Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Szóval ma nagyanyámmal beszélgettünk, és vhogy szoba került, hogy régen faluhelyen volt akinek 11 vagy akár 21 gyereke is volt. Szóval az egyik kérdésem, hogy régen tényleg nem volt semmilyen fogamzásgátló módszer? Mama szerint nem. Azt mondta, azok a lányok akik terhesek maradtak és nem voltak házasok kötőtűvel, náddal vagy kifaragott marharépagyökérrel(?) nyúlkáltak fel, hátha elvetélnek. Ezt mondjuk már hallottam. De ami nekem nagyon meredek volt, hogy azt mesélte voltak lányok akik vízbe fojtották saját magukat, majd mivel az öngyilkosokat a pap nem temette el, a dögkútba dobták őket. Nem tudom még mindig feldolgozni a hallottakat, ez igaz vagy a mama vetít?
2015. jan. 4. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez igaz sajnos
2015. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igaz.
2015. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is igaz. Vagy például forró vízbe ültek, meg nehéz tárgyakat tologattak,emelgettek.....
2015. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem is tudok erre mit mondani....

A lány családja meg szó nélkül végignézte ahogy a gyereküket bedobták egy rohadt kútba döglött állatok közé? És ez nem is volt olyan régen 40es 50es évek. Mert ha még egy középkorról lenne szó, vagy egy elmaradott afrikai vagy vmilyen közel keleti országról, de nem. Ez Magyarország 60-70 éve. Nem tudok napirendre térni, komolyan.

2015. jan. 4. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ez igaz. Sokak fejében a régi vidék úgy él, mint valami idilli, csodás, nemes, világ.

A tudatlanság, szegénység elképesztő volt, a mostani körülményekhez nem hasonlítható élet.

Egy 30-40-es években élt író írt olyasmit, hogy vidéken a nő panaszkodott, hogy sok gyereke van, nem bírja eltartani őket. És azzal vigasztalták, hogy úgyis sok meg fog halni kisgyerekként, nem aggódjon.


[link]


Itt olvashatsz erről bővebben és ez nagyszüleink idejében volt, nem valami távoli korban.


Csak abba gondolj bele milyen sora volt a nőknek, akkor amikor csak úgy hozzáadták valakihez. Sokszor 10-20-30 évvel idősebb férfihez. Az pl. az ágyban azt csinált vele amit akart, védekezés nem volt semmi...

Inkább volt olyan, mint most sok arab ország, mint az a világ amit mi ismerünk.

2015. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez a dögkutas sztori nagyon helyi specialitás lehett.Ugyan úgy eltemették a halottat,csak nem a pap,meg nem a temetőbe.De az még a nagyi ideje előtt lehetett igencsak."Fogamzásgátlást" meg a bãba csinált,a születés után,amitől a csecsemő meghalt.Ilyen volt pl.a lágy koponya részekbe szúrt tű.A különböző eszközök feldugása vetėlés céljából a házas nők között sem volt ismeretlen.Bele is haltak időnkėnt.
2015. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A dögkutas dolgot én is ismerem.

Ha el akarták titkolni a terhességet és otthon sikerült megszakítani és az anya sem halt bele. Akkor nem lehetett eltemetni a magzatot, hiszen titokban akarták tartani.


Korábban valaki írta, hogy angyalcsinálóknak hívták azokat a nőket, akik otthoni abortuszt végeztek, de erről nem tudok semmit...

2015. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nekem is rögtön az arab országok női jutottak eszembe.

Nem tudom, lehet csak itt volt "divat". Egyébként jelenleg egy dunántúli megyeszékhely vagyunk, régebben voltak ilyen falus részei a városnak. '39 es a mama, úgy mesélte, mintha az ő idejében történtek volna ezek, de az persze nem jelent semmit. :) Erről a bábás témáról mesélt, hogy volt hogy ők csinálták az "abortuszt" vagy nem is tudom minek nevezzem, de állítólag ezért a bábát lecsukták, mert akkoriban tilos volt elvetetni a gyereket. Rákosi-korszak tán.

2015. jan. 4. 23:19
 9/17 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom az angyalcsinálók ezek a bizonyos bábák.
2015. jan. 4. 23:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Sok regényben, novellában is felbukkannak ilyen sztorik, szóval igaz. A mamám úgy mesélte, hogy aki buta volt, annak volt 8-12 gyereke, aki okos volt, annak 2-3. Megkérdeztem, hogy érti ezt és tulajdonképp a megszakításos szexet vázolta fel, akkor is használták, csak nem így nevezték. Vagy aki félt a sok gyerektől, nyomortól, az nem szexelt. Más védekezés nem volt. Aki lányként teherbe esett, az nem számíthatott onnantól semmi jóra, kiközösítették, elítélték, szóval aki így járt az megpróbált csinálni valamit házilag. Forró vízben fürödtek, seprűből húztak ki szálat és azzal szurkálták a méhszájat, ilyesmik. Ebbe sokszor belehalt a lány is. Ha megszült, titokban tette valahol és utána a babát megfojtotta. Azt is mondta mamám, h abban az időben a határban szántáskor az eke sok csecsemőcsontot fordított ki a földből. Hogy miért kellett ez? Azért mert akkoriban egy megesett lánynak esélye sem volt férjhez menni, a sorsa örökre meg lett pecsételve, ezért próbálták "elcsinálni" a gyereket. (így mondták akkoriban)
2015. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!