Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti is ezt tennétek a helyemben?

Ti is ezt tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Besikerült egy 4. baba van már 3 gyerekünk a legkisebb 2 hónapos a legnagyobb lassan 3 éves.Elszakadt az óvszer , szerencsére észrevettük be is vettem az esemény utáni tablettát , de az valahogy mégsem hatott...Még azt sem lehetne mondani , hogy gyakran csináljuk és csak keverem az alkalmakat , mert jó , ha 2 hetente 1 x összejön...De nem is ez a lényeg , semmi segítségünk nincs már , egyik nagymama ideg összeroppanást kapott válás miatt , a másiknak pedig gerincproblémái vannak , alig bír ülni is.Mielőtt a 3. babát bevállaltuk anyagilag nagyon stabilan álltunk , és bírtuk is volna , de sajnos januárban áthelyezték a cégnek egy másik épületében , itt viszont sem túlórázni sem maszekolni nem tud.Így sajnos a kieső pénz visszapótlása miatt egyik ismerősének dolgozik munkaidőn kívül , de ő sajnos fele annyit sem tud neki fizetni , mint amennyit a rendes munkahelyén tudott plusszba keresni.Így ráadásul többet és többször is kell elvállalnia nála munkát , ami azzal jár , hogy szinte reggeltől késő estig dolgozik , hiába kérem , hogy hagyjon ki egy napot nagyon nehéz rávenni , mert ő sokat nélkülözött gyermekkorában , mert az ő édesapja nem dolgozott.Az a gond ezzel , hogy a gyerekeknek is hiányzik , meg én is sem bírok minden mást a nyakamon hurcolni egyedül , de igaz , hogy amit plusszba keres nagyon jól jön és így megengedhetünk új játékokat , ruhákat és finomabb , minőségibb ételeket magunkat , ill. a számlákat is biztosan ki tudjuk fizetni , meg esetleg el tudunk kezdeni félretenni pénzt saját lakásra.Ő azt mondja , hogy nagyon sajnálja , hogy besikerült és , hogy csak azért nem tud neki örülni , mert a 3 gyereknek is csak úgy tudja biztosítani a szükségleteit és a többi dolgot amit szeretnének , hogy nagyon sokat távol van tőlük és azzal is tisztában van , hogy ezzel a velem való kapcsolata is romlik.A 3 gyerek egy nagy szobában van , 1 lány és 2 fiú , a 2 fiúnak már nagyjából ki van alakítva a galéria , de még bővíteni kellene.A kislányomnak pedig lent van a szobája , plussz van egy közös rész.Nagyon nehéz lenne egy 4. babát bevállalni és nem főként az anyagiak miatt , mert vannak akik éheztetés , meg ruháztatás nélkül is bevállalják , habár szerintem felelőtlenség...én ilyenkor abba gondolok bele mikor apum meghalt és anyum egyedül maradt velem és már nem tudta finanszírozni nekem a dolgokat mármint suliba sokszor vajas kenyeret vittem illetve kínai cuccokba jártak , nagyon rossz érzés volt , hogy kegyetlenül csúfoltak , volt hogy le is köptek , mondván milyen szégyen , hogy szegény vagyok.De lehet csak én voltam ilyen szerencsétlen , hogy ilyen osztályt fogtam ki , pedig nem volt egy rossz középsuli.Sokáig jártam pszihológushoz emiatt és haragudtam anyára , pedig ő próbált mindent megtenni , de ott volt neki a hitel is amivel egyedül kellett megbírkóznia...és én rátettem a lázadó szemrehányásaimmal.Nem lehetett neki sem egyszerű , de most nem is ez a téma.Hanem , az hogy soknak bizonyul nekem 3 baba is mióta a párom szinte egyártalán nincs itthon.Sokszor legszívesebben csak átaludnám az egész napot , szörnyű mikor azt veszem észre magamon , hogy a feszültségtől agresszívvá válok: ma például konkrétan : letoltam a kislányom , hogy miért olyan bamba , hogy a nadrágot nem bírja felvenni , normális megoldás az lett volna , hogy odamegyek és megkérdezem , hogy segítsek-e neki...de erre is már csak később eszmélek rá.És ez kezd rendszeres lenni , mióta tudom , hogy megint terhes lettem.Kegyetlenül feszült vagyok , amiatt , hogy mit tegyek.Félek , hogy 4 gyerekkel megbolondulnék , főként mert már most érzem , hogy sem a terhességet sem a 4. gyermek ellátását és nevelését nem fogom bírni.Tudom , hogy az elvetetés mekkora bűn és milyen rossz , de egyszerűen nem tudom , hogy mi lenne neki a rosszabb , ha nem születik meg vagy , ha születése után egy idegroncs anyát kap ő és a többi gyermek is.Ha lazán bírnék a 3 lurkóval a napi teendőkkel és mindennel amivel kell , simán bevállalnánk , mert anyagiakat valahogy biztos meg lehet oldani , de nem hiszem hogy menne.

2015. febr. 19. 12:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben elvetetném, vagy örökbe adnám. Nem vállalnék be mégegyet.
2015. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz ügy nagyon. Kimondani egy kis élet felett a halálos ítéletet, durva na... De mindenáron ne!!! Szülés után két hónappal én biztos nem állnék készen egy újabb terhességre egy gyermek kihordására. Velem is az történt, hogy a 14 hónapos kicsi mellett besikerült a harmadik. Én nem vetetem el, de, ha két hónapos lenne a kicsi, és negyedik lenne, nem hiszem, hogy megtartanám... Szóval én Nemet mondanék erre a helyedben. Fontos, hogy a gyerekeknek ép legyen az anyjuk mind fizikailag, mind mentálisan.
2015. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%

Mit mond a férjed? Hányadik hétben vagy?

Én azt hiszem, hogy elvetetném. De ha még lenne időm, még átrágnám többször is.

Ja, és azért nem kell az abortuszt mérhetetlen bűnnek és szörnyűségnek kikiáltani, van ettől sokkal borzasztóbb dolog.

2015. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Ne legyél felelőtlen, te is tudod, mi a megoldás. Ha a férjeddel bármi történik, akár egy lábtörés, egy gyomorfekély, bármi, ami miatt 2 hónapra kiesne a munkából, akkor olyan adósságot halmoznátok fel, amit aztán egy életen át csak görgettek magatok előtt. Ha te idegeskedsz, ő megszakad a munkában, az előbb-utóbb váláshoz vezet, egyedül mit kezdesz 4 gyerekkel? Ésszel vállalj, nem verseny ez.
2015. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
6.hetes a baba.A férjem azt mondja , hogy ennél több pénzt nem igazán tud kiterhelni és érzi meg látja rajtam , hogy nem feszült vagyok és a türelmem sem akkora , mint egy pár hete.A legkisebbik 2 hónapos kisfiúnk most kezdené nagyjából átaludni az éjszakát , de hiába , én valahogy mégsem tudom kipihenni magam rengeteget gondolkozok és agyalok , hogy mi legyen mit kellene tennem.Férjem azt mondja , hogy szerinte sem lelkileg sem idegileg , sem fizikailag nem tesz jót nekem most egy ilyen korai terhesség.És sajnos ezzel én is tisztában vagyok.Mivel jelenleg az édesanyám házában élünk (ő kint él külföldön rehabos munkákból él gerincproblémája miatt) , de ugye hitel még mindig van ezen a lakásos kb 4 millió , vele együtt próbáljuk kifizetni , de nem egyszerű ez sem.Mert hiába lenne ez a saját lakásunk hitel nélkül.Kicsi a 3 gyermeknek és nekünk is.Ő is nagyon ki van az anyagiak miatt , de még mindig jobb így , mint albérletben azt egyártalán nem tudnánk fizetni és nem is nagyon szoktak 3 gyerekes vagy 4 gyerekes családoknak kiadni , ugyanis 2 gyerekkel próbáltunk volna elmenni anno , akkor még elég lett volna egy kisebb is , de nem igazán tetszett sehol sem , hogy gyerekekkel együtt venné ki valaki.Akkor még édesanyám tudta egyedül fizetni a hitelt , nem volt így lerokkanva.egyetlen esélyünk az , hogy kifizetjük ezt a lakást és eladjuk aztán abból valahogy egy másikat és közben ahogy tudunk félretenni rá pénzt kipótolni , de nem igazán megy.Gondolom , ha majd én is dolgozok könnyebb lesz , de ha lesz 4. baba , akkor ez megint jóval odébb csúszik...:(
2015. febr. 19. 12:47
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen mindennel tisztában vagyok , hogy nagyon veszélyes lenne most így egy 4. baba , de képes lehet az ember feldolgozni egy abortuszt?Csak bízom benne , hogy nekem sikerülne.Sajnos ez tűnik a legésszerűbb megoldásnak , de gondoltam kiteszem ezt a kérdést , hogy mások , hogy látják ezt a helyzetet.
2015. febr. 19. 12:49
 7/31 A kérdező kommentje:
Úristen össze-vissza írok , annyira ki vagyok az egésztől , légyszi próbáljátok jól értelmezni.
2015. febr. 19. 12:49
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes terhes vagy és 2 hónapos a kicsi... szóval a szülès után 2 héttel szexeltetek és egyből teherbe estél?! Nem lacapacáztatok... :)

Válaszolva a kérdésedre. Nem merném bevàllalni. Főleg ilyen rövid időn belül és főleg amiatt hogy mondod hogy az idegeid kezdenek tönkremenni. Ez csak roszabb lenne. Nem kell senkinek egy idegroncs anya neked sem kéne.

Én abortuszra mennék.

2015. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolnám, hogy kérdezd meg az orvosodat. Azért, mert volt már más is ilyen helyeztben, akit ismerek és ő már döntéssel ment el az orvosához, de nagyon vívódott, nagyon kikészült a helyzettől. Az orvosa megkérdezte, hogy miért döntött így, ő pedig mondta, hogy van már 3 gyereke, szépen fel tudja őket nevelni, ennyit terveztek, ennyit bírnak erővel és anyagilag. Az orvosa egy rossz hanglejtés nélkül megerősítette a döntésében két mondatól és így sokkal könnyebb volt lelkileg is. Beszélj a védőnővel, az orvossal, úgyis kell majd. MEglátod utána, még van pár heted, de minél előbb keresd meg őket szerintem és segíteni fog.
2015. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jujj jó hogy írod , tényleg bocsánat , most számoltam utána holnapután lesz már 3 hónapos , te jó ég.Elnézést , már inkább 3 hónapos.És köszönöm a választ!
2015. febr. 19. 12:59
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!