Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 éves vagyok, abortuszra...

17 éves vagyok, abortuszra készülök. Le tudnátok írni hogy mi volt a menete onnantól hogy a kórházban voltatok? (Különösen a laminaria pálcára vagyok kíváncsi)

Figyelt kérdés

Annak, aki abortuszellenes, és alig várja hogy támadhasson egy ilyen poszt alatt: Nem egészséges a magzatom, gyógyszer mellett lettem terhes és egy hónapig szedtem, miután megfogant. 6-7 hetes terhes vagyok és 4,6 mm a magzat. Egy ilyen korú magzat a nőgyógyászom szerint 8-9 mm kellene legyen, én is 6 hetes magzatként 8 mm-es voltam. Nincsen szívhangja sem, és rendszeresen fáj a hasam, mintha kést szurkodnának belém, ami szintén nem normális. Az orvosom azt mondta nem ajánlja megtartani, az is lehet hogy még elvetélek a műtétig. Csalágsegítőben már voltam, ott is azt mondták hogy ez a leghelyesebb döntés. Nincs választásom. Nem merem megkockáztatni 17 évesen hogy beteg kisbabát szülök. Nekem is nagyon fáj, és szenvedek rengeteget miatta, nincs szükségem a támadó kommentekre.

Nagyon szépen köszönöm előre is annak, aki válaszol és segít.:)



#abortusz #laminária #laminaria pálca
2015. febr. 6. 01:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

csak a kérdésre válaszolva:

- bemész, várakozol, elvisznek hogy felhelyezzék a pálcát.

A pálca felhelyezésről: kényelmetlen testhelyzet, erős nyilalló fájdalom amikor felhelyezik.

Egy éjszakán át fent marad. Ez idő alatt kb mintha menses szerűen vagy picit erősebben görcsölnél, a legtöbben nem bírják sírás nélkül.

Jól szokták felhelyezni, tehát nem láttam olyan esetet amikor kijött volna valamiért.

Másnap még délelőtt megműtenek. Beöltöztetnek, kitolnak fel kell feküdnöd az asztalra, utána altatnak is. Pár óra múlva ébredsz, bő vérzésed lesz, ágybetét lesz alattad, miután felkelhetsz utána tudsz csak betétet berakni.

Sokszor benntartják az embert, ez ritkán azért mert valami baj van, inkább csak elővigyázatosság.

2015. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én anno nem éreztem semmilyen fájdalmat se a laminaria felhelyezésekor, se utána. Pedig nekem elég alacsony a fájdalomküszöböm. Előttem volt bent egy 16-17 év körüli lány, ő sírt és mondogatta hogy fáj, de ez szerintem inkább az ijedtség és a lelki megterhelés miatt lehetett.


A pálca fennmaradt éjszakára, nem volt vele semmi gondom. Másnap átsétáltam a műtőbe, ott elaltattak, és már a kórteremben ébredtem fel. Menzesz-szerű vérzésem volt, semmi komoly. Még egy napig bent tartottak, másnap csináltak ultrahangot, hogy biztosan minden eltávolításra került-e, azután hazaengedtek.


Pár napig olyan görcseim voltak, mint menzeszkor, de ki lehetett azért bírni.


Nekem inkább lelkileg volt fájdalmas a dolog.

2015. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező!


6 hetes terhesen nekem 3 mm-es volt...vmi sántít nekem ebben a dologban...ugyanis ha nincs szívhang akkor nem kell menni családvédelmishez,nyilván nincs mire "rábeszélnie".

Szerintem te sima abortuszra mész csak próbálod " megszépíteni" az igazságot.

Ugye,kedves kérdező??

2015. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Valami nekem se kerek.

6 hetesen (pontosan 6+4-en) mindössze 2,7 mm volt a babám és MAKKEGÉSZSÉGES (azóta is)!

A mérete bőven rendben van a tiédnek, nem kell nagyobbnak lennie, ennyiből (főleg hogy nincs miből) még véletlenül se kellene betegségre következtetni.


Egyébként úgy megy, ahogy az első, annyi különbséggel, hogy tudtommal kérhető fájdalomcsillapító a tágítás időszakára.

Utána pedig 6 hétig szextilalom a fertőzések miatt.

2015. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Igen, az egész sántít. Bár ha nincs szívhangja, tulképp miről beszélünk?
2015. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Van hogy csak a 8. hétre van szívhang.
2015. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
de hát van akinek csak nyolc hétnél hallani előszőr a szívhangot! a fogamzás akár 2héttel később is történhetmint tippelik.
2015. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak volt szívhangja is, mégis elment magától. Úgy értem, ha valóban nem él és magától indul a vetélés, akkor megúszható a laminária.
2015. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

A nőgyógyász dobogó szívű magzatnál küld a családvédelmishez!!!

Ha nincs szívhang,nincs családvédelmis ergo missed ab.

2015. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Abortusz előtti nap felhelyezik a pálcát,kellemetlen mensi szerű görcsök lesznek közben és utána. Másnap betolnak a műtőbe,elaltatnak,mikor magadhoz térsz,akkor kapsz fájdalomcsillapítót. Nem lesz vészes a vérzésed,normális mensitől max egy picivel lesz több,enyhe görcsökkel,de ez is mindenkinél más. Pár óra után már a legtöbb helyen haza engednek. Én ismerek olyat,akinek kicsúszott a pálcája,de így is elvégezték rajta.


Nekem a 7.héten nem volt szívhangja még a fiamnak,és nem volt 8 mm-es sem,és mégis egészségesen született.

A Te döntésed,hogy elveteted-e vagy nem,csak tényleg ne színezd ki a történetet,mert ha nem egészséges a baba,akkor nem küldenek családsegítőshöz,mivel ha nincs szívhang,akkor nincs mit tenni.

Hasszúrások nekem is voltak,és úgy,hogy felkelni nem tudtam,és fent állt nálam is a vetélés,de ennek nincs köze ahhoz,hogy mekkora a babád mérete.

2015. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!