Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti ebben az esetben megtartaná...

Ti ebben az esetben megtartanátok a babát, vagy szerintetek tönkretenné az életeteket a baba megszületése?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 24 évesek vagytok, teherbe estetek, de nincs pasitok. Most végeztetek az egyetemmel, csak 4 órában dolgoztok fél éve.


Albiban laktok, a szüleitektől 100 km-re, ki tudjátok egyedül fizetni a lakást (most, mert ösztöndíj+bér), hazaköltözni semmiképpen nem akartok vidékre soha többé.


De: ugye nincs munkátok, csak ez a 4 órás (kb. 0 gyed), nincs pasitok, nem is nagyon lenne később gyerekkel együtt. Öd nem lesz szeptembertől már.


Ti mit tennétek?



2014. júl. 11. 14:39
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
46%
Ne azt nézd, hogy a baba teszi e tönkre a te életed. Te tudnál e neki normális, boldog életet biztosítani, mert te vagy az, aki tönkre tudja tenni az övét. Ennyit kell csak mérlegelni és ott a válasz.
2014. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon kilátástalannak látom a helyzetet, mert anyaként már látom, hogy anyagilag nem könnyű a gyermekvállalás. Főleg, ha mondjuk kezdetektől tápszeres is a baba. A soraidból úgy érzem, hogy a körülményeid nem alkalmasak a babavállalásra, de a döntő szó nyilván a tiéd/tiétek!
2014. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
33%
Nem a baba tehet róla,hogy te felelőtlenül szexelsz. Egy kis emberről van szó,és igen, a lényeg az,hogy te tönkreteszed-e az ő életét.
2014. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
3-as: nem voltam felelőtlen:)
2014. júl. 11. 14:52
 5/50 anonim ***** válasza:
33%

Az apa koteles fizetni

Ha elveteted te fogsz fizetni a jovoddel vagy az egeszsegeddel ill a buntudattal ami orokke kiserni fog.

2014. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
49%

Miért érv az, hogy tönkreteszi az életedet? És te az övét az abortusszal nem?

Értékesebb az egyik élet a másiknál?

2014. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
38%

Megtartanam, es meghoznam az ehhez szükseges aldozatokat, mert nem birnam elvetetni, föleg nem 24-evesen, elmennek meg most dolgozni kb. barhova, amennyiben a terhesseg mellett lehet. Az apat mindenkeppen felkeresnem, es megbeszelnem vele a dolgok allasat, hiszen nem egyedül az en döntesem, ö is ott volt, amikor a gyerek keszült, es lehet, hogy benne fel sem merülne, hogy elvetessem. De egyeblent sem tudnam, mert bar kicsi az esely, de megis van ra, hogy kesöbb emiatt nem lehet gyerekem. Szexbe ugy erdemes belemenni, hogy gondolatban felkeszül az ember a következmenyekre, es ha nem akarja ezeket, akkor minden töle telhetöt megtesz, hogy ne sikerüljön be a baba. Ha ezek ellenere besikerül, akkor az a baba nagyon akart jönni.


De nem vagyok senkinek a cipöjeben, csak a sajatomeban, igy csak sajat magamrol tudok nyilatkozni.

2014. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
85%

Nincs tegyük fel...

Hanem mi lesz ha...

Mi lesz ha megtartom?

Mi lesz ha nem tartom meg?

Egy adott esetben azt kell végiggondolni, hogyan folytatódik az életem mindkét esetben, és hogy azt én személy szerint tudom-e vállalni, végig tudom-e csinálni, és a döntésemből adódó problémákat meg tudom-e oldani.


Nekem van besikerült gyermekem, igaz családanyaként, hosszas vívódás után nem vetettük el, mert az ellenérvek, hogy ő a 4.(!) no meg az anyagiak, de a másik oldalon meg az állt, hogy én ha elvetetem, lehet egy életre megbánom, nem tudok a tükörbe nézni, olyan lelkiismereti problémát okoz, amivel nem tudok megbírkozni, így nem ezt az utat választottam.

Ezért tegyük fel, ha huszonéves egyedülálló albérletes csajszi vagyok, akkor is így döntök, mert nem akarom a másik utat választani.

Tegyük fel, hogy ez a kérdés neked egy valós probléma, akkor neked kell döntened, mindkét megoldási lehetőség lehetséges következményeit végigjárva.

Ha a babát szeretnéd vállalni, ebben a helyzetben nem számít, hogy egyedülálló anyaként lesz-e pasid, mert miért ne, van erre számtalan példa, de az anyagiak igen, hogy el tudod-e tartani a babát, pontosan ki kell számolni, hogy milyen jövedelmed lesz, gyes, családi pótlék, mert az szerintem nem elég egy albérlet fenntartására sem, szóval ha ehhez nincs más segítség, akkor kilátástalan a dolog, mert akkor a baba megszületésével a jövedelem kb. 30 000 ft ha lesz...

Szóval vagy baba de akkor költözés vissza a szülőkhöz, vagy nincs baba és akkor albérlet meg szabad élet egy kis élet árán.

Melyik kompromisszum áll hozzád közelebb?

2014. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Igazából ott az a lehetőség is, hogy kapok valamennyi gyedet, mellette fordítok, tanulmányokat írok ugyanúgy, mint eddig. És anyuék kifizetik az albimat szívesen egy évig, ebben biztos vagyok, aztán meg ugye vissza dolgozni.
2014. júl. 11. 15:06
 10/50 anonim ***** válasza:
43%
Az aparol mit "tudunk"?
2014. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!