normálisan.
2014. okt. 1. 14:05
 6/50 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy önzőség, de nem tehetek róla, ha túl leszek rajta biztos nem magamra fogok gondolni, de nem tehetek róla, próbálok uralkodni magamon, de annyira félek. El fognak altatni és nem fogok tudni mit csinálni, mi lesz, ha nem ébredek fel, még sosem műtöttek. Bánt, hogy ennyire gyáva vagyok, de reszket mindenem és tudom, hogy a lelkiismeretemnek kellene jobban furdalnia, de borzasztóan félek.
2014. okt. 1. 14:09
 7/50 anonim ***** válasza:
63%
Mindig elmondom a véleményem az abortuszról, DE!! most nem fogom! Csak leírom a gondolataimat akérdéseddel kapcsolatban! Miért félsz attól, hogy esetleg lány lesz, lenne? Nyilván azt fogod tenni, amit a legjobbnak gondolsz! Az altatástól ne félj! Nekem Ultrahanggal igazolt missed műtétem volt, megállt a Babám szíve, műtéttel fejezték be a várandósságot! Elmondom, hogy történt a kórházi rész, mivel a menete ugyanaz az abortusznak is (ha még jól informált vagyok), mint a missednek! Tehát egy aneszteziológus (altató orvos) ki kell, hogy vizsgáljon, megnézi, hogy altatható vagy-e! Ha nincs komoly betegséged, akkor valószínűleg az vagy! A kórházban nekem csináltak egy Uh-t, de szerintem ezt neked nem fogják! Nekem azért kellett, hogy megnézzék nem történt-e változás, nem dobbant-e a kicsim szíve! A tágító lehet injekció vagy laminária (ami egy fonott pálcika, damil szerű hegyes valamivel a végén), ezt kórháza válogatja, nekem ezt mondták! Nekem laminária volt! Ezt a befekvés napján helyezik föl vagy szúrják be, aztán várnak, hogy a méhed táguljon! A tágítást csak akkor végzik el, ha még nem szültél! A lamináriás felhelyezés van akinek ne fáj, van akinek igen! Érzéstelenítő nélül csinálják, kb. 5 perc az egész, én üvöltöttem annyira fájt! Azt kihagytam, hogy addigra már az infúziót bekötik a vénádba! A tágító (laminária) felhelyezése után szigorúan tilos mozogni, feküdni kell, mert, ha kiesik, akkor ismét felhelyeznek egy másikat! Görcsöket okoz, hasonlóakat, mint amikor szülsz! Nekem legalábbis olyan erős volt, hogy gyógyszert kellett kérnem! Másnap visznek a műtőbe, a műtét altatásos, ahogy már írtam, kb. 15 perc! Utána vérezgetni fogsz, de fájdalmaid, testileg, nem lesznek! Aznap hazamehetsz! 2 nap kórházban tartózkodás szokott lenni, ha nem vagy lázas, stb.! Nekem is 2 nap volt, másodikon már este otthon pihentem! Pihenést és 4-6 hét múlva kontroll nőgyógyászati vizsgálatot kell betartanod! Azt hiszem mindent leírtam! Hangsúlyozom én csak a KÓRHÁZI MENETET írtam le! A családsegítős rész nem, mivel abban szerencsére sosem lesz tapasztalatom!
2014. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
Ti nem olvastátok amit írt???
2014. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Nem akarok lányt. Mindig idegenkedtem a gyerek gondolatától, de csak ezért nem vetetném el, megszülném és szeretetben nevelném, vagy akár örökbe is adnám, de nem lesz munkám, pénzem, ki tudja anyukám és a barátom mikor talál munkát, mikorra tudjuk kifizetni a tartozásokat, mikor leszünk nullán és mit eszünk addig. Úgy érzem nincs más választásom. Erről beszéltem az utolsó válaszoló is azt írja, hogy ordított úgy fájt neki, én erre nem vagyok képes, bele fogok halni..
2014. okt. 1. 14:17
 10/50 anonim ***** válasza:
Embere válogatja!Sajnos én is missed ab-on voltam két hónapja.Egyáltalán nem éreztem semmit és nagyon kedves volt velem mindenki!
2014. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!