Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Igaz hogy a terhességmegszakít...

Igaz hogy a terhességmegszakítása után született gyerekek, nagyobb valószínűséggel lesznek hiperaktívak, és egyéb viselkedési zavarosak?

Figyelt kérdés
Én régen mintha úgy halottam volna hogy az anyai depresszió miatt,valamint a fertőzés,és az oxigénhiány miatt nő meg a kockázata,és találkoztam is olyan személyekkel akik az után születtek,és tényleg kicsit nem átlagos a viselkedésük.....

2014. dec. 11. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez is pont olyan városi legenda, mint a többi, amit unatkozó, rosszindulatú emberek találnak ki, persze szakirodalom hiányában. Majd ha megfelelő esetszámú, hiteles tanulmány születik a témában, akkor megfontolom, a szomszédnéni ítélkezése annyira nem érdekel...
2014. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Hülyeség.
2014. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ennek semmi köze nincs egymáshoz. Én gyógypedagógusként azt tanultam, hogy a hiperaktivitás legvalószínűbben a szülés közben fellépő átmeneti oxigénhiányos állapotra vezethető vissza, lehet elhúzódó szülés, váratlan komplikáció, köldökzsinór a nyakon stb. ami miatt a magzat atmeneti minimális oxigénhiányos állapotba kerül, melynek következménye lehet, de csak lehet a hiperaktív tünetegyüttes.

Tehát semmi köze az anyai depresszióhoz, előző abortuszhoz, de még a fertőzéshez sem nagyon.

Hanem. Vannak olyan gyerekek, amelyek hiperaktív tüneteket mutatnak, de valójában nem azok, csak a környezet tette őket azzá. És itt már lehet az, hogy az anya depresszív, feszült, ideges, a gyerek környezetében túl sok a stresszes inger. De az ilyen gyerek valójában nem hiperaktív, ezt egy szakirányú vizsgálat kimutatja, csak magatartászavaros.

Szóval összegezve ha valakinek abortusza volt, attól még nem fog hiperaktív gyermeke születni.

2014. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem igaz. Ezt csak egy ostoba abortuszellenes találhatta ki.

A legtöbb nő, ha okkal vetette el a gyereket, nem lesz depressziós, de nem is esik gyorsan újra teherbe.

Az abortusznál nagyon ritka a fertőzés, és azt kikezelik, mielőtt újra terhes lenne a nő. Oxigénhiánya pedig emiatt hogyan lehetne a következő babának?

Nem árt egy kicsit gondolkodni is.

2014. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es úgy,hogy a méhfal megfeszül és nem tud megfordulni,ezáltal megnőnek a fekvési rendellenességek,olvastam itt... :)
2014. dec. 11. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De mitől feszül meg? Ràadàsul amit leírtàl mèg mindig nem oxigènhiàny...
2014. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A méhfal nem feszülhet meg az áb miatt, mégha a minimális egy év időrendbeni különbséget vesszük alapul. (abortusz után rögtön újra teherbeesik és megtartja)

Az abortusznál konkrétan a megvastagodott nyálkahártyát kaparják le a magzattal együtt. Azt amit alap esetben a tested ciklusonként kilök.

A menstruációs ciklus pedig nem okoz hiperaktivitást.

Vagy mi van azokkal a nőkkel, akiknek szülés után eü küretet csinálnak? Ezt az elvet figyelembe véve a népesség nagy százaléka hiperaktív lenne.

Ez pont akkora baromság mint hogy az oltástól autista lesz a gyerek

2014. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem. Terhességmegszakítás után született gyerek? Némi oximoront érzek itt(en).
2014. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehetne bármi alapja, ha a "kutatásban" olyanok is szerepelnének, akik hiperaktív gyerekek, első terhességből születtek, vagy olyan anyáktól, akiknek nem volt előttük abortuszuk, összehasonlítva az általad említettekkel. Ebben csak annyi a hiba, hogy nincs kutatás, az anyák nem szoktak eldicsekedni azzal, hogy korábban abortuszuk volt, és legalább annyi olyan hiperaktív gyerek van, akire ez nem illik. Szóval városi legenda.
2014. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A koraszülés és vetélés kockázata nőhet meg a műtét miatt, az anyai depresszió valóban rizikófaktor, de nem az abortusz miatt.

Előző voltam.

2014. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!