Mit jelent abortusznál a kényelmi ok megfogalmazás?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már ezt. Azzal, hogy egy nő terhes lesz egyértelműen le kell mondania a stabil életéről és akár a rosszabb körülményeket, szegénységet is el kell viselnie?
2015. aug. 18. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ez mindenkinek mást jelent. Én vállalom a felelősséget a tetteimért, igen, akkor is, ha ez áldozatokkal jár. Más meg inkább megöli a magzatát, csak ne kelljen plusz terheket vállalnia érte. Mindenkinek más a fontossági sorrendje.
2015. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk egy munkanélküli nő, aki a 22 ezres segélyből épp csak nem hal éhen, egyértelmű, hogy az abortusz mellett dönt. Mi ebben a kényelem? De nagy általánosban is, nincs olyan, hogy kenyelembol dönt így valaki. Azért dönt így, mert nem kívánt, nem tervezett terhesség. Mellesleg egyedül ő dönt, másnak semmi köze hozzá
2015. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Én nem nevezném kényelmi oknak ha nehéz körülmények közt él valaki,és azért nem tartja meg a babát.Kényelmi oknak azt nevezném,amikor azért nem tartja meg,mert "nincs kedve babàzni".De ez mindenkinek a sajàt döntése.
2015. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Kényelmi oknak én sem tartom azt, amikor vkinek az életkörülményei nem teszik lehetővé, h vállalja a babát, bár ha vki amúgy is nullán van, akkor választhatja az anyaotthont is ideiglenesen. De mondom, ez még az érthetőbb kategoria. Ami engem dühít, és igen, kényelemnek gondolom, amikor vkinél minden adott, mégsem akarja a babát, de fel sem merül benne, h pl örökbe adja, mert hú meg ha, szegény testének mit kéne szenvednie 9 honapig, és különbenis. Na nekem ez a durva. Hogy ennyit nem vállal be. Természetesen elsősorban azokrol beszélek, akik élik világukat, hol ezzel, hol azzal, hol védekezve, hol nem.... felháborít, h az életük, a kényelmük, az élvezet ennyire előrébb valo mint egy megfogant élet.
2015. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Kényelmi ok nálam az olyan indok, ami kis szervezéssel, lemondással áthidalható. Pl. a szülés miatt csúsztatni az egyetem befejezését egy évvel nem egy nehezen megoldható élethelyzet, csak emiatt erősnek éreznék egy abortuszt. Vagy olvastam már olyan kérdést is régebben, hogy jövőre tervezték a gyereket, mert a nő x évesen szeretne szülni, de most lett terhes, megtartsa-e. Na, ezt sem nevezném nyomós indoknak, normális kapcsolatban, vállalható anyagi helyzetben 1 év ide vagy oda nem számít.


Ezeket azért nem érzem elég indoknak, mert olyan úgysincs, hogy minden tökéletes legyen. Ezek inkább csak olyan élethelyzetek, amiket ugyan máshogy képzelt el az ember lánya az álmaiban, de abszolút megoldhatóak, csak kisebb szervezést, esetleg lemondást igényelnek. Nyilván nem ide sorolandó, hogy a nő emiatt anyaotthonba vagy utcára kényszerül, netán egy alkoholista apával kénytelen jobb híján együtt maradni stb.

2015. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, a "kényelmi ok" az mindig épp azt az okot jelenti, ami miatt valaki bele akar szólni mások dolgába, életébe... holott kívülről elég ritkán dönthető el, hogy egy pár - nő sé férfi - életében minek mekkora jelentősége van...túl azon, hogy köze sincs hozzá senki harmadiknak...
2015. aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!