Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti mit gondoltok az...

Kamaszok ti mit gondoltok az abortuszról? Kort és nemet is írjatok

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Egy szükséges rossz; én 14 éves vagyok, 3 éve beindult, és ha megerőszakolnának az utcán, akkor valószínűleg teherbe is esnék. Na most amilyen érzékeny vagyok ilyen téren, mert egyszer nagyon szeretnék egy gyereket, nem biztos, hogy én megölném, de ha bármelyik barátnőmmel történne ugyanez, támogatnám. Egy élet nő benned, ami egy mucsai, undorító paraszttól van, akit sohase, szerettél, és képes volt megerőszakolni téged, az élet pedig előtted van... érthető jelen esetben. Sőt, azt is megértem, ha egy 16 éves lefekszik a barátjától, és a védekezés ellenére teherbe esik, és úgy dönt, hogy elveteti. Bár én nem hiszem, hogy ezt tenném. Azt viszont nem értem meg, amikor egy felnőtt nőnek normális kapcsolata van, vagy házas, és abortálja a gyermekét... nagyon szörnyű az ilyesmi. Bár mélyszegénység esetén érthető.


14/L

2013. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem szornyu! Nekem nem lenne szivem megcsinaltatni. Bar nyilvan vannak olyan helyzetek, amikor nincs mas lehetoseg. De egyebkent nem nezem le, nem nezek mashogy azokra, akik elvetetik a kicsit.

Meg belegondolni is rettenetes. :/

2013. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Hát kedves első válaszoló! Egy felnőtt nőnek,aki házas is lehet oka elvetetni a gyereket. Csak egy példa, ismerősömnek 3 abortusza volt, mert gyenge volt, baj volt a veséjével. Ugyanakkor lehet más miatt is a dolog, például pénzhiány, és csak jót akarnak azzal, hogy nem akarják hogy egész életében szenvedjen a gyerek, mert nem kap meg kb semmit.
2013. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Szerintem rémes dolog. Ha nagyon-nagyon-nagyon szükséges, akkor még oké (pl. súlyos pénzhiány, nem lehetne egészséges stb.), de ha mondjuk azért akarja elvetetni az illető, mert nem volt betervezve, azt visszataszítónak tartom. Ha már valaki felcsináltatta magát, akkor vállalja is a felelősséget. Ha nem akar gyereket, lehet védekezni, ha meg nem teszi az az ő baja.

17/L

2013. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Teljességgel támogatom.

Nem csak nemi erőszak esetén lehet szükséges az abortusz, sok más körülmény közt is ez a kisebbik rossz. S ez egy olyan döntés ami csak a szülőkre tartozik.

Szép elképzelés, hogyha valaki teherbe esik nevelje fel a gyereket vagy adja örökbe, de sokan erre lelkileg nem képesek. Persze akinek ez nem okoz problémát az adja örökbe a picit, mindenkinek ez a legjobb. De ha az nem megy nem kell erőltetni, mert bár a baba jó esetben jó emberekhez kerül addig a szülőanya élete megszenvedheti.

Nem török pálcát azok fölött akik a "könnyebbik" megoldást választják. Rengeteg esetben mindenki jobban jár, mert az anyuka életét tönkretenné a pici, a baba pedig nem olyan életkörülmények között nevelkedne ami ideális (nem csak a pénzügyek, sokat számít a szülő hozzáállása is).

Összegezve, támogatom és nem ítélem el azokat a nőket akik ezt a megoldást választják. Ha csak nem pszichopaták az ő életükön is nagy nyomot hagy az abortusz és ilyen esetben azt kell nézni, hogy az általuk legjobbnak vélt döntést hozták.

18/l

2013. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Magát az abortuszt nem támogatom, de a nők jogát, hogy eldöntsék, mit tesznek a saját életükkel, a terhességükkel, azt igen. Én nem tudnám megtenni, de nem nézek le senkit, aki igen, mert eldöntheti.

Nemrég olvastam erről egy érdekes cikket, amiben azt fejtették ki, hogy arról rendelkezhet akárki, hogy halála után az egészséges szerveit odaadják-e másnak, ezt megtagadhatja, akármennyire is megmentené több ember életét. Ehhez hasonlította az abortuszt, hogy a magzatnak szüksége van az anyára, mert az ő testét használja a fejlődésre, amíg nem tud önállóan lélegezni, táplálkozni, egyebek. Kicsit furcsa hasonlatnak tartom, de valahol igaz is.


Nem tudok senkit elítélni érte, mert ha tényleg tegyükfel egy fiatal lány, ott van előtte az élet, tanulás, bulizás, és egy este megerőszakolják az utcán, teherbe esik... Esetleg mélyszegénységben él egy felnőtt nő, nem tudná normálisan eltartani a gyereket. Rengetek ok lehet rá, rengeteg eset, és minden nőnek a saját döntése, hogy a nehezítő tényezők ellenére hogy tekint a magzatra.

Összességében, a Jóbarátokból tudok idézni: No uterus, no opinion.

16/L

2013. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

3-as


Igen, a szegénységet írtam, hogy akkor érthető, meg nyilván, vannak még okok, amik indokolttá teszik. De nyilván, ha valami kényelemből veteti el, az is az ő dolga, van hozzá joga, de én azt nem tartom indokoltnak.

2013. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy Gaiman egyszer írta, egy nőnek joga van a döntéshez, egy babának meg joga van élni.

Szerintem itt nincs egyértelmű válasz, én nem tudom csak negatív dolgoként gondolni az abortuszra. Úgy gondoltam, igenis vannak olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen. Lehet itt most kardoskodni, de ha az anya vagy a meg nem született gyerek élete a tét, nem kérdés, kit választanék.

Abban is hiszek, hogy nemi erőszakon túl, egy egyszerű, védekezéses együttlét alatt is becsúszhat, akármi megtörténhet. És oké, hogy adott egy pár, amelynek mindkét tagja 20 vagy annál idősebb, még nem biztos, hogy a környezet ideális, pláne ha tanulnak. Az természetesen elítélendő, amikor Kolompár Amanda fogamzásgátlásnak használja az abortuszt, de úgy vélem, nem lehet egyértelműen, csiípőből elutasítani a gondolatot.

18/l

2013. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy vagyok vele, hogy legyen. Nem azért, de ha valaki abortuszt csináltat, az neki is elég nagy trauma (nem?), és valószínűleg nem azért csinálja, mert hűdejó... Az a gyerek nem kapott volna szeretet tőle, és az, hogy kihordja közömbösen... Sok értelme nincs, mert tudjátok mennyire vigyáz majd rá... Szerintem jobb ez így. Persze nekem se tetszik a dolog, az, hogy kényelemből... Feláll a hátamon a szőr, az kegyetlenség. Mert még ha valami véletlen, szerintem nem is kérdés. De, csak kényelemből ilyet tenni, az szörnyű.
2013. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Támogatom, ha valami oknál fogva szükséges akkor legyen , nem az én dolgom más helyében dönteni.

Ha saját magamról van szó akkor nagyon nehezen bólintanék rá én inkább megtartom még ha az anyja le is mondana róla , valamit kitalálnék , hogy feltudjam nevelni szeretettel és nélkülözés mentesen

19/F

2013. nov. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!