Abortusz elött mért kell méhszájat tágitani, annak aki még nem szült?

Figyelt kérdés
és aki már szült tágult is valamennyire ,de nem végig ,és császár lett a vége annak is kell elötte méhszáj tágitó ?
2015. ápr. 29. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, mindenkinek tágítanak, csak van, akinek előtte, lassan, van, akinek altatás után. Mivel valahogy fel kell jutni, ugyebár.
2015. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugy értettem mért kell lamináriát felhelyezni a még nem szült nőknek ,mert nem lehet altatás után tágitani őket is ?
2015. ápr. 29. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a méhszáj alap állapotban zárt, annak is aki szült és annak aki még nem...


Szülésnél nyílik ki.

Egy akkora műszer feljuttatásához, amivel abortuszt végeunek,a méhszáj sérülés elkerülése érdekében kell tágítani.

2015. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mert humánusabb megoldás a szervezetre talán az, hogy lassan és tovább tágít, annyi időt meg nem jó altatásban lenni
2015. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ezt értem ,de aki már szült annak mért nem kell a laminária? Mért lehet altatás után tágitani a mmar szült nőket. Ök nem sérülnek meg altatásos tágitás közben ?
2015. ápr. 29. 16:45
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszönöm 3as.

És lehet annak valami következménye ,ha egy még nem szült nöt nem lamináriával tágitanak ,hanem altatás után gyorsan ?

2015. ápr. 29. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:

"A már gyermeket szült nők esetében ezt az előtágítást nem végezik el, mert egy hüvelyi szülés után a méhnyak már nem záródik úgy, mint szülés előtt, így a mechanikus (Hegar-féle tágítóval) tágítás könnyebb, ezért nem szükséges az előtágítás."


"A mechanikus tágításhoz a Hegar-tágítót alkalmazzák: enyhén hajlított fémből készült, egyre nagyobb (4-12 milliméteres) átmérőjű pálcákat helyeznek be a méhnyakcsatornába, amíg el nem érik a megfelelő tágasságot. Ehhez mindössze 4-5 percre van szükség.

Ennél némileg kíméletesebb módszer a lamináriás tágítás, amelynek során speciális növényi rostokból készült pálcát helyeznek fel a méhnyakba: ez a nedvesség hatására megduzzad, és 6-8 óra alatt a megfelelő méretűre tágítja a méhnyakat. Aki még nem szült, annál mindenképpen ezt a módszert alkalmazzák."

2015. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Szültem 1gyermeket.Nemrég mégis lamináriával indították el a baba elvételét sajnos "beteg volt.

2015. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9 hetes terhessegemet kellett megszakitani, mert elhalt. Altattak, elotte semmit nem csinaltak velem, a beavatkozas talan 10 perc volt ( ha volt annyi) . Tagitottak-e, nem tagitottak-e, mit hogyan csinaltak, nem tudom....
2015. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!