Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy győzzem le a lelkiismeret...

Hogy győzzem le a lelkiismeretfurdalást? Le lehet valahogy győzni?

Figyelt kérdés
Amit teszek tudom hogy rossz és ezzel megszűnik egy kicsi élet. Az ebből származó lelkiismeretfurdalást hogyan győzhetném le?

2015. aug. 26. 15:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%
Miért veteted el? Ha nem tudnád felnevelni, esélyes sem lenne egy boldog életre, akkor helyesen döntesz, ne legyem lelkiismeret-furdalásod. Ha viszont felelőtlenek voltatok, most pedig tojtok bele mindenbe, akkor az egy más tészta, akkor ostorozd nyugodtan magad...vagy esetleg gondolkodj valami megoldáson!
2015. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy, tanulj meg vele együtt élni. Később talán tompább lesz.


Mellesleg: együttérzést, támaszt ne ezen az oldalon várj/keress, nem arról híres. Nyilván oka van, amiért azt teszed, amit teszel,de ez az oldal neked nem fog segíteni!

2015. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

Ha így állsz hozzá, akkor egész életedben kísérteni fog.

Én anno ennél sokkal tárgyilagosabban tekintettem az abortuszra, és tudtam, hogy ez az egyetlen megoldás, nem lehet másképp. Ez az egyetlen jó döntés.

Most 13 évvel később is tudom, hogy jól döntöttem akkor, nem volt más lehetőségem.

Akkor meggyászoltam, lezártam. Nem számolgatom, mennyi idős lenne, nem tekintem magam gyilkosnak.


Sajnos le fognak itt pontozni engem, de szerintem csak így lehet végigcsinálni, hogy később túl tudj lépni rajta.

2015. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
6%
Van NYOMÓS indokod az abortuszra? 1000-szer gondold át.
2015. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Igen van nyomós indokom rá.
2015. aug. 26. 16:01
 6/35 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, ez attól függ, hogy önsorsrontó ember vagy-e. Az ugyanis akárhogy is dönt egy bármiféle döntési helyzetben, később azzal lesz elfoglalva, hogy "bezzeg, ha másképp döntöttem VOLNA..."

Ha viszont képes vagy elfogadni a saját döntéseidet, mint abban a témában és időpillanatban a relatív legjobb döntést, és nem kezdesz el azon agyalni egy más helyzetben és időpillanatban, hogy "bezzeg HA AKKOR..." akkor nem lesz lelkiismeret-furdalásod egy már meghozott döntés miatt.

2015. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nem lehet. Ezzel együtt kell élni, lesznek rosszabb és jobb időszakok. Én is mindig azzal próbálom elnyomni magamban, hogy volt rá nyomós okom, ami igaz is, de nem lehet vele jóvá tenni egy rossz dolgot. Annak ellenére írom ezt, hogy valószínű, ugyanabban a helyzetben újra úgy döntenék, de ennek ára van. Jó dolog, hogy van lelkiismereted, és ezt érzed, sokkal rosszabb lenne, ha nem tennéd, nem vagy rossz ember.
2015. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%

Én azt vallom amit apám is ebben a témában.

"Ha jó volt megcsinálni,akkor jó legyen felnevelni is ".

2015. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Terra Mater ***** válasza:
24%

Igen, le lehet győzni: ha nem veteted el.

Az abortusz után szinte mindenkinek van lelkifurdalása, egy életen át.

A gyerekszülés után nincs.

Az abortuszt rengetegen megbánják, akár sok év után.

A gyerekszülést sosem.

Tartsd meg és tiszteld magad, amiért lehetőséget kaptál az anyaságra.

2015. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%

"Az abortuszt rengetegen megbánják, akár sok év után.

A gyerekszülést sosem. " - pontosabban aki mégis, és még beszélne is róla, annak rögvest a torkának ugranak "anyatípusúék"...

2015. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!