Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az abortuszról?

Mit gondoltok az abortuszról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok azokról a nőkről, akik abortuszon estek át, mert figyelmetlenek voltak, de kisbabát nem akartak?

2015. aug. 24. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy szerencsére olyan országban élek, ahol dönthet ek arról, hogy egy nem tervezett terhesseget meg akarok e tartani, vagy sem. Az ezt választó nőkről meg azt gondolom, hogy az ő dolguk és rajtuk kívül senkinek semmi köze hozzá
2015. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igazából úgy gondolom hogy az embernek fel kell tudni ismerni a korlátait! Nem vagyok abortuszpárti, de el tudom hinni hogy van az az élethelyzet amikor... az a legésszerűbb döntés! Amerikában már indult mozgalom is ezzel kapcsolatban nők "I had an abortion" feliratú pólót vesznek fel stb.

Sok minden meg lehet érteni azt hiszem az ELLE magazinban volt is egy cikk a mozgalomról. Egy dolog azonban nagyon nem volt szimpi: egy nőcinek 3 abortusza volt. ez még egy dolog. Ebből az egyik esetben olyan jó volt már a témázgatás hogy nem volt kedve/kedvük felállni/ arrébb menni egyáltalán babrálni az óvszerrel! Azt írta tudta hogy valszeg baj lesz! Mégis hagyta hogy így történjen meg! Bocs, de nekem ezt már nem veszi be a gyomrom ez már több mint felelőtlenség és butaság, bár akkor is az ő élete.

El sem tudom képzelni mekkora lelki terhet jelenthet egy ilyen döntés egy nőnek! Ami zavara a témával kapcsolatban a férfiak hozzáállása: "na és elveteted nem?" és ehhez hasonlóak mintha csak foghúzásra küldenék a nőt!

A családunkban egyébként van olyan gyerek akit nem akartak váratlan volt és sokáig titkolta az édesanyja hogy állapotos (mert nem engedték volna neki hogy megtartsa). Csodálatos kislánya született aki a család szeme fénye :)

Mindenesetre nincs jogunk senkit semmiért elítélni!

2015. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, egész konkrétan SEMMIT se gondolok - azon felül, hogy abortuszon esett át, mert nem tudta/akarta vállalni a terhességét. Az ő (és adott esetben a párja) magánügye, számomra teljesen közömbös infó az illetőről.
2015. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

2: igen, ez a leginkább szomorú része, amit te is írsz: ,,A családunkban egyébként van olyan gyerek akit nem akartak váratlan volt és sokáig titkolta az édesanyja hogy állapotos (mert nem engedték volna neki hogy megtartsa)."


Ha a nő saját döntése, akkor el tudom fogadni. Ha a férje, pasija, szülei stb. zsarolására, fenyegetésére megy valaki abortuszra, vagy azért, mert mit szólnának az emberek, hogy ennyi idősen/ennyi gyereket szül, az végtelenül elszomorít. Épp a legfőbb hivatkozási alap, a nő önrendelkezési joga sérül ezáltal! El sem tudom képzelni, mit okoz egy ilyen kierőltetett abortusz egy nőnél, de végtelenül sajnálom őket. :(

2015. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

4-es! Ezt még lehet boncolgatni! Mi van ha pont a férfi akarja hogy a nő tartsa meg?! Ugyanúgy kérdés: rendelkezhet a nő teste fölött? És a nő rendelkezhet a férfi gyereke fölött? Itt végeláthatatlan etikai kérdésekbe lehet belefutni. Egy tini vajon helyesen dönt amikor megtartja a babát? A szülők helyesen döntenek amikor "kényszerítik" hogy tartsa meg? Hol vannak a határok?! Előjönnek az okos tanácsok mindent mindenki jobban tud! Nincs olyan aki meg ne torpanna amikor már elszánta magát az egyik útra! Mennyire helyes befolyásolni a másikat? És a nagy kérdés: mi lenne ha/mi lesz ha/mi lett volna ha... Egyáltalán lehet "jó" döntést hozni?

Mindenesetre becsülöm azokat a nőket akik világra hozzák a gyermeküket és örökbe adják! Talán nagyobb áldozat, jobban megviseli őket mint egy abortusz?! Bár már hallottam olyanról is aki (nagy noszogatásra) megnézte a gyerekét és nem is tudta odaadni senkinek.

2015. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
37%
Őszintén, azt, hogy az abortusz gyilkosság. A magzat már él az anyaméhben, tehát hiába nem akarsz kisbabát, már van.
2015. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!