Érzéketlen lennék?

Figyelt kérdés

Pár napja volt abortuszom. Fel se merült bennem, hogy megtartsam, egyáltalán nem akarok gyereket. Kicsit olvastam a témáról, nagyon sokan panaszkodnak, hogy lelkileg megtörtek, főleg azután, hogy az uh-n látták, már működik a szíve.


Én nem érzek semmit, csak megkönnyebbülést. Nem is akartam, de nem is tudtam életként tekinteni erre a sejtkezdeményre...


28N



2015. ápr. 15. 09:24
 1/9 anonim válasza:
57%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy inkább felelőtlen van.

Látom ahhoz hogy megelőzd és körültekintő legyél már nincs meg a kellő intelligencia.

2015. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
59%
van=vagy
2015. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg nem érzéketlen. gondolom, semmiképp nem tarthattad meg a babát, így nem is engedted át magadat az érzéseknek, hanem tárgyilagosan szemlélted az eseményeket. Amúgy nem mindenkit visel meg. Ahogy a pozitív terhességi teszttől se kezd mindenki azonnal boldogságban úszni. Mi sokat vártunk a babára, lombikkal sikerült, mégsincs körülöttem rózsaszín felhő, semmi hormonfröccs. Persze, örülünk, de óvatosan. A pozitív tezst látványa inkább megkönnyebbülés volt, h végre vége, lezárhatjuk a gyötrelmes várakozást, vége a sikertelenségnek.


Szóval én teljesen átérzem, ha valaki nem kezdi el azonnal babának hívni a 2 mm-es embriót. Én az uh-on sem érzékenyültem el. Tárgyilagosan néztem, az infókra figyeltem, h minden rendben van-e a méreteivel, jó helyen van-e, stb.

2015. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy vagy érzéketlen!


Nekem is volt 19 évesen, tudtam, hogy ez a legjobb döntés.

Nem viselt meg lelkileg, nem gyilkosságként tekintettem rá, én is tárgyilagosan kezeltem a helyzetet. Nem is láttam soha UH felvételt, nem mutatta a doki.

9 évvel később szültem, tudatosan, biztos háttérrel. Minden probléma nélkül.

2015. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy érzéketlen. Mondjuk nekem nem volt ilyen műtétem, de szerintem azokat viseli meg akik megszeretnék tartani, de valami miatt abortuszra kénytelen menni. Ha valaki semmikép sem szeretné a magzatot, miért lenne lelki beteg az abortusztól?
2015. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Volt itt mostanában néhány kérdés arról, hogy hogyan lehetne ezt feldolgozni..


Aki biztos magában, a döntésében annak nem kell mit feldolgoznia. Tehát nem vagy érzéketlen, hoztál egy számodra helyes döntést. Valóban átgondolt dolog volt, amit nem fogsz megbánni.


Nekem is volt ilyen időszakom, viszont én szeretnék majd gyereket. Most még nem, ugyanakkor már olyan élethelyzetben vagyunk a párommal, amikor nem vetetném el.

1 évvel ezelőtt még gondolkodás nélkül megtettem volna.

Most már fájna miatta a szívem, szóval megtartanám. (feltéve, hogy a párom is támogat benne, de tudom, hogy most már ő is benne lenne)

2015. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt elfelejtettem leírni, hogy védekeztem. Kivizsgálások hada után mondta több doki is, hogy meddő vagyok (évekkel ezelőtt volt ez). Ettől függetlenül gumit húzattam mindig, vagy megszakítás, meg naptármódszer. Soha nem is estem teherbe. Aztán ettől a bajomtól függetlenül volt januárban egy nőgyógy műtétem, melynek kapcsán volt eü kaparás is. Gyakorlatilag az első együttlét alatt teherbe is estem. Valószínűleg ez a meddőség "meggyógyult" a kaparás következtében. De mivel ezek után már nekem valószínűleg nem biztos módszer a naptár-módszer gumival kombinálva, így a dokival már megbeszéltem, és tesz fel spirált.

2015. ápr. 15. 13:51
 8/9 anonim válasza:
Nem vagy az ! Én most fogok menni abortuszra , 6 hetes vagyok ! Nem éreztem az elejétől se boldogságot , inkabb azt hogy nem szeretnék gyereket , pedig előtte nagyon akartam . Az emberek változnak ! Ítélkeznek fölöttünk , közbe pedig úgysem érzik át, hogy a másikban mi zajlódik le! Én is már várom hogy megkönnyebbüljek.
2015. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Hallottam olyat, hogy a legujjabb kutatasok szerint a szuletes elott a baba olyan, mint egy parazita.. Nem vagy ereketlen! De legkozelebb jobban vigyazz :)
2015. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!