Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha nem kaptam a nőgyógytól...

Ha nem kaptam a nőgyógytól abortusz intézéshez ekg beutalót csak vér labor beutalót az miért van?

Figyelt kérdés
Meg sem kérdeze, hogy altatásban akarom-e vagy sem, bár nekem ez egyértelmű, hogy altatásban.
2015. nov. 18. 13:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
19%
abortuszt tekintve nem vagyok képben, de nem abortusz esetén, terhesgondozás alatt csak a háziorvos adhat ekgra és vérvételre beutalót...talán tőle kellene kérni és ezért nem adott. De miért nem kérdeztél rá?
2015. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

mert nem jutott eszembe.

De ha nem tudod a választ akkor légyszi ne kérdezz butaságokat:(

2015. nov. 18. 13:41
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Nekem más miatt volt nemrég altatásos nőgyógyászati műtétem, nekem adott a nőgyógyász ekg-ra is beutalót. Mondjuk lehet, hogy nem altatásban végzik, csak bódításban, ahhoz meg nem kell ekg, sőt nálunk ahhoz még vérvételre sem küld el sok orvos.
2015. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
pénteken megyek a családsegítőbe ott mindenképpen megkérdezem, de én tuti h altatásban szeretném...
2015. nov. 18. 13:47
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

nem butaságból mondom hanem mert én annak idején rákérdeztem a nőgyógyásznál (magánorvos) és nem adott, azt mondta ő nem adhat csak a háziorvos...feltételezem ez akkor így van abortusznál is...ugyanígy nem adhat védőnő se.

Nem írtad továbbá hogy sztkra jársz e vagy magánrendelésre, mert egészségügyi közszolgáltató megint más lapra tartozik.

2015. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem bántani szeretnélek, de nem az számít, hogy mit szeretnél, hanem, hogy mi az orvosi rutin. Abortuszt bódításban végeznek, nem mély altatásban. Ettől függetlenül nem leszel magadnál, Te kb azt fogod érezni, hogy el is aludtál, ami igaz is félig-meddig, csak nem mély altatás.

Viszont, hogy picit éreztessem, hogy az első válaszolónak adott válaszod nem volt épp kedves, pedig a válaszoló segíteni szeretett volna, én is vissza szórhatnék, hogy miért nem olvastál utána neten, ha már itt ülsz előtte, mert akkor nem kérdeznél butaságot, mert már azt is olvastad volna, hogy mi a különbség a bódítás és az altatás között. Tényleg nem bántásnak szántam, csak figyelem felhívásnak, bár így bele gondolva én meg azt nem vettem figyelembe, hogy az ab miatt stresszes lehetsz. Bocs, de ha már begépeltem elküldöm. :)

2015. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csináltak küretet, ami hasonló az abortuszhoz bódításban és altatásban is. A kettő között én semmi különbséget nem éreztem (csak sajnos a bódítószerre túlérzékeny voltam, így a következőt altatásban csinálták, de én voltam az első páciensük, aki így reagált a szerre, úgyhogy nem gyakori mellékhatás, sőt). Nem döntheted el te, hogy miben szeretnéd, abban csinálják, amiben náluk szokás, ha csak nincs valami egészségügyi oka, hogy másik módszert válasszanak mint az esetemben például. Vagy ami még hatásos lehet, hogy fizetsz az orvosnak.
2015. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Sztk rendelésen voltam.


A családsegítő első találkozás előtt menjek vérvételre vagy utána?


Egyébként igen lehet nem voltam túl kedves vele, de ha nem tudja, hogy hogy van...Na mindegy.

Utánaolvastam neten de sehol nem találtam normálisan választ erre a kérdésre,hiszen olvastam olyat h van altatásos meg nem altatásos ab. meg olyat is hogy van aki volt ekg-n előtte és olyat is aki nem.

És azt is olvastam, hogy lehet választani h melyiket akarja az ember.

De nekem nem volt még így nem tudom hogy megy

2015. nov. 18. 13:58
 9/27 anonim ***** válasza:

Akkor is csak segíteni szeretett volna. :)

Nyugi, kitartást! Érthető, hogy feszült vagy. Minden rendben lesz! Ne parázd agyon!!

Ugyan nem volt szerencsére ab-om, de nem lehet könnyű most! EKG-t altatásos műtétek esetén csinálnak, vagy ha eü okokból javasolt pl valami szív elégtelenség esetén, amikor a bódítás is veszélyes.

2015. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Vilcsianyuja ***** válasza:

Most újat mondtatok. Akkor én kétszer voltam bódításban, amiről azt hittem, altatás. Akkor a mélyaltatás, amihez intubálnak is? Kérdező, inkább bízd az orvosokra, látod, én abban a hitben voltam, hogy altattak. Pillanatok alatt lámpaoltás volt a szer beadása után, és csak a kórteremben tértem magamhoz. Nem azt mondom, hogy közben nem lehettem eszméletemnél, de konkrétan nem emlékszem semmire, pl. hogy kerültem vissza a műtőből a kórterembe, és mi történt utána, pedig elvileg a műtét után felébresztenek.

Ha nem adtak beutalót, és azt se mondták, hogy menj el EKG-ra, akkor valószínűleg nem kell menned, ilyen egyszerű.

2015. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!