Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz előtt amikor csinálna...

Abortusz előtt amikor csinálnak egy ellenőrző uh-t, akkor az anyukának látnia kell a magzatot?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 07:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%

Latnod nem kell! Nem nezel oda.

De igen uh mindenkepp van. Azert, hogy biztosan nem kesobbi teherbe esesrol van szo es nem indult meg a szivmukodes

2013. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, miért kellene látnia, nem néz oda ha nem akar, és kész... alapértelmezetten egyébként is az orvos felé van fordítva az ultrahang képernyője, csak akkor fordítják a paciens felé, ha kéri... meg különben is itt nem 4D "babamoziról" van szó, hanem egy sima ultrahangról, ami kis terhességnél egy laikusnak nagyjából semmit sem mond, akár világtérkép is lehetne...

Egyébként azt ellenőrzik, hogy az illető terhesség nem csúszott-e ki a törvényes 12 hetes (fiatalkorúaknál 18 hetes) korból...

2013. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nem néz oda és kész.
2013. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem és semmiképpen se nézzd meg sztem...

Ami viszont a szivműködést illeti nem értem ,mert nekem már 7 -hetes terhesen aztmondták szépen ver a kicsi szive.

2013. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem volt ellenőrző uh...csodálkoztam is, mert mindenhol azt olvastam, hogy lesz...

Amikor először voltam ultrahangon akkor egy LCD-tv volt velem szembe a falon és azon mutatták a babát.

2013. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az orvosom el is fordította a monitort, tudta hogy sokkal nehezebb lenne ha látnám.
2013. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
Semmit nem kell. De attól még, hogy valaki nem hajlandó szembesülni a szándékolt abortusza eleven motivációjával, azaz a tulajdon gyermekével, még semmit nem változtat a könyörtelen tényeken.
2013. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, utolsó! Örülj, hogy neked nem kellett ilyesmin átmenned (már ha nem kellett). Ha ez kimaradt az életedből biztosan van más, ahol mi ítélkezhetnénk (vagy nevezzük csak finom beszólásnak?)...

Nekem volt egy abortuszom, azóta két babát szültem, a harmadik épp' úton van.

Nekem sem volt szerencsém nem látni, most, hogy beszélünk róla, most is látom magam előtt. Nekem is kint volt a falon a TV, ha akartam volna sem tudtam volna nem látni.

Rohadt egy érzés, de az élet is az... senki nem hobbyból és élvezetből veti alá magát ilyesminek. Szerintem.

2013. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó, nyugodtan megítélhetsz személyemben, ahogyan már meg is tetted, ellentétben velem, mert én általánosságban beszéltem. Na mindegy.

A nézetbeli különbség kettőnk között valószínűleg az, hogy Te azt mondod, van, akinek az abortuszt meg KELL tennie, és van, akinek (pl. Szerinted én) nem. Én meg azt vallom: senkinek sem KELL, maximum ilyen, olyan, amolyan okból úgy dönt valaki, hogy ezt az utat választja. A döntés JOGÁT a magyar törvények a biológiai "anya" kezébe helyezik, sokan éppen ezzel a joggal érvelnek a beavatkozás mellett. Ez tehát egy döntési lehetőség, és nem kényszer. Én természetesen elhiszem, hogy könnyebb azt hinni, hogy az abortusz kényszer, és az ultrahangos kép a kisbabáról "zavaró tényező", de mint számos más állítás a témával kapcsolatban, ez sem része a valóságnak. Nekem is van tervezetlen gyermekem, aki harmadikként kopogtatott az ajtónkon, tanári fizetésem van, rokkant nyugdíjas férjem, lakáshitelem, mégsem éreztem, hogy ezt a gyermekemet el KELL vetetnem. Ennyi.

2013. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

Deszeretem az olyan embereket akik a másik ember felett itélkeznek,ezek szerint nem különbek senkinél.

20 éves lány vagyok és VÉDEKEZÉS mellett estem teherbe,sajnos nem vagyunk abban az anyagi helyzetben hogy megtartsuk,én nem dolgozom csak a párom,albérletben élünk és úszunk az addóságban (kölcsönkéregetés,hitel hogy eltudjunk menni albérletbe és stb) gondolom ilyen élethelyzetben BIZTOSAN jó lett volna a babának mikor sokszor enni alig tudunk....ahogy a soraimból kivette az aki elitéli az abortusz mellett döntő nőket biztosan azt mondja hogy ennek a párnak mindig lenne pénze megvenni a pelenkát,ha a gyerek beteg akkor a gyógyszert....nem értem hogy miért itélkeznek a sima földi halandók fellettünk? vagy ha finnanszirozza a gyerek költségeit akkor szives örömest megtartom,mindenesetre nagyon kivagyok lelkileg az miatt hogy a gyerekemet el kellett vetetni,tegnap volt a műtétem de most sem tudom felfogni hogy nincsen az angyalkám a pocakomban :( folyamatason sirok és vádolom magam hogy miért pont én estem teherbe...de megpróbálom avval nyugtatni magam hogy inkább okoztam neki egy percnyi fájdalmat minthogy éhezzen és nélkülözzön nagyobb korában :( várom azt a pillanatot amikor megtarthatom a drága babámat.

2013. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!