Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy abortuszt es hogyan lehet elengedni egy magzatot akit az anya meg akart tartani de rakenyszerult erre a döntésre?

Figyelt kérdés
Tegnap volt abortuszom. Tobbszor is kifordultam a mutobol, rengeteget ragodtam mit tegyek, de meg kellett tennem. A Párom elhagyott, mar van egy gyermekem, nekem nincs túlzottan jo fizetesem, a lakas amiben éltünk a Parome volt, igy onnan is mennem kellett. A Szüleim is nehez helyzetben elnek, bármennyire is akartak volna, nem tudtak támogatni. En foggal-körömmel küzdöttem a babaert, könyörögtem a Páromnak, hogy neveljük fel, barmit hajlandó lettem volna megtenni de hajthatatlan volt, el akart hagyni es el is hagyott. Mivel jo eséllyel nelkulozesben nottek volna fel a gyerekek es segítségre sem biztos, hogy számíthattam volna, kényszerből meghoztam ezt a döntést. De azota is gyötör a bűntudat, ugy érzem megérdemlem minden szenvedést, folyton arra gondolok, hogy a sajat gyerekemet, aki ártatlan volt, kitettem ennek. Magamban beszelek hozza, hogy bocsásson meg nekem, folyamatosan sírok, aludni nem, vagy csak keveset tudok. Borzasztóan faj, kínoz a tudat, hogy Sosem lathatom mar megszületni es magamat okolom a történtekért, hiszen én irtam alá a papírokat. A kórházban lattak a nővérek, az orvosok, hogy zokogok tobbszor leultek velem bedzelni, hogy mondjam el miert döntöttem igy, akarom e egyaltalan ezt, kertem gondolkodási idot, de vegul beláttam, hogy a bizonytalanra nem vallalhatok egyedul két kicsi gyereket. Hiaba tudom, hogy ez volt az ésszerű döntés, nem vigasztal, tobbszor fordult meg öngyilkosság a fejemben, de itt van a kislányom, Ora gondolok. Mikor fogok ezen túljutni, meg fogok tudni bocsátani magamnak valaha? Kerek Mindenkit, hogy a bántó szavaktol kimeljetek meg, mert én ostorozom magamat ejjel-nappal ezert...
2015. febr. 25. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
El kell fogadni. A legfontosabb a már meglévő gyerek jövője és az tőled függ. Idővel menni fog, engedd el.
2015. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
69%
Ne ostorozd magad! A lehető legjobb döntést hoztad ebben a nagyon szörnyű helyzetben. Gondolj továbbra is a pici lányodra! Anya kell neki és egy biztonságos otthon. Próbáld meg elterelni a figyelmedet azzal, hogy újjáépíted a kettőtök életét. Talán egy új város, munkahely és egy kis garzonlakás, amit otthonossá tehetsz segíteni fog. Koncentrálj ezekre! :)
2015. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem ölted meg a gyerekedet, mert nem is volt még magzat sem! Nem az abortusz ellenzőkkel kell törődnöd, hanem gondolj arra, hogy a helyzetedben a gyerekeid érdekeire voltál tekintettel. Ha megszülöd, akkor nem tudtál volna neki elfogadható körülményeket sem teremteni. Csak mindannyian szenvedtetek volna.

Jól döntöttél. ezt tudatosítsd magadban.

2015. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sajnalom...ahogy mar irtak elottem is, probald meg nem ostorozni magad. Ez volt a helyes dontes, te is tudod. Koncentralj a gyermekedre, jatssz vele sokat, az ido majd segit. Jobb ez igy, mintha bevallaltad volna, aztan mindharman nelkuloznetek. Jo egeszseget es gyors felepulest neked!
2015. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is osszeszorul a szivem akarhanyszor abortuszrol hallok vagy olvasok, foleg miota edesanya vagyok. De abban az egyben biztos vagyok, hogy az ilyen helyzetektol es dontesektol ISTEN ovott meg. Mar fiatalon eldontottem, hogy komolyan veszem Istent es kikerem mindenbe a velemenyet. Eleinte nem volt konnyu mert nem mindig tetszett amit mond, de most latom, hogy nincs senki ezen a foldon aki annyire szeretné, hogy boldog legyek es jo donteseket hozzak mint Ő. Istentol kertem a hozzam illő hazastarsat is, es Ő megadta. Nagyon boldog házasságban élünk. Legtobb gyermek azért van abortusz által megölve mert nincs meg a biztos csaladi hatter. Te is valoszinuleg ezert jutottal erre a dontesre. Nagyon sajnalom, hogy ezen keresztul kellett menj, de én arra bátoritalak, bocsáss meg magadnak, hidd, hogy Fenntről is megbocsájtanak neked ha kéred.

Légy bátor, állj fel és kezdj el egy új eletet magával a SZERETETTEL. Ő az elrontott életekből is tud jót kihozni. Lukacs 23,43

2015. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnalom eloszor is.Masodszor : elore nezz ne hatra !Te egy eros anyuka vagy gondolj erre!Azt a ferfit meg vissza ne fogadd..
2015. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Én csak egyet tudok ajánlani:ha legközelebb is előfordul egy ilyen helyzet,akkor inkább szüld meg és add örökbe.

És többieknek is ezt üzzeném,hiszen rengetegen várnak babára,örökbefogadó szülők.biztos,hogy ez is baromi nehéz döntés,de a lelkednek jobb,mintha megölnél egy magzatot.

És Bocsi,nem bántó szándékkal írtam!

2015. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

Gondoskodj JO es megbizhato fog gatlasrol

Tanulj a hibadbol

nem fix nem jo kapcsolatban eloszor beszelgessetek ne agyba bujjatok

2015. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia sajnálom ami lett veled de leírom a hasonló történetemet.

2 éve terhes lettem az akkori barátomtól 19eves voltam meg akkor suliba jártam.

Barátom ahogy meg tudta szakitott velem . Szülei telefonon zaklatak eljottek hozzánk szüleimet fenyegettek ha nem lesz elvetetve akkor mikor megszuleitik elfogják perelni mivel anyum engem is korán szült 19evesen 2 éve pont az iker tesoimnak adott eletett igy 3 babat nem tudtunk volna nevelni anyagilag nem tudtak volna segiteni mivel baratom szülei ilyenek voltak....igy elvetettem hónapokig alig ettem ,lefogytam....szinte csont sovány voltam most van egy barátom akivel mar kicsivel tobb mint egy eve szeretjük egymást 😊 es boldog vagyok nem felejtettem el ami volt de tul lettem rajta (persze az abortuszt a volt baratomek fizettek " a pénz nem számít" mondattal csak ne legyen belole gyerek)szval idon belul tul leszel rajta de ez meg friss sajnos... 😐

2015. márc. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Most elsirtam magam.. nekem is elkellett vetetnem az elso babam.. a parom szulei fenyegettek minden felevel... es az en szuleim is ugy dontottek ha nem vetetem el...mennem kell a haztol. Nem lett volna hova mennem az apuka meg nem lephetett fel a csaladja ellen..hat megtortent.sirtam begolyoztam...ultem orakat az agy szelen bocsanate konyorogve hogy nem birtam eletet adni neki :'( nyugtaton eltem.az istent kertem h buntessen engem amennyire csak tud mert megerdemlem!!!!hogy ilyet tettem a kisbabammal...2 eve lassan de meg mindig faj.azota 30hetes terhes vagyok.. de o a masodik gyermekem akarhogy is nem szuletett meg az elso... :'( nagyon nehez mai napig.. de nem tudtam mit tenni :( mar odafent angyal es vigyaz a kistesojara.
2015. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!