Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért lett betiltva az abortus...

Miért lett betiltva az abortusztabi használata Magyarországon?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 21:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy pesti magánklinikán pár évig importengedéllyel használták a tablettát, de 2012-ben be kellett szüntetniük.

Elég nagy szakmai vita volt körülötte, van hibaszázaléka, és volt félelem amiatt is hogy olcsó hamisított formában is terjedni fog, így azok is hozzájutnak akik nem akarnak orvoshoz menni. Már pedig orvosi felügyelet szükséges, azaz nem kiváltod a patikába beveszed és kész. De a kormány konzervatívsága is szerepet játszik a betiltásban.

2015. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Ennek ellenére, amit írsz, hidd el, soknak az maradna meg, hogy csak egy tabletta...

Amit 11-es ír, teljesen igaz.

2015. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem egyszerűbb lenne ha minden nő kapna évente egy esemény utáni receptet amit abban az évben bármikor beválthat.

Könnyebb lenne, mint lesütött szemmel kórházba szaladgálni és évi egy darab talán nem tenné bátrabbá az embereket mert mindenki tartogátna a vészhelyzet esetére.

2015. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as, mi köze az esemény utáninak az abortusztablettához? Gondolod, hogy van, aki azért nem megy esemény utániért, mert szégyelli magát?
2015. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon sok helyen olvastam, hogy nem ment el vagy megalázták az orvosok h biztos kamuzik h elszakadt a gumi. Sőt sokan azt se tudják h létezik. De ha lenne otthon a gyógyszeres szekrényben nagyobb eséllyel élnének vele és kevesebb terhesség lenne aminek abortusz a vége.

De abban nem vagyok képben h az esemény utáni mennyire veszélyes szóval ez csak egy laikus ötlete volt.

2015. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

Az esemény utáni egy hormonbomba, nem veszélytelen, persze az abortusznál minden jobb. Egyébként meg nem is 100%-os.

Persze, vannak balesetek, amiről nem tehet a pár, de hidd el, a felelőtlenség hatalmas méreteket ölt!

2015. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%
Az utóbbi fél évben 2 olyan esetet olvastam, amikor a terhes nő italába tudtán kívül belekeverték a tablettát, az egyiknél nem is csak egy egyet. Az egyiknél a drága 'apuka', a másiknál egy féltékeny 'barátnő' volt az elkövető. Aztán ott vannak azok az esetek, amikor a tabletta utáni rendellenesen nagy vérzés ellenére a nők nem mennek be a kórházba. Ez csak néhány contra.
2015. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A felvilágosításra már elég nagy hangsúlyt fektetnek.

Egyetemista vagyok de már középiskolában tartottak évente az 5. osztálytól kezdve felvilágosító órákat. Az esemény utáni tabletta benne volt az anyagban.

Olyat nem tudok elképzelni hogy valaki bemegy a Csnt-re és elküldik hogy kamuzik, egy felelős orvos sem tehet ilyet.

Ha pedig mindenkinél lehetne egy recept az is kérdéseket vetne fel:

-hány éves kortól, hány éves korig?

-ha valaki babát tervez és megkapja a receptet ő teszem azt eladhatja és ezzel megvan a táptalaja annak a felelőtlenségnek hogy nem megyek orvoshoz majd a neten beszerzem valakitől. Már pedig oda kell figyelni milyen gyakran alkalmazzák.

-Szerinted mennyi import silányabb hamisítvány lehetne?

-Elveszne az a fontos tény hogy időlimites, nem írja fel az orvos akkor ha túl gyakran mész érte, sőt ha képbe kerül az esemény utáni megkérdezik hogyan védekezel, és általában írnak fel fogamzásgátlót mert az biztonságosabb megoldás, ha szégyellené valaki hogy megtörtént vele úgy ez kimaradna. És különben sem értem hogy egy szakadt óvszeren mit szégyell valaki.

Továbbá ott van hogy az esemény utáni nem abortusztabletta, ha már megfogant a pici abban nem fog kárt tenni.

Volt már szükségem ilyen tablettára és felelőtlenségnek tartanám ha nem kötnék a csnt-re a receptkiadást, így is egyre többet hallom mennyire elkanászodnak a mai tinik..

Az abortusztablettához csak annyit fűznék hozzá hogy nem tudom mennyire ismert az Édes Anna című mű, ismerősökkel sok mindent be tud szerezni az ember, és odafigyelés nélkül mindez súlyos következményekkel járhat. Nem tudom mennyi az előző hozzászóló beszámolójának valóságtartama, de az is mutatja hogy kell kontrollálni az ilyen szereket.

2015. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Igen énis olvastam hogy több nőnek is az italàba keverték. Hàt nemtudomizlések és pofonok de ha megfogant akkor nekem nem lenne szivem elvetetni.


Igazàbol a kérdést azért tettem fel mert ma olvastam arrol hogy mennyivel humánusabb megoldas lenne a tabletta. Mert nagyrèszt elkerűlhetö lrnne a jövőbeni vetèlèsek es koraszulesek eselye. Asszem Ceizel beszelt rola. Mivel mestersegesen kell kotagitani a mehszajat ezert az sokszor meggyengul a muvelet soran.

2015. márc. 31. 00:25
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztonságosabb az abortusztabletta mint a műtéti beavatkozás, bár tény hogy erről sok szakértő vitázik még mindig.

Abban viszont biztos vagyok hogy művi vetélésnél nem mutatható ki közvetlen összefüggés a későbbi kedvezőtlen végkimenetellel (koraszülés vetélés)

Mind a kettő után maradhatnak vissza szövődmények ez a gyógyszeresnél gyakoribb (kb 10%) azaz előfordulhat hogy szükségessé válik az egészségügyi kaparás, a művinél ritkább bár tény hogy sok szakértő szerint veszélyesebb lehet.

Angliában a második trimeszterben is alkalmazzák a gyógyszeres abortuszt, holott a művi akkor kb 6 szor biztonságosabb.

Első trimeszterben a művi pár percig tart és már szült nőket akár még aznap hazaengednek, addig az abortusztabletta hatása kb 6 napig kitart.

Két tablettáról van szó az egyik a hormonok termelődését szakítja meg, a másik indukálja a vérzést.

Nem áll fenn a fertőzés és a művi hiba lehetősége, de jóval erősebb a vérzés (tovább is elhúzódhat), a görcsök, fejfájás és hőemelkedés jellemző, a hormontartalma miatt szédülés és hányás kíséri.

Ha azt nézem az is kérdéses hogy pszichésen melyik megterhelőbb, az ami pár percet vesz igénybe az első trimeszterben, vagy ami napokig húzódik jóval erősebb tünetekkel..

Egyiken se akarok soha átesni és szerintem a közvélemény nem is a szövődmények kockázatok miatt várná a tablettát hanem mert valahol míg nem tájékoztatják az embert könnyebbnek tűnik bevenni két bogyót mintha beteg lennél csak, mint egy műtétre beigazolni..

2015. márc. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!