Akik szerint más, ha egy erőszakból fogant gyereket vetetnek el, azok nem érzik, hogy mennyire álszentek?

Figyelt kérdés

Csomó kérdésnél olvastam itt, hogy ellenzik az ab-t, hiszen az milyen szörnyű, meg gyilkosság, meg stb, de ha valakit megerőszakolnak és attól lesz terhes az más. Kérdem én, miben más? A magzat szempontjából a világon semmiben. Tehát ez a magzat meghalhat, ez a magzat rosszabb, mint a "balesetből" származó magzat? Nem más? Akkor mégse olyan rossz az ab? Mégis csak jobban számít az anya?

Kérem akinek nem inge ne vegye magára. Az olyan válaszokkal, hogy "ez nem igaz mert én így is megtartanám" nem leszek előrébb. Kifejezetten azokhoz intézném a kérdést, akik ezt az érvet szokták fölhozni.


2015. szept. 1. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, de én azt szeretem, mikor valaki hangoztatja hogy ő milyen abortusz ellenes, habzó szájjal átkozza az abortuszon átesetteket, de mikor ő esik teherbe elveteti, és szerinte ez természetes. Itt olvastam az egyik válaszolónál, és még ő volt megsértve mikor írták neki hogy ő nem abortusz ellenes. Ágált ellene, hogy igen is az.
2015. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert tönkreteheti az anya életét. Gondold el, felnevelni egy gyereket, aki az erőszaktevő vonásait hordja.
2015. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Világos kettes, ezzel egy időben pedig a gyerek életét is. Na de egy kamasz életét nem teszi tönkre a nem kívánt gyerek? Egy (jóesetben) minimálbéres anya életét nem teszi tönkre, pláne, ha apu az első percben lelép? Vagy a nem kívánt gyerek életét nem teszi tönkre, ha az anyja egész életében a fejéhez vágja, hogy miatta siklott ki az élete? De amúgy a kérdésben nem pont erről van szó.
2015. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ja amúgy szerintem igaza van a kérdezőnek. A jó öreg kettős mérce mindenhol felüti rút fejét.
2015. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak elég belegondolni, miket örököl az "apukájától", a habzó szájú, elmebeteg állattól az a szerencsétlen magzat. hogy a génjeiben eleve ott lehet az agresszió, az elmebaj, a bűnözési hajlam. Én megtartanám és nem azért, mert "bűn" vagy erkölcsi fertő egyesek szerint eltetetni. Hanem, mert soha nem volt még babám és elég, ha csak én vagyok a 1000000-ból az egyetlen egy, akinek az abortusz után soha többé nem lehet gyereke, akár műhiba, akár más miatt, abba belebetegednék. Jobban, mint egy szörnyszülött gyerekének hordásában. Én nagyon szeretnék a szeretett páromtól babát és egy ilyen fajzatnak nincs joga ezt elvenni tőlem. Inkább örökbe adnám és akkor lehetne esélyem olyan babára, akit szeretek és tervezek, aki arra hasonlít, akit szintén szeretek. ennyi az egész, nem kockáztatnék.
2015. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%

Én írtam ki itt egy kérdést, én megtartottam ilyen helyzetből egy gyereket.


Nem tudom hogy nő vagy e de próbálj belegondolni.

Egy várt terhesség is hihetetlenül le tudja szívni az ember energiáját. Úszik a háztartás a többi gyerekkel való foglalkozás, máshogy viszonyulsz a férjedhez, nemet kell mondanod jó pár dologra, léphetnek fel komplikációk amik ágyhoz ne adj isten kórházhoz köthetnek. Tombolnak a hormonjaid nincs olyan kontrollod a tested felett és ez sokszor kibillent.


Egy ilyen trauma utáni terhesség pszichésen jobban megvisel. Gondolj bele hányingert kapsz a férfiakról, félelem fog el ha csak rájuk gondolsz, gyűlölöd hogy nő vagy éppen emiatt képtelen vagy megélni a nőiességedet, taszít a világ ami megengedte hogy valaki bántson.

Olyankor az a magzat inkább betegségnek tűnik. Nem könnyű nem élősködőként vagy egyéb rosszként gondolni rá, hiszen ott van emlékeztet hogy megtörtént, megterheli igénybe veszi a testedet anélkül hogy te akartad volna.

Szerinted annak a magzatnak milyen lehet akitől a kezdetektől undorodik az anyja, mert lehet hogy ő nem tehet semmiről de sokszor azon csapódik minden aki semmiről nem tehet.

Végigcsinálni így kilenc hónapot és egy szülést nem leányálom.


Ebben a helyzetben sem lehet csak a magzat érdekeit nézni ahogy szerintem bármelyik másik terhességnél sem.

Minden hat valahol mindenre. És ha azt nézed megéri az hogy kapsz egy lelkileg tönkrement anyát, egy esetleges válást mert a férfiak nem mindig tolerálják ha megszülöd valaki más gyerekét.

És még döntened kell arról hogy felneveled és esetlegesen pokollá teszed minden résztvevő életét vagy örökbe adod és esetlegesen ugyanezt a végeredményt kapod.


Megjegyzés szerintem a megerőszakolásból származó terhesség nem hasonlítható egy felelőtlen védekezéshez vagy ahhoz hogy rossz képet alkottál a párodról.. Az utolsó kettőről ugyanis valahol a nő is tehet.

2015. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

szerinted ebben az esetben mennyi az esélye h az anya szeretni fogja a gyereket van rendesen foglakozik vele ?

szerinted ha megszületik akkor nem kellene normális életet élnie ?

mert kb 99% az esélye rá h nem lesz


másik az anya ...

az a gyerek minden egyes nap emlékezteti rá h mit tettek vele

szerintem ezek után tudná szeretni és rendesen nevelni ?

2015. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Én nem érzem azt. Egy becsúszott gyereket egy olyan férfitől akivel szívesen voltam együtt simán bevállalnék, még ha egyedül maradnék vele mert mondjuk apuka csak egy fellángolás lett volna az sem zavar. De egy nemi erőszak után képtelen lennék elviselni azt, hogy bennem van az a gyerek. Már szültem kettőt, abból a második véletlen (mondjuk férjtől, nem akárkitől), de nem zavart. Szerintem egy nemi erőszakból fogant gyereknek a mozgását, rugdosását is képtelen lettem volna elviselni, tehát nálam az se lett volan megoldás, hogy megszülöm és örökbe adom. Úgyhogy én sem kényszerítenék más nőt arra, hogy az után ami vele történt kénytelen legyen elviselni a következményeit.
2015. szept. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Megtartottam egy éjszakás kalandból gyereket. Szeretem és nem adnám semmiért. De hogy erőszakból megtartanám-e az kétséges.. sőt.. 99%-hogy elvetetném. Nem szeretném életem végéig az erőszakoló arcát látni. Ha a gyerek érdekeit nézzük neki is jobb lenne ha nem születne meg. Nem tudnék úgy viszonyulni hozzá ahogy egy gyerek megérdemelné.
2015. szept. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Hihetetlen, hogy mennyire tudják itt osztani az észt! Szerintem mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy akarja e a megfogant gyermeket vagy se. Nekem 2 gyerekem van, nem volt becsúszott egyik se és nem is estem át még becsúszott terhesség megszakításon. Igen, azt mondom, nem jó dolog, hogy sajnos néhány baba nem kaphat esélyt, de az mivel jobb, ha eleve nem kívánt körülmények közé születik? Vannak helyzetek, mikor jóra is fordulhat a dolog és mégiscsak szerető otthonra talál, de nem sok. Azért meg ne mondjuk már, hogy X nem mehet abortuszra, mert Y gyereket szeretne, de neki meg nem lehet és akkor mért nem adja örökbe X, Y-nak....ezt olyan könnyű kimondani, de végigcsinálni már nem.

Azt ítélem el abortuszért, aki nótoriusan ezt csinálja...12 hetes kor előtti abortuszról beszélek. Tudom, hogy mikor babát akarunk és várunk, akkor az első pozítív teszttől kezdve a családtagunknak érezzük, személynek számoljuk. De máshogy van ezzel az, aki nem kívánt magzatot hord a szíve alatt. Nem számolja személynek. Neki még csak egy sejtcsomó.

Nem értem, hogy mért kell állandóan vádaskodni mindenki felett.

Sajnálom azokat a babákat, de higyjétek el, nagy részük jobb, hogy nem születik meg...azokba a családokba, abba a helyzetbe. Akkor törjetek pálcát a másik felett, ha pontosan ugyanabba a helyzetbe kerülve lesztek terhesek és ugyanúgy nem kívánt babát hordtok a szívetek alatt. Higgyétek el, sokatoknak megváltozna a véleménye.

Ha véletlen becsúszna nálunk egy baba- védekezünk- per pillanat én is elvetetném. Kettőnek van hely - anyagilag, idegileg-, a kettő már megvan. Ha 3.-at vállalnánk, mindenki élete felborulna, nem tudnánk biztosítani az anyagi biztonságot, nem csak nekem, férjemnek és a két meglévő gyereknek, de a 3. felvállalt gyereknek se....most kérdem én, mi értelme van nyomorba bevállalni egy 3.-at...ne gyertek azzal, hogy ahol elfér 2 ott elfér a 3. is, mert ez egy baromság.

Az erőszakból fogant gyerek meg már ne is haragudjatok, tényleg belegondoltatok abba, milyen lenne felnevelni azt a gyermeket, aki attól az embertől fogant...aztán majd ha elég nagy lesz, megkérdi, hogy fogant...apád megerőszakolt....szép kis szerelmi történet...én is szeretném, ha kiderülne, hogy apám egy aljas, gyalázatos ember....

2017. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!