Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nincs ultrahang, szívhangot...

Ha nincs ultrahang, szívhangot tud valahogy a doki kihangosítani, vagy csak sztetoszkóppal tudja meghallgatni?

Figyelt kérdés
14 hetesen megyek legközelebb orvoshoz, a korábbi ultrhangokon szépen látszott a baba szívműködése, de hallani is szeretném (nem hangosította ki). Most a következő vizsgálatkor nem lesz elvileg ultrahang, így van lehetőégem valamilyen módon a szívhangot meghallgatni? A doki meg fogja egyáltalán hallgatni? Vagy hogy működik ez?:)

2015. aug. 19. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Nem néznek mindig szívhangot. Sztetoszkóppal meg nem hallható a 14 .héten. Ha most nem lesz uh, akkor max. manuális vizsgálatot csinál, hogy mi a helyzet a méhszájjal, bár ez is kb. felesleges. Max. megnézi a laboreredményeidet.
2015. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem havonta kellett mennem nőgyógyászhoz, ha nem is vizsgált meg kézzel, de a szívhangot mindig megnézte, nem sztetoszkóppal, hanem külön készülékkel, ami alapból ki volt hangosítva. Plusz nekem még a védőnő is megnézte amikor voltam nála, ugyanúgy ilyen kis készülékkel.
2015. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Remélem, megnézi majd, eddig még egyszer sem hallgatta meg, csak megnézte a monitoron. Külföldön élünk, itt a védőnő elsősorban a szülésre készít fel, és a gyermekágyas időszakban jön, a 20. hét előtt nem is nagyon lehet menni hozzá. Remélem azért lesz lehetőség, rákérdeztem már korábban is, de csak a monitoron mutatta, olyan jó lenne hallani:)
2015. aug. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!