Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 4 gyerekem van és újra terhes...

4 gyerekem van és újra terhes vagyok. Megtartsam? Félek.

Figyelt kérdés
Már van négy gyerekünk, és 38 éves leszek mire megszületne az ötödik. Félek, hogy hogy tudnánk felnevelni. Anyagilag szerencsére nincs gond, meg elfér, de egyáltalán nincs segítségem, nagymamák nagyon hamar haltak meg betegségben. Emiatt is aggódom, hogy mi lenne ha valamelyikünk ilyen korán betegedne meg egyáltalán megérjük-e, hogy felnőjenek. Másrészt úgy érzem a férjemre így is túl nagy teher hárul, senkinek nincs a környezetünkben 4 gyereke és kicsit kinézik a munkahelyén is, ő pedig nem az a típus aki lerázza magáról a gúnyos megjegyzéseket. A rokonságról nem is beszélve. A férjem attól is fél, hogy anyagilag hogy fogunk állni 10-15 év múlva.

2015. jún. 11. 09:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Énis így vagyok, csak negedik babával. Írtam neked privit. Nehéz döntés :(
2015. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
*negyedik
2015. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
26%
Basszus négy gyerekkel még nem tudod, mit kell csinálni, ha nem akarsz több gyereket? Szerencsétlen gyerek most már él, úgyhogy vagy őt szívatod meg, vagy a többit... Bocsánat hogy kifakadok, de az embert többek között a gondolkodás különbözteti meg az állattól, nem?
2015. jún. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, nyilván te arról nem tudsz ilyen primitíven, hogy egyik védekezési mód sem 100%. Gratulálok, az ítélkezést azt a kisujjadból ki tudod szopni, milyen érdekes!! Képzeld, én 2x estem teherbe védekezés mellett, és mostis valoszinü terhes vagyok, pedig védekezek! van ilyen!
2015. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyerekek?
2015. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel nem háríthatod a felelősséget sajnos, mert ennek a valószínűsége szinte nulla, hogy NORMÁLIS védekezés mellett háromszor teherbe essen ugyanaz az ember... Nehéz elhinni, hogy tényleg úgy használtad az a fogamzásgátló eszközt, ahogy kell. Ha meg már kétszer nem vált be, akkor igazán magadtól is tudhatnád, hogy jobban kell vigyáznod, pl. kombinálni a módszereket!! De isten őrizz, hogy kioktassalak, csupán egy ötlet volt.
2015. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
24%
Nehéz elhinni tudom, de attól még igaz. Spirál, gyógyszer, és most egy erős gyógyszer. Bár ez a terhességem még nem igazolt.
2015. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Az első három tervezett volt. Harmadjára ikrek lettek, így lett 4. Igen, sajnos most hibáztunk. Megtartanánk, csak félünk, hogy fogjuk fizikailag és idegileg bírni. Mint írtam, a férjemet féltem főként.
2015. jún. 11. 09:58
 9/34 anonim ***** válasza:
36%

Én is kétkedve olvasom ezt a rengeteg védekezés melletti terhességet. Ez már túlzás, lássuk be.


Ha a férjed és te is bevállaljátok, másnak semmi köze hozzá, hány gyereket szülsz. Én abortuszellenes vagyok.

2015. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem 4 és 5 között nincs nagy különbség, ha a négyet bírjátok, menni fog az ötödik is! Szerintem fölöslegesen aggódsz, nem vagytok öregek, a gyerekek meg mindig ott lesznek egymásnak is.
2015. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!