Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi az abortusz történése mit...

Mi az abortusz történése mit és hogyan csinálnak ill altatnak e?

Figyelt kérdés
fél éves a kislányunk nehéz szülésvolt vákummal lett meg iszonyat vérszegény vagyok akinél szültem azt mondta jobb ha nem szülök még egyett kapom a fogamzásgátló injekciót de kimaradt és mintha hasra hiztam volna és a mellem is szerintem meg van duzzadva és eléggé parázok :(

2016. jan. 13. 07:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
55%

Sajnálom, hogy ezt kell tenned! Leírom neked:


Először is a nőgyógyászod keresd fel mindenképp, aki majd meg ultrahangoz. Ha beigazolódik a terhesség, akkor jelezned kell, hogy nem szeretnéd a babát. Ezután el kell menned két alkalommal egy családsegítő szolgálathoz, ahol megpróbálnak meggyőzni arról, hogy tartsd meg a babát, végül a műtét előtt be kell fizetni egy 30.000ft körüli összeget. (Kivéve, ha valami probléma adódott a terhességgel, mert akkor azt a tb támogatja.) Közben el kell menned a megadott vizsgálatokra, azt hiszem vérkép, vércsop. meghatározás, ekg, altatóorvos; végül bemész a nőgyógyász által megadott időpontra a kórházba. Aki nem szült még, annak az első napon felhelyeznek ún. lamináriát, ami segít tágulni, de ez a Te esetedben nem szükséges. Maga a műtét kb 20 perc, saját lábon mész a műtőbe, fel kell feküdni a székbe, kikötik kezed, lábad, aztán kapsz egy injekciót és alszol. (Hogy közben mi történik jobb nem tudni.) Ébredéskor már a kórteremben leszel, műtét után jelentkezhetnek görcsök.

2016. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

Az abortusz menete:

A nőgyógyász megállapítja a terhessèget, kiadja az abortusz kérelméhez szükséges papírokat. El kell menni vérvételre, anesztre.

A családvédelmisnèl vagy a védőnőnél kell ezután beszélgetèsen részt venni 2 alkalommal. Ő adja a papírt, amit majd a kórházba vinned kell magaddal és a csekket, amit be kell fizetned.

Ha már szültél reggel kell bemenni a kórházba, előzőleg egyeztetett időpontra.

Az altatás rövid altatásban történik vénásan.

A műtét maga 15 perc körül van. Vákuum eljárással a méhszájon keresztül távolítják el az embriót.

Még a műtőben felébresztenek, pár órás megfigyelés után haza engednek, ha minden rendben megy.

Fizikailag nem megerőltető különösebben. Lelkileg már annál inkább.

Kívánom, hogy ne kelljen átélned!!!!

Nem lehet, hogy csak a közelgő menstruáció miatt vannak ezek a tünetek?

2016. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Miert ne szulhetnel? En is igy szultem, sot, a mehlepeny se valt le, megis vallalhatnek meg terhesseget, ha akarnek.


Amugy tesztet vettel mar?

2016. jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsónak azért mert olyan szintü a vérszegénységem h vérátölesztés kéne de a doki meg mondta vagy be fogadja a szervezetem vagy nem mert teljes kéne és elfogadni nem merem + itt egy féléves kislány vannak gondok igyis vele folyton tornára hordom neurologiára egyszerüen nem birnám időben + ha őt alig tudtam meg szülni mert nem volt erőm akkor a következő....
2016. jan. 13. 08:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Teszteltél már? Amúgy szerintem nem vagy terhes.
2016. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor mitől vannak a tünetek??? szombat reggel csinálok tesztet elöbb nemtudok pénteken lesz fizetés
2016. jan. 13. 13:34
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha a pénteki fizetés szükséges ahhoz, hogy terhességi tesztet vegyél egy ilyen szituációban, akkor szerintem nem a leírt problémáid az okai annak, ha abortuszra kell menned. Egyébként 2 db-os terhességi teszt kb. 4-500 Ft...
2016. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

ne keresd a kifogasokat inkabb tanlj meg anya letedre vedekezni

en 3.5 liter vert vesztettem intenziven voltam sok vert kaptam tudovizenyom lett a mehemet ugy mentettek meg ballon volt benne stb stb

Es ha hiszed ha nem szultem ezutan a drama utan es semmi bajom lett lett a masodik gyereknel igaz montak jobb lenne ha nem de hat ok sem Istenek es senki kedveeert nem olom meg a sajat gyerekem

2016. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Fuu.szegeny.remelem nem vagy terhes.

A menete az amit irtak.

2016. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A vérátömlesztést kicsit eltúlozták. Kaphatsz csak plazmát is, de eleve csoportazonos vért adnak, így nem várható reakció. Gyakorlatilag egy hosszabb infúzióról van szó, némi megfigyeléssel utána.


Én 1 liter vért vesztettem, (50 kg-os testsúlyhoz!), én utasítottam vissza a vérátömlesztést, mert már indultunk volna haza, amikor "eszükbe jutott". 2 hónap alatt visszatermelődött annyitól, hogy sok vasat szedtem és sok folyadékot ittam. Véreredménnyel igazolták.

Ha ennél többet veszítettél, akkor pedig nem feltétles mód lett volna, hanem azonnal megkapod a vérátömlesztést, mert akkor ott halsz meg és nem jutsz el odáig, hogy hónapokkal később itt irogass.

2016. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!