Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
65%
A törvényt úgy kell értelmezni, hogy alapesetben senki nem tehet kárt a magzatban, jóga van az élethez. Az abortusz viszont a nő teste feletti önrendelkezési jogot veszi elo: a nőt nem lehet kötelezni a terhesség és a szülésre. A kettőt azzal a törvénnyel hozzák egyensúlyba, ami szerint az abortuszt a nő keresere el lehet vegezni amennyiben szukseghelyzetben van, a magzat beteg, vagy a terhesség a nő életét veszélyezteti. A nő előnyt élvez ebből a szempontból a magzattal szemben
2015. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
22%
az alaptörvényt a kdnp nyomására szavazták meg, és az első lépése annak, hogy a jövőben tilos legyen az abortusz
2015. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 A kérdező kommentje:

"A kettőt azzal a törvénnyel hozzák egyensúlyba, ami szerint az abortuszt a nő keresere el lehet vegezni amennyiben szukseghelyzetben van, a magzat beteg, vagy a terhesség a nő életét veszélyezteti."

Ez a rész teljen rendben van,érthető viszont az abortuszok nagy része inkább azért történik mert a nő egyszerüen nem akarja megszülni és felnevelni a gyereket.

Tehát ebben az esetben ok de a másik oldal...

Kicsit ellentmondasos a törvény.

Köszönöm a válaszod.

2015. nov. 8. 16:56
 4/133 A kérdező kommentje:

2-es

Szerintem az sem lenne nagy baj ha tilos lenne.

Kivéve a szükséges eteteket.

2015. nov. 8. 16:58
 5/133 anonim ***** válasza:
79%

"Az ország a saját törvényével áll szemben?"

Röviden: igen.


Hosszabban: nem ilyen egyszerű.


Olvasd el:

[link]


Két személy ellentétes érdekű joga áll szemben egymással, és a jog bizonyos esetekben az egyik, más esetben a másik javára dönt. Ez egy tipikusan olyan szituáció, amikor nem lehet mindkét fél "nyertes". Bár, nem biztos, hogy az a magzat, akit megölnek, nem nyer-e ezzel ahhoz képest, mint ha pld. súlyosan fogyatékosan kéne évtizedekig vegetálnia.

2015. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 A kérdező kommentje:

5-ös

"Bár, nem biztos, hogy az a magzat, akit megölnek, nem nyer-e ezzel ahhoz képest, mint ha pld. súlyosan fogyatékosan kéne évtizedekig vegetálnia."

Ez a rész teljesen érthető.Ebben az esetben vagy ha az anya élete van veszélyben.

Furcsa ez :)

Köszi

2015. nov. 8. 17:03
 7/133 anonim ***** válasza:
69%

"2-es

Szerintem az sem lenne nagy baj ha tilos lenne.

Kivéve a szükséges eteteket." ha ez a véleményed, akkor erősen javaslom, hogy most hagyd ott az orvosit! Vagy legalább vedd a fáradságot és nézz utána, hogy mi volt a következménye az abortusz tiltásának a történelemben!

2015. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 anonim ***** válasza:
75%
Napi abortuszos provokáció.
2015. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/133 anonim ***** válasza:
84%

Nem ellentmondásos, mivel a szukseghelyzetet a nő maga határozza meg.

Amúgy meg ha tiltják majd törvényben, akkor majd titokban csináljak. Lesz majd csomó főcím, miszerint "belehalt az illegális magzatelhajtasba " és bizony megemelkedik majd a csecsemőgyilkossagok száma is. Ha egy nő nem akar gyereket, az nem akar és még is fog tenni mindent

t azért, hogy ne legyen neki. Biztos ismered a momdast: a nőket dologra képes mindenáron, hogy legyen, vagy ne legyen gyereke.

Nincs értelme tiltani. Nyilván nem fogamzasgatlasra kell használni, de a tiltás nem megoldás.

2015. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/133 A kérdező kommentje:

7-es

Van itt az egyetemen egy profeszorunk,szülész-nőgyógyász.(Ezt a tárgyat is ő tartja nekem)

67 éves,elismert prof. nem csak itthon külföldön is.

És nem végez abortuszt.Illetve életében 2-szer igen,de akkor is azért mert az anya élete veszélyben volt.

De többször nem.Azért mert felelőtlen valaki vagy csak szimplán nem akarja megszülni ,azért nem végez abortuszt.És ezt nem bunkó módon közli az érintetel hanem csak szimplán megkéri,hogy forduljon egy kollégájához a problémájaval mert ő lelkiismereti okoból nem végzi el...

Van magánrendelése is ahol azért valljuk be,a szülész-nőgyógyászoknak a szülés mellett az abortuszért kérik a legtöbbet,de ő ott sem csinálja

Szóval szerintem ezért nem kell ott hagynom az orvosi pályát.Egy ekkora szakember mint ő nem végez abortuszt én ha csak negyed ennyire leszek jó orvos már boldog leszek.

2015. nov. 8. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!