Mennyi idő feldolgozni az abortuszt?

Figyelt kérdés
Megviselte a párotokkal való kapcsolatotokat?
2015. ápr. 11. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
19 évesek voltunk. Tri regol mellett estem teherbe. Abban az időben szerettünk volna házat venni. De csak úgy kaptuk meg a hitelt ha anyósék háza a fedezet. Mikor kiderült hogy terhes vagyok azt mondták hogy vagy a ház vagy a baba. Így tulajdonképp ránk erőszakolták az abortuszt. Persze magamat hibáztatom mert nem kellett volna "szót fogadni" nekik. Azóta eltelt 10 év. Még mindig együtt vagyunk a párommal most tervezzük a harmadik babát. Persze azóta jó messzire költöztünk anyóséktól még a hiteltőlnis megszabadultunk. Csak a lelkiismeretfurdalás maradt hogy lehetne egy 9 éves gyerekem.
2015. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De csúnya dolog lepontozni ezt a választ! Őszinte amit az 1-es írt! Kedves első, kívánom hogy tudd feldolgozni, elengedni a múltat, és legyen örömed gyermekeidben!

Kedves kérdező, én nem vagyok kompetens erre a kérdésre, nem volt abortuszom, illetve de majdnem, de meggondoltuk magunkat a párommal, a kicsink 2 éves lesz, de nap mint nap eszünkbe jut még most is, mi lett volna ha, és milyen jó hogy ő mégiscsak itt van velünk!!!

Viszont van olyan ismerősöm, akinek volt abortusza, de olyan élethelyzetben, amikor tényleg őrültség lett volna megtartani, 45 éves volt akkor, és egy percig nem bánta meg, megkönnyebbültek utána.

Szerintem annak sok idő feldolgozni, aki valamilyen mértékben szerette volna megtartani, de valamilyen külső nyomás hatására mégis megtette, így a döntése nem volt teljesen az övé.

Lehet nyugodtan engem is lepontozni, mert az én válaszom tényleg nem hasznos...

2015. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Változó, szerintem akkor fogod tudni feldolgozni ha képes vagy elengedni a dolgot, átgondolni ha kell újra és újra, megérteni a döntésedet, elfogadni azt és megbocsátani magadnak ha úgy érzed megbocsátásra van szükséged.

Én pár hónapja voltam együtt a párommal amikor teherbe estem fiatalok voltunk, óvszerrel védekeztünk, nem vettük észre hogy bármi probléma történt volna.

Akkor még nem tudhattuk hogy mennyire lesz komoly a kapcsolatunk, én pedig tanultam még, nem volt önálló keresetem a diákmunkán kívül, de valljuk be arra nem lehet alapozni.

Utána volt egy nehéz nyár a kapcsolatunkban egy időre el is távolodtunk, tudtam hogy így lesz a legjobb de attól még fájt hogy megtörtént, ahogy neki is. Nehezítette a dolgot hogy nem beszéltünk róla barátokkal..

Végül sikerült túllendülni ezen az időszakon évek teltek el azóta és született is egy kisfiunk.

Ha visszamehetnék, nem változtatnám meg azt a döntést bármennyire is fájt, nem voltunk készek rá, sem a kapcsolatunkban, sem anyagiakban, ma is hiába osztok szorzok tudom belül hogy ez így volt helyes.

Tehát nekem ez segített, hogy hiába gondoltam át újra és újra, hiába beszéltük át közösen annyiszor, mégis így láttam helyesnek.

2015. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nem tudom miért lettem lepontozva... Kedves második, köszönöm szépen :)
2015. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!