Miert itelitek el azt az embert aki abortuszra megy?

Figyelt kérdés

Persze eleg ronda dolog ez az egesz,de megis...mi jogon tortok palcat annak a nonek a feje felett aki ezt megteszi es elmegy abortuszra?

Nem a Ti gyermeketek,nem a Ti eletetek,nem tudhatjatok hogy miert kenyszerul ra erre a beavatkozasra..

En pl 1 honapja korhazban voltam egeszsegugyi kaparason es ott a szobatarsaim kozul 2 jott abortuszra azert mert pl fogamzas gatlo mellett teherbe estek..Most akkor inkabb szulje meg a gyereket rossz anyagi korulmenyek koze? Vagy pl 17 evesen?

Mert az egyik szobatarsam epp igy volt..

En nem akarok itt feszultseget generalni meg semmi..csak meg szeretnem erteni,hogy miert kell beleavatkozni mas eletebe es megitelni valakit ugy hogy nem ismerjuk a hatteret??

18/L


2014. dec. 28. 16:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Gyere, fogjunk kezet, mert én sem értem. Tök mindegy, hány éves, milyenek a körülményei, ha nem akar gyereket, nem lesz.


Mellesleg lefogadom, hogy akik itt rinyálnak, hogy "szüld meg", azok ugyanazok az emberek, akik a már élő, szegény, éhező gyermekeket magasról leszarják.

2014. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
En nem ítélek el senkit és semmit, ugy gondolom ez nem az ember dolga hogy másokat eliteljen, főleg úgy hogy még a hattersztorit sem ismeri.
2014. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Én nem ítélem el, az annak a döntése, aki abban a helyzetben van. Az tény, hogy az örökbeadás emberibb, de ezt mindenki döntse el saját maga az adott helyzetben. Az ember hamarabb látja meg a másikat..
2014. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
65%

Inkább abortusz, mint nyomorba megszülni egy gyereket.

Értelmes emberek nem ítélkeznek.

2014. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem ítélem el. Ha nem tud megfelelő körülményeket biztosítani a gyerek felneveléséhez, akkor ez az egyetlen értelmes megoldás a gyerek szempontjából is.

Sokkal rosszabb, ha örökbe adja. 9 hónapig kihordja, megszüli és eldobja, mint egy megunt ruhát! Később sem tud róla majd semmit. Jó szülőkhöz került, egészséges, hogyan alakul a sorsa stb.? Várhatja, hogy felnőve megjelenik és számon kéri, miért szülte meg és adta örökbe.

Akik az abortusz ellen és az örökbe adás mellett kardoskodnak, soha nem kerültek még ilyen döntési helyzetbe. Az sem jut eszükbe, hogy a leendő anyának felajánlják, hogy segítenek a gyerek 18 éves koráig a felnevelésben.

Csak bigottan mondják a magukét, midnen rájuk nézve hátrányos következmények nélkül. A gyerek sorsa egyáltalán nem érdekli őket.

2014. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
33%
Én nem ítélem el, csak meggondolatlannak tartom. Egyrészt előfordulhat, hogy többé nem lehet gyereke, másrészt az anyagiakra hivatkozást nem fogadom el. Alacsonyabb jövedelműeknél is felnőhet egy gyerek boldog családi környezetben. Az anya életkora szintén nem lehet kifogás, a továbbtanulást el lehet halasztani.
2014. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
51%

Minden eset egyedi.

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek el kellett vetetni, mert olyan gyógyszert írt fel neki az orvos egy betegségre, ami árthat a babának. Ők egyébként szerettek volna babát, de mégis el kellett vetetni.

Van olyan ismerősöm is, akinek már 3 abortusza volt, mert a pasijának nem volt kedve gumit húzni, ő meg nem foglalkozott vele.

Na már ez a két eset is nagyon eltérő, teljesen más élethelyzet.

2014. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Igen teljesen mas helyzet,de mindegy is mert senkinek semmi koze sem joga nincs beleszolni a masik eletebe/eletehez.
2014. dec. 28. 17:14
 9/37 anonim válasza:
17%

Talán mert megöl egy életet.

Az meg hogy ilyen fiatalon csak tetézi a dolgot! Dugni volt esze, de védekezni már nem...?

2014. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
57%
Én nem elítélni akarok senkit, csak én meg úgy gondolom, hogy többféle lehetőség áll rendelkezésre, és a legtöbb esetben létezik jobb megoldás is. Pl. egy tizenéves anyuka bőven támaszkodhat még általában a szüleire, szülés után egy-két év és visszamehetne tanulni. Vagy pl. vannak olyan alapítványok is, amelyeken keresztül nyílt örökbefogadásokat lehet intézni, így lehetőség van arra, hogy a szülőanya eldöntse kire bízná szívesen gyermekét.
2014. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!