Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mire készülhetek abortusznál?

Mire készülhetek abortusznál?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tudom, hogy sokan abortusz ellenesek, azonban a körülményeim nem adnak lehetőséget arra, hogy biztonságban életet adjak egy gyereknek és azt fel is neveljem. Egyetlen megoldás a terhesség megszakítása, de félek tőle. Mire készüljek, mi lesz az orvosnál vagy utána? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2015. szept. 17. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem az orvosi része a megterhelő.

Hanem hogy le tudd magadban zárni, tudatosítani, hogy jól döntöttél.

A kórházban leszel egy napot, altatásban csinálják majd.

2015. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

Sajnálom, hogy ilyen döntést hoztál, de biztosan megvan rá az okod. Igen lelkileg feltudod dolgozni majd?

Sajnos nálam vetélés volt és ez miatt kapartak meg. Itt nálunk nem altatásban, hanem bódításban végzik. Aznap este hazaengedtek. Kicsit éreztem csak, utána rosszul voltam a bódítótól. Engem nagyon megviselt lelkileg, de mi akartuk volna a babát.

2015. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Elmész a dokihoz, megkérdezi megtartod vagy sem. Közlöd, hogy nem (átlagban ilyenkor hangszín váltás, de ne vedd fel). Elküld védőnőhöz, onnan pedig a nővédelmi tanácsadóba. Ott elbeszélgetnek veled, kapsz egy csekket közel 30e ft-ról amit befizetsz és 3 nap gondolkodási idő után visszaviszel. Ekkor ő lejelenti a kórháznak te pedig kérhetsz időpontot a műtétre. Ha altatásban és nem bódításban kéred akkor előzetes belgyógyászati papír is kell, hogy altatható vagy. Mivel még nem szültél időpontra bemész, feltesznek egy lamináriát (tágítót) ez van akinek nagyon, van akinek kicsit vagy semennyire nem fáj és másnap műtenek. Maga a műtét 10-15 perc, semmit nem érzel. Az ébredés rossz (lelkileg) de utána minden rendben. Ha el tudod fogadni, meg tudod magaddal értetni és nem tekintesz a magzatra babaként, akkor semmi gond nem lesz.
2015. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ami a lelki reszet illeti meg kicsit ingadozok, persze nincs mas valasztasom csak nem tudom meg hogy mennyire fog megviselni
2015. szept. 17. 13:35
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

A gyakorlati része a műtét előtt konkrétan arra jó, hogy szét ideged magad.

Orvos: megállapítja a terhesség bizonyosságát, kiadja a sárga papírt, amivel menned kell a családvédelemhez vagy védőnőhöz. Jó esetben kér neked időpontot anesztre, elküld vérkép és vércsoport vizsgálatra.

Családvédelem vagy védőnő: ha szerencséd van viszonylag hamar sikerül időpontot kérned és nem egy rikácsolós magzatvédő aktivistát fogsz ki, hanem egy olyat, aki képes megérteni téged.

Visszamész hozzá a megbeszélt időpontban (minimum 3 nap, nekem egy hét volt), kiadja a kérelmet, a csekket. Innentől 8 napod van, hogy a műtétet elvégeztesd a kiválasztott intézményben.

A műtét: előtte való nap 18 óra után nem ehetsz, éjfél után nem ihatsz.

Aznap reggel csinálnak még egy UH-t, felhelyezik a lamináriát, ha még nem szültél természetes úton.

Nekem nem fájt egyáltalán, bár lehet ebben az is közre játszott, hogy császárral már szültem és akkor tágultam azért rendesen.

Utána várakozás, majd a műtőben elaltatnak. Nekem semmiprobléma nem volt vele, nincs rossz élményem az ébredéssel kapcsolatban sem.

11:05-kor vittek a műtőbe, 11:22-kor már a helyemen voltam ébren.

Utána, ha minden ok pár órán belül haza mehetsz.

Egy-két nap pihenés( de tényleg az legyen), pár nap vérzés és görcsölés.

Lelki rész:

Miközben vártam a műtétre kértem a Jó Istent és az angyalokat, hogy segítsék a visszatérő gyermekemet és bocsássanak meg nekem.

Nekem még nagyon friss a lelki seb, pár napja történt mindössze, de egyszerűen nem jutottam még el addig, hogy depis legyek. Megkönnyebbültem a műtét után, hogy túl vagyok rajta, mehetek haza a gyermekemhez, akinek csak én vagyok.

Persze érzem az ürességet, hiányzik is, de mindig arra gondolok, hogy nem tudtam másképp dönteni. Egyszerűen ez volt az egyetlen járható út, még ha nagy árat is fizettem érte.

Szeretnék gyújtani egy fehér gyertyát, ha kész leszek rá és elengedni őt, kérni a bocsánatát... de ehhez még idő kell.

Minden jót neked!

2015. szept. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, mit értesz azon hogy visszatérő gyermek? Mert azt gondolom te se gondolhatod komolyan hogy megint visszamegy oda ahol egyszer már nem kellett...
2015. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Arra gondoltam, hogy Istenhez visszatérő gyermek.
2015. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Szia.En nagyon feltem de nem kell.Velem rendesek voltak,mindebki a szobatarsaktol az orvosig,a vedono is.kitartast, a dontesed legyen szilard!( barmi is az ).ha van kerdesed irj nyugodtan nekem is segitett sokat itt egy lany
2015. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
47%
Lelkileg megterhelő. Sokan megbánták, szerintem nagyon gondold át!Az örökbe adás szerintem jobb választás lenne, nem tudom ezen gondolkodtál e már.
2015. szept. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

Van más lehetőséged is. Például, hogy örökbe adod, ezzel esélyt adsz neki az életre. Ezek az alapítványok mindenben segítenek neked, a szülés körülményeiben is, hogy hogyan titkold el, ha el akarod a terhességet stb.

Gólyahír EGyesület, Áldott teher alapítvány, Bölcső Alapítvány.

Hidd el, hogy az abortusz a rosszabb megoldás.

Nem "más farkával verem a csalánt", tényleg.

2015. szept. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!