Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortuszt vagy az örökbefogadá...

Abortuszt vagy az örökbefogadást lehet könnyebb feldolgozni?

Figyelt kérdés
Ismeretségi körömben van pl mindkettőre. Én úgy látom az abortuszt sokkal könnyebb feldolgozni.
2013. jan. 22. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is az abortuszt. Könnyebb beletörődni, mintha tudod, hogy ott van valahol a gyereked, más neveli és te nem láthatod, kiváncsi vagy rá. Az abortusznál pedig megszűnik a kis élet, és azzal vége.
2013. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Te azt nem lathatod, mivel masnak a lelkebe te nem latsz bele. Sot, sok ember felszinesen el es nem akar melyre asni, igy sok abortuszos inkabb jo melyre elassa ezt a tettet es el tovabb. Csak a lelkiismeretesebb nok szenvednek ettol. De mindenki szembesulni fog ezzel, igy vagy ugy. Egy masik elet kioltasa nem marad senkiben sem nyom nelkul.

Teljesen mindegy, mit lehet konnyebben foldolgozni, mert a kettot ossze sem lehet emberileg hasonlitani. Egy gyilkossag az gyilkossag, itt nem lehet es nem is szabad szepiteni. Megha valaki ateista is es nem hisz semmiben, en akkor sem ertem, hogy kepes pl. ugyanaz a no hideg szivvel megszabadulni magzatatol, mondvan ez meg nem ember, ugyanakkor egy masik terhessegenel a 6 hetes uh kepet puszilgatni es kisbabamnak hivni. Az egyik a kisbabaja, a masik meg a szemetbe kidobott senki? Nem hiszem, onmagukat csapjak be a nok.

2013. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az a legfurcsább, amikor ugyanaz az apa meg anya a második, harmadik gyereket elveteti, utána meg mégis vállalnak következőt.

Tisztelet a kivételnek, de általában az jut el az örökbe adásig, aki nem hajlandó "megöletni" a magzatot, szebben fogalmazva, aki mindenképpen szeretné neki megadni az esélyt az életre. Ez egy más fajta lelki alkat szerintem, mint aki megy és elveteti, még ha nem is dalolászva, hanem mert úgy gondolja, hogy ez a legjobb választás.

Akit én ismerek és örökbe adta a babáját, neki megvolt az időpontja meg mindene az abortuszra, majd aznap reggel mégsem ment be a kórházba. Utána nyílt örökbefogadással került a kicsi a szüleihez. A szülő anyukájának sem könnyű ezzel a tudattal, de ő mindig azt mondja, hogy ő nyugodtabb így, hogy tudja, hogy a gyerek jó helyen van, szeretik és megvan mindene, mert ő nem tudta volna megadni neki.

2013. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

2. tőlem kaptál zöld kezet, mert nagyon hasonló a gondolkodásunk úgy érzem.

3. voltam.

2013. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:
88%

Egyiket sem könnyű feldolgozni egy értelmes, normális, egészséges gondolkodásmódú embernek, mert mindenképpen elveszted a gyermekedet.


Mivel viszont én az abortuszt (kivéve, ha valóban egészségügyileg indokolt) gyilkosságnak tartom, ezért soha nem tudnék utána tükörbe nézni.

2013. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
45%

Az abortusz rettenetes! Ne válassza senki sem! Gyilkosság!

Nem lehet elfogadni!

Az örökbefogadás viszont nem csak, hogy emberibb, de lehetőséget ad arra is, hogy egy olyan házaspár is gyermeket nevelhessen, szeretgessen, akiknek nem lehet.

A Mindenható Isten teremt, és a léttel kapcsolatban, mindenről Ő dönt. Békesség nektek!

2013. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Olvastam valahol, hogy a meg nem született lelkek, az édesanyjuk lelki üdvéért imádkoznak a mennyben.

Volt aki belebolondult az abortuszba, mert nem tudta feldolgozni, az örökbefogadásnál legalább ad esélyt az életre...érdekes, hogy azt dolgozzák fel nehezebben.

2013. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
A csecsemőgyilkosságokat a társadalom elítéli, megveti, kiközösíti, mert elfogadhatatlan. Az abortusz meg mi sem természetesebb, mindez azért, mert akkor még az anyja testében van, akinek maradéktalanul és következmények nélkül ki van szolgáltatva. De hiszen ugyanúgy megvan, megfogant, létezik, fejlődik. Ha az előbbi bűncselekmény, az abortusz miért nem az? Miért kell sok magzatnak elpusztulni, a hülye anyja felelőtlensége miatt? Mert annyi agyuk sincs, hogy védekezzenek, sőt megkockáztatom, azt sem tudják, hogyan működik az emberi test. Csak k.efélnek, mint a nyulak ész nélkül és bérletük lesz kaparásra.
2013. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, szerintem is az abortuszt, az ugyanis egy befejezett történet, nincs benne semmiféle bizonytalanság, szemben az örökbe adással (nyilván arra gondoltál, nem a fogadásra:)) ami egy befejezetlen történet, ami újra és újra kérdéseket vethet fel az emberben magában is, meg adott esetben a kapcsolataiban is.
2013. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyértelműen az abortuszt. Egy néhány hetes magzattal nincs érzelmi kapcsolatod, főleg, ha nagyon rosszul viseled a terhességet. Megkönnyebbülés, ha túl vagy rajta. Ha már kihordtad a gyereket, ha megszülted, ha látod, akkor sokkal fájdalmasabb lemondani róla, hiszen már kialakult valamiféle kötődés. Ilyenkor már nemcsak egy kisterhességről, hanem egy gyermekről mondasz le. Természetes, hogy az abortuszt könnyebb feldolgozni.
2013. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!