Végeznek olyan abortuszt ikreknél, hogy az egyik magzat megmarad?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha ikreket várnék, de csak egy gyereket szeretnék mondhatom azt hogy az egyiket elvetetem, és az orvosok megtudják oldani?
2014. nov. 16. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én hallottam ilyenről, hogy nem tudtak vállalni mondjuk 3-4 gyereket lombiknál vagy azt kockáztatták, hogy egyik gyerek sem lesz egészséges és maradjon csak kettő. Ezzel az a baj, hogy a lehet, hogy a másik magzat(ok) sem éli túl. Én nem kockáztatnék, max. akkor ha nagyon nem tudnék vállalni kettő és persze nem évek múltál/lombikkal estem teherbe!
2014. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Meg lehet oldani valoban.de akkor lehet a másik ia elmegy.vagy egész életében érezni fogja h ő nem egyke.(hellinger féle csaladallitasnak olvass utána.)
2014. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2 baba esetében szerintem nem nagyon lehet ilyet csinálni, de 3-nál vagy többnél már hallottam, hogy felajálják a szülőknek, hogy adjanak nagyobb esélyt a többinek. Kettőnél nem kockáztatnak. 4-nél több magzatnál már erősen javasolják a csökkentést.

Én kettőt megtartanék, még akkor is, ha 2-őt akartam, de egy már van és így 3 lenne. (Nálunk fenn is állt a helyzet, de elvetéltem az ikrekkel)

2014. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nővérem 2 petéjű ikrekkel volt terhes, és kiderült, az egyiknek nyitott hasfala van. Azt monda a doki, megnézik magzatvízvizsgálattal, hogy szellemileg is sérült-e, ha igen, akkor dönthet úgy, hogy elhalasszák. A másik jó eséllyel túlélheti, mert külön burokban van...


De egészséges magzatoknál szerintem kérni ilyet nem lehet. És valóban kockázatos is.

2014. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, megkerdezhetem mi lett tesodekkal?
2014. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddig válaszokat, 4. kérdező engem is érdekelne hogy mi történt
2014. nov. 16. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Igen, végül is minden jóra fordult.

A kromoszóma vizsgálat szerint nem volt más probléma.

8 hónapra indult meg a szülés, vízelfolyással. Bp-en a SOTE I.-en szült, császárral, azonnal vitték a picit műtőbe, aztán inkubátorba. (2 kiló alatti volt mindkét lány)

Ma már 13 éves egészséges lányok, semmiben sem hasonlítanak (csak amennyire 2 testvér), mások külsőre, más a személyiségük, érdeklődési körük és a hobbijuk is nagyon eltérő.


Szóval kérdező nem tudom mennyi az esélyed az ikrekre, de semmiképpen ne is gondolj ilyenre, mint amit a kérdésben megfogalmaztál.


És mi alapján döntenél? Lenne a pocakodban 2 egészséges baba, és azt mondanád a dokinak, hogy a jobboldalit vegye el? Vagy hogy?

2014. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyet valóban akkor szoktak felajánlani a terhes nőnek, ha 2-nél több baba van, de akkor sem kötelezik az orvosok semmire a nőt és nagyon sok anyukát megvisel ez lelkileg, hiszen ott vannak az orvosi érvek, hogy miért lenne "célszerű", a tesóinak több esélye lenne stb, de az anya meg képtelen dönteni, hogy A, B, vagy C, vagy esetleg D...magzatból melyik maradjon életben és melyik ne. Ez iszonyat döntés. A legrosszabb pedig az, hogy azért van sajnos arra is esély, hogy a beavatkozás miatt a többi baba sem maradna meg. Az orvos csak azért, mert te egy gyereket szeretnél, nem fogja elvenni a másik életét, bár lehet, hogy jó pénzért egy gátlástalan orvos megcsinálja valami kamu indokkal. Aki pedig ilyet akar és képes is dönteni arról, hogy melyik gyerek maradjon életben és melyik nem, az nem anyának való. Fényévekre van az anyaságtól.
2014. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy engedik, és csak akkor lehetséges, ah enm egypetéjűek
2014. nov. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ez meg a másik. Ha ugyanaz a magzatburok, egypetéjűek akkor esélytelen az egyiket úgy elvenni, hogy a másiknak semmi baja ne legyen.
2014. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!