Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Köteles vagyok megmondani,...

Köteles vagyok megmondani, hogy volt már abortuszom?

Figyelt kérdés
5 évvel ezelőtt teherbe estem , akkor nem védekeztünk , azóta van gyermekem , most viszont ismét teherbe estem , antibébi mellett . Nem tarthatom meg , egyedülálló lettem másfél hónapja - még mielőtt kiderült volna , hogy teherbe estem - a kérdésem az , hogy köteles vagyok az orvosnak megmondani , hogy volt már abortuszom ?!

2015. nov. 13. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

nem értem miért ne mondanád el az orvosnak? elhiheted hogy nem azért kérdezi majd meg, mert ítélkezni akar.

nyilván mondd el a konzultáción hogy volt már abortuszod és szültél is.

2015. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok lenéző és ítélkező szempárokat ...
2015. nov. 13. 09:24
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem, de a saját érdeked. Ugyanis, minél jobban informált az orvos, annál könnyebben tud jó döntést hozni egy esetleges komplikációnál, vagy a beavatkozás technikai mikéntjét illetően.


Ez olyan, mint a drogfogyasztás elhallgatás a mentős előtt. Nem kötelező elmondani neki, de magával tol ki, aki ezt eltitkolja, hiszen így nem fogja a számára legjobb kezelést megkapni.


Miért nem akarod egyébként elmondani az orvosnak, mitől tartasz?

2015. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem véletlenül kérdezik meg, hogy volt-e már terhesség és abból hány volt élveszülés. Fontos információ szakmai szempontból. A méh lehetséges állapota, esetleges korábbi hegesedés, stb.


Az orvos nem ítélkezik, neki ez a munkája.

2015. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az elítéléstől és az esetleges megalázásról .. nem túl jó kórházi élményeim vannak . De az orvos nem látja a számítógépben a " kartonomban " ?
2015. nov. 13. 09:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát én nem vagyok biztos abban , hogy nem ítélkezik .. :(
2015. nov. 13. 09:28
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha ítélkezik, ha nem mindenképp lényeges infó orvosi szempontból. Szerintem mondd el, és ne foglalkozz másmvéleményével.
2015. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha ítélkezni akar, akkor a jelenlegi abortusz miatt is fog. Ha meg nem ítélkezik, akkor a másik miatt sem fog.


Innentől csak veszteni tudsz azzal, ha nem mondod el.

2015. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

ha nem mondod meg akkor is ki tudja keresni ezt az adatott ha akarja

de szerintem meg kellene mondanod ...

nem véletlen kérdezik meg h volt e ...

2015. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy köteles, de mivel látja a betegeletutadat a gépén, teljesen felesleges eltitkolni
2015. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!