Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Szóval ma nagyanyámmal beszélgettünk, és vhogy szoba került, hogy régen faluhelyen volt akinek 11 vagy akár 21 gyereke is volt. Szóval az egyik kérdésem, hogy régen tényleg nem volt semmilyen fogamzásgátló módszer? Mama szerint nem. Azt mondta, azok a lányok akik terhesek maradtak és nem voltak házasok kötőtűvel, náddal vagy kifaragott marharépagyökérrel(?) nyúlkáltak fel, hátha elvetélnek. Ezt mondjuk már hallottam. De ami nekem nagyon meredek volt, hogy azt mesélte voltak lányok akik vízbe fojtották saját magukat, majd mivel az öngyilkosokat a pap nem temette el, a dögkútba dobták őket. Nem tudom még mindig feldolgozni a hallottakat, ez igaz vagy a mama vetít?
2015. jan. 4. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Lecsukták a bábát, elméletben. Azért ez az időszak volt ahol vidéken sokak mezítláb jártak-télen nyáron.

Nagymamám mesélte, hogy az osztályban sokan télen is mezítláb jártak és üres kenyeret ettek állandóan.

Szerinted kit érdekelt a valóságban, hogy valaki otthon abortuszt végez?

2015. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Persze, értem én a miértjét. Értem én miért tették a lányok azt amit. Azt nem értem csupán, hogy a 20. század Európájában hogy fordulhat ilyen elő. A nők emberszámba nem vevését, elnyomását nem tudom megérteni. Persze miről is beszélek, hiszen ugyanitt ugyanekkor több millió embert végeztek ki szinte gond nélkül, észrevétlenül.

Na de ez más téma.

Ami bosszant, hogy a nők szarba sincsenek véve amióta létezünk ezen a világon. És bár most már úgy állítják be, mintha marha nagy egyenlőség lenne, de ez csak a látszat, patriarchális szemét társadalomban élünk.

2015. jan. 4. 23:42
 13/17 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igazad van.

Annyit tehetsz, hogy te személy szerint nem hagyod, hogy bárki is másodlagos emberként bánjon veled.

2015. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jaa voltak ilyen szornyusegek, csak a tori orakon errol nem meselnek.

Pl. amikor a nagy"felszabaditasnal" is, az oroszok bevonultak Mo.-ra, rengeteg not megeroszakoltak, ugye bar leginkabb a falukban. Nekem meselte a szomszed oregasszony, hogy a lanyok sokszor aludtak az agyak alatt, nehogy elkapjak oket. Vagy peldaul, aki biztosabbra akart menni beoltozott oregasszonynak, lepisilte magat(a buz miatt), nem furdott, hogy ne legyen kivanatos az orosz katonaknak. Azt nem tudom ez mennyire volt sikeres tekintve , hogy meg az allatokat sem vetettek meg, ezek az elmebetegek , ha ugy adodott.

Akkoriban sok gyermek szuletett amigy, de azoknak nem volt jo eletuk, mar ha egyaltalan eltek 1-2 napnal tovabb.

2015. jan. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén nem éltem voltam az 1900-as évek elején az tuti.

Nekem a mamám 72 éves, ő még bába keze alatt született 9. gyermekként, a saját otthonában. Ugye akkor még nem volt ilyen elterjedt a kórházban szülés, azt sem tudták egészséges lesz-e vagy sem, fiú vagy lány..... Az anyai nagyapám pedig lovaskocsin született, ők 9-en voltak testvérek, de nem tudom hanyadikként született. Mondta hogy régen nem volt fogamzás gátló, de arra nem tértünk ki hogy a nem kívánt babákkal mi történt..... Mamám csak 2 gyereket szült. Bár nem ide tartozik de mesélt nekem a régről dolgokat. Például hogy volt egy kislány akinek a szülei elmentek bálba és hogy történt senki nem tudja de mákteát ivott. A szülők azt hitték hogy meghalt, ezért kifektették egy ravatalra a temetőbe. Másnap úgy találták a kislányt hogy le volt fordulva a ravatalról. Állítólag megfagyott..... Ezt mamám mesélte.

2015. jan. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan nagymamát akinek 23 testvére volt. Nekem azt mesélték,hogy a naptár módszert használták ami ugye nem valami megbízható. és ha belegondolunk ezért mondják,hogy "régen ilyenkor már férje volt meg családja" mert tizenévesen férjhez mentek és szülte. A nemkívánt magzatot forró vízben való üléssel, nehéz tárgyak cipelésével,hosszú hegyes tárgyak hüvelybe dugdosásával próbálták elvetélni. Én nemrég olvastam,hogy a kisebbség körében még próbálkoznak a bicikliküllő beldugdosásával illetve,hogy az anya hasbarúgatja magát. Ezek nagyon veszélyesek és sokszor az anya belehalt a fertőzésbe. De volt olyan a tévében,hogy az apácazárdák alatt alagútredszert találtak, rengeteg csecsemő csonttal, odajártak az apácák a papokkal találkozni és a babáikat megszűlni.
2015. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A nagymamám egyik testvére a hagymázásba halt bele.

Szerintem ehez a módszerhez képest a forró fürdő és emelgetés piszlicsáré.

Az a trükkje hogy a csírázó hagymát feldugják a méhszájba, majd egy idő után kitepik, a magzattal együtt.

Hát, olyan jól sikerült az abortusz, hogy két hét múlva az anya is meghalt.

Köszönhetjük a német megszállóknak.

2015. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!