Megtartanatok a gyereket hogyha egyedul kellene felnevelnetek?

Figyelt kérdés
Ha meg fiatalok vagytok huszonevesek most kezdtettek el dolgozni. Tehat nem vagytok stabil anyagi helyzetben. Megtartanatok a gyereket ha az apja nem orulne neki es most ne irjatok a gyerektartast mert az nem felelossegvallalas ha amugy minden gonddal az anyanak kell szembenezni. Vedekeztek ovszerrel ami nem szakadt ki nem is ertik hogy tortent.Mit tennetek megtartanatok vagy nem? Igazabol az is gond hogy a no aggodik hogyha esetleg megtartja az a parkeresest is megneheziti 9 honap terhesseg utanna meg evekig egyedul.
2014. okt. 29. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Én meg. De nem azért,mert ideális, hanem mert nem tudnám elvetetni a babám. Nekem ez nem fér bele az értékrendembe.
2014. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem tartanám meg, mert felelőtlenség lenne a gyerekkel szemben.

Ha nincs meg az anyagi lehetőség az eltartására, akkor nyomorba minek szülni? Főleg, hogy kisgyerekkel sehol nem találsz munkát. A GYES is csak 3 évig jár, de utána is kellene élni valamiből.

Még ha az apa fizet is gyerektartást, abból akkor sem lehet megélni és gyereket felnevelni!

2014. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
megtartanám. Biztosan iszonyú nehéz lenne, de azt a lelki terhet soha nem viselném el, hogy ilyen indokok miatt vetettem el. Abban meg hiszek, hogy munkát találnék, mindenképp alakulna valahogy.
2014. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
biztosan megtartanám. nem lenne szívem megölni a gyermekem.
2014. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
En nem tartanam meg. Ilyen anyagi helyzetben segitseg nelkul felelotlenseg.
2014. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem vagyok stabil anyagi hátérrel akkor nem tartanám meg.
2014. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
A nagyszülők tudnak segíteni? Mennyi lenne az a pénz,amiből nevelned kellene a gyereket?
2014. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Én megtartottam. Huszonnégy évesen a párommal még csak összeköltöztünk, anyósoméknál egy szobába, és jött a baba, a párom józan logikával elmagyarázta, miért nincs értelme megtartani. Fiatal voltam, szerelmes voltam, de azt mondtam neki: akkor elköltözök, ha kell, és felnevelem egyedül a babát, de nem tudom elvetetni. Készen álltam arra, hogy egyedülálló anya leszek, nem érdekelt akkor senki és semmi, se az hogy ki lesz később a párom, csak a gyerek érdekelt. A páromnak kellett néhány hét, míg ezt megemésztette, de utána mellémállt. Nem akart szakítani velem, össze is házasodtunk.

A nagyfiam azóta 14 éves, és még van két testvére, a férjem tök jó apa, van saját házunk is, megvagyunk.

A mai eszemmel is azt tenném amit akkor, én nem tudnék abortuszra menni, de mindenkinek más az értékrendje, és más-más helyzetbe kerül. Nálunk jól alakult, de ha a férjem akkor annak idején elhagyott volna, akkor is vállaltam volna a gyereket.

2014. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Szomorú, hogy lepontozzák azokat, akik megtartanák!

A kérdés az volt, hogy ebben a helyzetben ki mit döntene, ha más nem akar megölni egy magzatot, az nektek miért fáj?

Igen, ebben a helyzetben én is megtartanám, az életre szavazok, pontozzatok csak le nyugodtan.


Kedves kérdező, ha te vagy ebben a helyzetben, gondold át nyugodtan, mit szeretnél! Ha a párod otthagy emiatt, akkor ennek a párkapcsolatnak annyi, nem érdemes őt megtartani. Ha a szíved mélyén te szeretnéd a babát, akkor ne vetesd el, ha nem szeretnéd akkor vetesd el, a te döntésed. Csak gondold át, hogy ne bánd meg a döntést így sem, úgy sem, akkor dönts, ha mérlegeltél mindent, és biztos vagy magadban.

Az anyagi lehetőségeket mérlegeld, számold át, szülői segítség vagy bármilyen segítség van-e, lehet-e a kezdeti időkre, munkalehetőséged lesz-e a későbbiekben stb.

Mindegy, hogy itt ki mit ír, mindenki a saját szemszögéből nézi a dolgokat, ha te vagy ilyen helyzetben, neked kell tovább élned, egy abortusz után, vagy egyedülálló anyaként élnél tovább szívesen, ezt te érzed, a te életed változtatja meg, hát szíved szerint melyiket szeretnéd?

Én nem ágálok az abortusz ellen, nem ítélem el aki megteszi, de jómagam nem tenném meg, és ebben a helyzetben is azt a megoldást keresném, ami esélyt ad az életre!!!

2014. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
remélem azoknak nincs és soha nem is lesz gyerekük, akik a gyereket megtartókat lepontozták.
2014. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!