Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek, ahol a nagyobb...

Többgyerekesek, ahol a nagyobb már 8-10 éves, vagy afölött van, mennyit bíztok rá? Mennyit segít és mi a dolga a kisebb gyerekek körül?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
10 éves a nagyfiam.mindenben segít ha megkérem, ergo tud mosogatni, tudja a hűtőben a kamràban az ételek hol találhatók, beàgyaz, ha kell a saját szekrényében rendet rak. a 7 éves öccsével ha kimennek jàtszani ő figyel rá. megbízható, a zebrán odafigyel, a boltban segít vásárolni.
2014. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nálunk 4 gyerkőc van, 10, 7, 3 és 3 heteek.

Nálam elv az, hogy nem azért vannak a tesók, hogy egymára vigyázzanak és helyette foglalkozzanak a kisebbekkel. Ez az én dolgom, így semmit olyant nem kell csinálniuk, amiket ők nem szeretnének.

Sokat játszanak a kisebbel a nagyok kérés nélkül csupán élvezetből, szórakozásból. És a legkisebbet is imádják, így ha pár percre oda kéne figyelni rá, mert pl. megcsinálom a fürdővizét, akkor máris ugrik valaki. De ha épp nincs kedvük, akkor megoldom másképp.

2014. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

a nagyobbak egyébként sokmindenben segítenek, pl. elkészítik a reggelit, vagy ma pl. a 7 éves kislányom megfürdette a 3 éves öcsit, megtörölte és fel is öltöztette pizsibe :). Sokmindent rájuk lehet bízni, igazán gondoskodóak.

A 10 éves nagyfiamat már bevonom a vasárnapi főzésbe is, mert szeretném, ha tudna valamennyre főzni, így ő pucolja a zöldséget, krumplit és szeret panírozni. Tud palacsintát sütni és a sült virsli a specialitása :).

2014. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is 3 hetes a babám. Van egy féltestvére, aki most épp nálunk van, 8 éves. Délelőttönként párom megkéri, hogy tologassa az udvaron a kistesóját, amíg én bekapok pár falatot. Persze nálunk más a helyzet, ha én lennék az anyja, sokkal több mindent bíznék rá, várnék el többet. Így nem merek.
2014. júl. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk 12 , 10 èves lànyok ès 2 èves fiù. A nagyktól annyi segìtsèget vàr

ok el amennyit kistesò nèlkül is elvàrnèk. Sajàt szobàjukat rendben tartani, szemetet kivinni, megterìteni ès leszedni az asztalt. Ha szeretnènek jàtszanak , foglalkoznak a kicsivel, de nem vàrom el tôlük.

2014. júl. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Èn azèrt sem vàrok el a nyagyoktól semmit a kicsivel kapcsolatban ,mert nekem van kèt fèltesòm 11 ès 13 èvvel fiatalabbak nàlam na èn rendesen be volam fogva szinta èn volam az anyjuk mèg szülôire is engem kūldtek 16 èvesen.
2014. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért kérdeztem, mert én is úgy gondolom, hogy a kistesó nélkül is van élete, azt kérem, amit amúgy is elvárnék. De szereti, szeret vele játszani. Olykor megkérem, hogy amíg elmosogatok, figyeljen rá, meg ilyesmi, de megpróbálom a függetlenségét tiszteletben tartani. Anyósom mesélte, hogy a legnagyobb lánya mennyire be volt fogva a kisebbek körül, gyakorlatilag az egész délutánja róluk szólt. Elmenni értük, tanulni velük, kaját csinálni nekik...Én ezt ellenzem, ők az én gyerekeim, nem az ő dolguk gondoskodni egymásról.

2014. júl. 23. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:
fiaimnak nincs kölön feladata huga körül ,csak annyi dolga van ami amugy is lenne.játszani szoktak együtt .
2014. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!