Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki ellenzi az abortuszt az...

Aki ellenzi az abortuszt az minden nőt elítél aki abortuszra megy?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm aki csak erőszakból, betegség miatt nem tartaná meg a magzatot, minden más esetben igen.De mások abortusza nem érdekli. Akkor most ő ellenzi vagy sem?
2015. júl. 20. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez csak az ő saját véleménye.

Pontozzanak le az abortusz ellenesek, de amíg nincs biztos anyagi hátterem, addig nem tartanám meg, mert nem szeretném, ha nélkülözne.

2015. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
alapvetoen en is ellenzem, de ugy gondolom hogy mindenki azt csina amit akar.
2015. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Az én kisfiam nagyon jó gyerek volt, szófogadó, rendes, vidám. A kislányom az ellentéte.

Tinédzser korukra, a fiú lett a lázadó szellem, aki szófogadatlan és pimasz volt, viszont a lányom maga a jóság volt. :D

Ő sosem ment el úgy otthonról, hogy ne szólna és, ha későn jött mindig tájékoztatott magától.


Anyukám azt mondta, hogy ő a mi családunkban ezt így figyelte meg, hogy aki gyerekként "rossz" volt, az kamasz korára szinte problémamentes volt. Aki meg jó volt, az kibírhatatan, pimasz lett 16-18 éves korára.

Lehet, hogy nálad is így lesz. :)

2015. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván egyetlen normális ember sem tartja az abortuszt sejhaj-vidám-mókának, tudják, hogy pocsék dolog (most tekintsünk el a kevés retardálttól, aki fogamzásgátlás helyett használja) csak nem feltétlen tudják beleélni magukat az anya helyébe. Vagy nem értenek vele egyet, mert nekik mások a határaik - ezzel nincs is semmi gond, csak ne fajuljon fröcsögésig.

Azt el tudom képzelni, hogy valaki vallási okokból minden formájában ellenzi az abortuszt, és semmilyen okot nem tart elfogadható indoknak. Na viszont tőlük is, ha tényleg olyan vallásosak, akkor minimum elvárható, hogy ne keserítsék mások életét azzal, hogy rájuk erőszakolják a meggyőződésüket.


Ha én ellenzem az abortuszt, de egy barátomról megtudom, hogy abortuszra készül, akkor maximum elbeszélgetek vele kicsit, hogy megértsem a motivációit, de nem győzködöm, nem akarom meggyőzni az igazamról. De fordítva is igaz. Mi közöm az ő életéhez, vagy neki az enyémhez? Hogy ítélhetném el azért, mert mások a határai, mint nekem? Ez a tipikus "más farkával verni a csalánt" esete.


Szerintem ott kezdődik a gond, amikor valaki a bármilyen véleményét rá akarja kényszeríteni másokra. Legyen szó abortuszról, vallásról, politikai meggyőződésről vagy bármiről.

2015. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem ott kezdődik a gond, amikor valaki a bármilyen véleményét rá akarja kényszeríteni másokra. Legyen szó abortuszról, vallásról, politikai meggyőződésről vagy bármiről" - ezzel tökéletesen egyetértek!

Kérdező, az ismerősöd pusztán egy józan gondolkodású ember, aki a saját életét a saját elvei szerint éli, és elfogadja, hogy más meg a saját életét szintén a saját elvei szerint akarja.

2015. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ellenzem az abortuszt (kivéve életveszély). De nem ítélek el senkit, aki abortuszra megy, vagy volt abortusza. Sokféle oka van, és kényszerhelyzet. Azokat sem, akik rendszeresen arra járnak, nyilván nekik valami pszichés segítségre is szükségük lenne.

Teljesen más dolog a TETTET és az EMBERT elítélni.

2015. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én mindenféle abortuszt ellenzek és azokat a nőket akik elvetetni akarják gyereküket 5 év börtönre ítélném
2015. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon ellenzem az abortuszt, mégsem ítélek el ezért nőt. Lehet az ok az ő betegsége, az embrió betegsége, erőszak, esetleg olyan eset, hogy pl még szoptatás alatt összejött és tudja, hogy nem vállalhatja. Meg még 1000 indok.

De! Mélyen elítélem azokat, akik már a 4-5. abortuszon esnek át, akik csak a felelőtlenségük miatt terhesek. Ha van vmilyen háttér (legalább 1 lakás+ 1 kereset), egészségesek mindketten, pláne, ha még apuka is jelen van, akkor nem tudom elfogadni.

2015. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!