Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az erőszakból fogant gyerekeke...

Az erőszakból fogant gyerekeket miért "jobb" elvetetni, mint a munkanélküliek magzatát?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy sokan azt írják, abszolút abortusz-ellenesek, kivéve abban az esetben, ha a nőt megerőszakolják, akkor rendben van, vetesse el a gyereket.


Tulajdonképpen nem értem, hogy ez miért kisebb "bűn"? Az a magzat ugyanúgy nem tehet arról, hogy megfogant, mint a többi, elvileg ugyanúgy joga lenne az élethez, mint amikor amellett érvelnek itt emberek, hogy a nyomorba és segélyre is meg lehet szülni egy gyereket. A nyomorba születő gyerekeknek miért van több joga az élethez, az ő születésük nem okoz ugyanolyan pszichés károkat, mint az erőszakból fogat gyermeké?


2013. dec. 23. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Aki ezt nem érti, annak ezt nem lehet megmagyarázni! Ebből a megvilágításból, munkanélküli két fajta van, erőszak meg csak egyfajta van! Munkát az állam csak a munkavállalók néhány százalékának tud biztosítani a társadalom. Az is lehet munkanélküli, aki nem a saját hibájából lett az. Segget nyalni nem tud, de dolgozni tudna. Lehetnek nagyon jó érzésű szüleik, kik még munkát is szerezhetnek idővel.


Képzeld el azt a gyermeket, aki egy olyan környezetbe születik, ahol az anyai ágon csak idegösszeomlást tud okozni, mert az emlékek odavezetnek. Apai ágon, meg hallani sem akarnak róla. Az egy másik dolog, hogy esetleg évezredeken keresztül születtek erőszakból fogant gyerekek, mert legalizálva volt az erőszakos házasság - ami anyagi, vagyoni alapokon működött - a házasságon belül "jogilag" nem létezett erőszak, mert a hitvesi kötelesség megkövetelését természetes, alanyi jognak minősítették! Nem csak jogilag, hanem ez volt ez elfogadott norma.


Ez most elvileg megszűnt, bár nagyon kevés olyan párkapcsolat van ma is, ahol az egyik szülő kiemelkedően tehetős, a másik szülő nincstelen. Igyekszik ma is mindenki a saját "kasztjában" párt találni. A nincstelen nem tud, a milliomos nem akar másik kasztba házasodni!


Képzeld el azt az anyukát, akinek megszületik a gyermeke és minden pillanatba egy rémálom jut az eszébe róla...

2013. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez most ugye nem komoly?
2013. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A nincstelenség, a napról-napra élés, a bizonytalanság is állandó stressz, feszültséget, depressziót okoz a családokban. A szülők összeomlanak, amit a gyereken vezetnek le - ez sem sokkal jobb szerintem.


Én azt mondom, hamarabb vetetném el a gyerekem azért, hogy ne kelljen neki és nekem is minden nap gyomoridegben élni, mint azért, mert erőszakból fogant.

2013. dec. 23. 15:08
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Ne provokálj...ostoba vagy, ha nem tudod a választ, és agyamra mennek már az abortuszos kérdéseid! Mindegyik buta, és meggondolatlan, nem tudom, mit akarsz elérni?! Hagyjad már abba ezt a "szegények ne vállaljanak gyereket" - dolgot, mert senki nem kíváncsi rá, nem hiszem el, hogy az eddigiekből még nem jöttél rá erre!
2013. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

A helyzet az, hogy az erőszakból fogant babák általában 72 órás tablettával végzik...

A statisztikák szerint 98%-ban egészséges nők abortáltatnak egészséges magzatokat.

Hogy anyagi okokból eldobnád magadtól a gyermekedet, nem is kommentálom...

2013. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
4-esnek igaza van!!!Viszonyt elmaradt most a parizeres szendvics, meg az elnyűtt ruha is.... És hol van, hogy moziba se mehettél?
2013. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, mi lehet a célja ezzel? Meg akarja győzni az embert, hogy aki szegény, annak kutya kötelessége kapartatni? Miért nem lehet elhinni, hogy egy szegény gyerek is lehet boldog? Aki ebben az országban, ebben a helyzetben nem talál munkát, az ne vállaljon gyereket?! És ha később baromi jó munkája lesz?! Értem én, hogy az anyagi stabilitás fontos, de ha te így gondolkozol, akkor gondolkozz így, nem kell idejárni, és szítani a feszültséget! A kérdés meg nevetséges, ne is haragudj...
2013. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi a célja? Hogy bármi áron másra hárítsa a saját tehetetlensége eleven kudarcát. Hogy felmentse magát, hogy önigazolást keressen, hogy abban kéjelegjen, ha magzatok halnak meg, hogy bosszút álljon a világ ellen, amiért nyomorultnak érzi magát. Ez a célja.
2013. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
én meg a gazdagoknak tiltanám meg a gyerekvállalást, így legalább kihalnának, és a csóróknak lenne munkájuk, meg pénzük, nem lenne egyenlőtlenség, stb.
2013. dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Ha mindenki így gondolkozna, lehet Magyarország már a térképen sem lenne,de lehet te sem születtél volna meg, mert az felmenőid a világháborúk idején gondolom milyen gazdagok lehettek, mégis abban az időben is vállaltal több gyereket is.
2013. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!