Abortusz után romlanak az esélyek a teherbeesésre? Vagy ugyanannyi eséllyel esik teherbe a nő mint előtte, vagy esetleg könnyebben?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok jelentkezését várom, akik maguk is túlestek ilyen beavatkozáson, és azóta már teherbe estek. Ab. ellenesek a szemétkedést mellőzzétek.
2015. dec. 8. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem rontanak el semmit, akkor nem csökken az esély.

A kihordást befolyásolhatja, ha nem túl kíméletesen tágítják a méhszájat, vagy többször kerül sor abortuszra.

2015. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Így van ahogy az első is írta. A teherbeesést nem befolyásolja, viszont a vetélés/koraszülés kockázata nőhet.
2015. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
A teherbe esést nem befolyásolja. A kihordást és a szülést viszont igen. Főleg minél fiatalabb korban történik. Olvass utána a Aschermann szindrómának. Valamint gyakran előfordul, hogy a tágítás miatt könnyebben kinyílik a méhszáj, mivel a finom kollagénrostok nem tökéletesen regenerálódnak. De aki vállalja a abortuszt az gondolom tisztában van az esetleges veszélyekkel is.
2015. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1 abortuszom volt, 26 évesen. De szeretnék gyereket majd kis idő múlva és gondoltam megkérdezem.
2015. dec. 8. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, romlik az esélyed az abortusszal, de ez "csak" 30%-ot jelent általában, de persze testi adottságoktól, és a szerencsétől is ügg. Jól gondold át az abortszt, de nem akarlak elbizonytalanítani... Ha úgy érzed, hogy ez nem a legmegfelelőbb idő a gyerekhez, akkor várj még inkább 1-2 évet, amíg aztán úgy fel tudod nevelni a kicsid, hogy nem lesznek anyagi/egyéb más problémáid. :) Írd majd meg, hogy döntöttél
2015. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, mi ezt most tanultuk a suliban, és nekünk azt mondtál, hogy 20-30%-kal romlik a teherbeesés esélye. (tankönyvben is bene van)
2015. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok terhes, szóval most nem téma az abortusz, mármint nincs úgy nagyon mit átgondolni. Nagyon sok ismerősöm van akinek volt már 2-3 ilyen műtéte, szóval nekik sikerült ismét teherbe esni, de én soha nem akarok már olyan helyzetbe kerülni mint akkor. Szóval ha most az lennék ( de ez ki van zárva) akkor megtartnanám egyértelmű.
2015. dec. 8. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

jó kérdés ...

saját tapasztalat h simán terhes lettem és nem volt gond a terhességgel sem ...

szerintem alkat függő h mennyire sínyli meg a tested

2015. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy fiú barátom és a testvére anya nélkül nőttek fel alkesz apukával. A lány rossz útra tért drogozott és rengeteg egy éjszakás kalandja volt. Volt is neki 6 abortusza. A 7-re mondta azt neki a doki, ha ezt a babát nem vállalja akkor nagy az esélye, hogy nem lehet többet gyereke. Így megtartotta a semmire, de teljesen problémamentes volt a terhessége, jó nagy babája lett. A terhessége előtt tette le a drogot, legalább azzal nem amortizálta szerencsétlen babáját. Én nem voltam képes elvetetni az én babámat, ő meg 6-ot is bocs hogy keményen fogalmazok, de kinyírt. Igaz nekem ott volt a párom, aki mellettem állt...
2015. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
semmi baj a fogalmazás miatt:( 6 ab. tényleg nagyon durva:(((
2015. dec. 9. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!