Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rossz a nagyobb...

Tényleg ilyen rossz a nagyobb korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Majdnem 4,5 éves lesz a lányom, amikor megszületik a kisöccse.


Eddig szinte kivétel nélkül mindenki megdöbbent, hogy ilyen nagy a korkülönbség, milyen testvérek lesznek így, már azt hitték hogy nem is lesz több gyerekünk mert ilyen nagy korkülönbséggel biztos rossz lesz.


Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. nov. 28. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Tesóm 8 évvel fiatalabb nálam. Biztosan más a kapcsolatunk, mintha csak 2 év lenne közöttünk, de a jó testvérség nem ettől függ.
2013. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van 2 hugom. a nagyobbikkal 6 év van köztünk, a kicsivel 17 :)) A kicsivel tök jól eljàtszunk, a naggyal pedig mindent megtudunk beszélni, sokat hülyülünk, csesztetjük egymàst.:) Nekem van egy 2 éves fiam, minimum 5 év korkülönbséggel tervezünk tesòt.
2013. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

3 lánytestvér: 3,5-3,5 év korkülönbség, és imádják egymást

2 lánytestvér: 4 év korkülönbség, szintén

Az én lányaim: 1 hó híján 4 év. Imádják egymást, a nagy terelgeti a kicsit (nem csak fizikálisan), vigyáz rá, szól, ha vmi baromságot készül csinálni (sajnos sok ilyen van), nagyon gondoskodó. A kicsi meg imádattal néz fel rá, és megy utána, mint egy kiskutya. 5,5 és 1,5 évesek

És ez nyilvánvalóan nem csak lánytesók között működik :)

2013. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még egyáltalán nem nagy korkülönbség :)Köztem és öcsém között 10 év van, de én ennek örülök, mert így mikor pici volt rám merték bízni és nagyon jó a kapcsolatunk :)

(Azt még hozzá tenném h van két nővérem ők 3 és 6 évvel idősebbek nálam :) )

2013. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
A lányom (3 hét híjján) 4,5 évvel idősebb, mint az öccse. Számunkra tökéletes ez a korkülönbség, így is terveztük. Nagyon jó testvérek, sokat játszanak együtt. A lányom imádja babusgatni a kicsit, a fiamnak pedig a lányom a példakép, mindenben követi. Persze oda kell figyelni, hogy a lányomnak meglegyen a saját kis külön szférája, tudjon nyugodtan tanulni, játszani a barátnőivel, ha épp itt van egy. Bár sokszor ez esetben is bevonják a kicsit, szeretik a többiek is babusgatni. Már 7, illetve 2,5 évesek. Szóval ha mi újrakezdenénk, akkor sem csinálnám másképp, szerintem nagyon jó ez a korkülönbség. Egy hátránya van: igaz, nem néznek sokat tv-t, de ha igen, akkor a lányom a főnök legtöbbször a távirányítónál. Így a fiam nem ismer olyan meséket, mint Verdák, Thomas..., ellenben a a kedvencei között van a Spongyabob, Scoobydoo és a Monster High. :))
2013. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. Engem meg mindenki azzal cikiz, hogy miért vállaltuk be a kis korkülönbséget (másfél év van a gyerekeim között), merthogy mennyivel jobb a nagyobb. Ne foglalkozz senkivel, beszólások mindig lesznek. Én ilyenkor mindig azt mondom, mi így terveztük, nekünk ez a jó és slussz.
2013. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Ez egyáltalán nem nagy korkülönbség. Nekem 11 év van a 2 fiam közt. Imádják egymást!
2013. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Köztem és öcsém között hat év van. Számomra a születésétől (na jó, mondjuk, hároméves korától) fogva szenvedés volt elviselni, én már kiskamasz voltam, amikor neki jöttek a folyamatos játszaniakarok-hisztijei, ez volt az egyik, a másik meg az, hogy mivel ő a kisebb, nyilván neki van igaza a vitás helyzetekben, nyilván én bántom őt és nem ő engem, és minden ilyen helyzet táplálta benne azt, hogy úgy aljaskodhat velem szemben, ahogy csak akar. A fél kamaszkorom azzal telt, hogy kizárjam őt a szobámból, meg azzal, hogy visítoztam vele, ami sem őt, sem másokat nem érdekelt. Már nem otthon lakom jópár éve, azóta semleges a viszonyunk.


Viszont, szinte biztos vagyok abban, hogy ennek az egésznek a nagyobb része múlt a szülőkön, mint a korkülönbségen, úgyhogy ha már leírtam ezt, légyszi, TI figyeljetek oda a gyerekekre, és ne csak a kicsire. Számomra borzalmas volt.

2013. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Köztünk is 4 év van az öcsémmel. Szenvedés volt, de komolyan. Úgy 15 éves korában normalizálódott a viszonyunk, de addig semmi jó nem származott belőle. Amit előttem is írtak, ez a tipikus játszani akarok korszak, amikor engem már nagyon nem érdekeltek az ilyenek, és ez folyamatosan így volt. És persze nálunk is mindig neki volt igaza. Egyszer szembeköpött (csak úgy), én meg bevertem neki egyet és persze anyánk mit látott? Szegény kicsi sír, én meg tiszta ideg vagyok. Ki kapott ki? Én. Gyűlölettel gondolok vissza a gyerekkoromra. Ráadásul külön szobánk se volt, ami még inkább megkeserítette az életemet.


Ettől függetlenül én sem akarok kis korkülönbséget, de nekem még az a 4 is kevés. Majd, ha a lányom iskolás lesz akkor, talán... És KÜLÖN szobájuk lesz, máshogy nem is vállalnám.

2013. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Na,köztünk a tesómmal 14 év van és állítom kevés nálunk jobb testvér van. :))) Ellenben sok barátnőm és a tesója közt 1-2 év van és gyerekkorukon és kamaszkorukon át kb. utálták egymást és ölték egymást, most felnőtt korukban normalizálódott a viszony. Szerintem ez hülyeség, nem korkülönbség kérdése, hogy kikből milyen tesók lesznek, ne izgulj! :)
2013. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!