Elvetessem az babát?

Figyelt kérdés
A orvosok aszt monták hogy sújos fogyatékos lesz a gyermekem. Gondoltam elvetetem. De az gyilkosságnak számít nem? És az orvosok is tévedhetnek.

2014. dec. 11. 15:11
1 2
 11/17 anonim válasza:
45%
8-as: sztem nem attól rossz anya vki, hogy nem tud helyesen írni.
2014. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy súlyosan fogyatékos testvérem, ha azt mondanák az orvosok, hogy beteg a babám, TUTI nem tartanám, meg az egész család életére kihat, nem csak a szülők életére, hanem az egészséges gyerekeid életére is. Ha van lehetőség másik vizsgálatra, ahogy az előző írta, akkor arra elmennék, hogy meggyőződjek, hogy jó döntést hozok, tényleg beteg. Nem lehet olyan gyerekkel együtt élni normálisan, aki súlyosan fogyatékos, a nap 24 órájában felügyelet kell mellé, még amíg kicsi vannak fejlesztő ovik, de mint a fehér holló és ha nem fejleszthető onnan is kirakják, mint a tesómat is. Nem tudsz mellette dolgozni, amit az államtól kapsz, abból nem lehet megélni. Te döntésed, te életed, te tudod hogyan szeretnéd élni, ha azt a döntést hozod, hogy megtartod az orvosok figyelmeztetésé ellenére, akkor abba is gondolj bele hogy az milyen téren fog megváltozni. Pl.: a tesómat még a mai napig pelenkázni kell, de vannak olyan súlyosan fogyatékosok, akik kerekes székben ülnek. De beszélj még egy orvossal, vagy a védőnővel ők sok dolgot látnak, sok történetet tudnak családokról, hátha segít a döntésedben.
2014. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélye hogy tévedjenek. Ha te szeretnél bevállalni egy fogyatékos gyermeket, akit iszonyatos erőfeszítés és nehézség felnevelni de mégis van oylan szülő aki bevállalja, akkor minden tiszteletem a tiéd, de ha úgy döntesz hogy nem szeretnéd szerintem nem hibáztathatnak.
2014. dec. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két nagyon közeli rokonom súlyos fogyatékos, már a szülik meghaltak így a testvérre maradt az ápolás,és ha ő is meghal akkor az ő gyerekeire, sajnos az egész család életét tönkrete(heti)szi,és nem csak a szülőkét ,testvérek,gyerekek,később az unokák. Nálam is esély volt beteg babára,mert ez genetikusan öröklődik,és előre kikötöttem,ha beteg lesz nem tartom meg. Látom és érzem,hogy mennyi kínlódás egy életen át beteg embert gondozni. peresz van aki azt mondja, hogy szeretetet adnak, hát nem mindenki,nem mindegy milyen gondja van. És emelett a gondozó dolgozni sem tud, így nyugdíjba se nagyon esélyes, és az ápolási díjból nem lehet meggazdagodni, szóval még anyagi téren is szenvedés az élet!
2014. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg aki nem tud helyesen írni, az rossz anya lesz. Mert iskolázatlan, képzetlen, műveletlen. Iskolázatlan, nem lesz soha normális, jól fizető munkája, amiből eltartsa a gyermeket. Képzetlen, nem hat rá az iskola, vagyis felnőtt korában sem fog semmit tudni megtanulni, ha az általános iskolai is kifogott rajta. Műveletlen, tehát nem fog tudni segíteni a tanulásban, nem is értékeli semmire a tanulást, a könyveket, ezzel konzerválja a családi nyomort. Aki nem így gondolja, az álságos. Mert a gyereket nem csak megcsinálni kell tudni, hanem azt felelősséggel, odaadással (érzelmileg és anyagilag) kell felnevelni, hogy az minden elérhető jót megkapjon. Aki nem így tesz, az nem szülő, hanem csak a szaporító. Lehet nekem jönni.
2014. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
19%
Egy ismerősnek is fogyatékos babát jósoltak de lásd , már 2 éves a pici és makk egészsėges. Az orvosok is tévedhetnek. :) Neked kell eldönteni.
2015. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi van veled kérdező?
2015. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!