Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért tesztek -akik tesznek-...

Miért tesztek -akik tesznek- különbséget a nő kérésére végzett abortusz és az egészségügyi okból végzett terhesseg megszakítás között?

Figyelt kérdés

"Az abortusz gyilkosság, hiszen élő ember" -olvasom egyre másra. Aztán a "beteg volt a baba, el kellett vetetnem" kérdésnél már megértik a hozzászólók a kérdezőt.

Mégis mi a különbség aközött, hogy valaki érzelmileg/anyagilag nem akar gyereket vállalni és aközött, hogy nem akar beteg/fogyatékos gyereket vállalni?



2014. jún. 14. 06:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem hiszem, hogy te ezt nem érted? Miért lenne jó bárkinek is megszülni egy beteg babát. Még a gyereknek se, vagy szerinted olyan jó élete lenne, ha még gondoskodni se tudna magáról?
2014. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Aha. Az viszont jó a gyereknek, ha nem szeretik, nem várják, nem gondoskodnak róla, elhanyagoljãk, nyomorban nő fel?
2014. jún. 14. 07:05
 3/50 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a kérdés nem ez volt. Egyébként sokan az abortuszellenzők között az örökbeadást tartják megfelelőnek. Hozzáteszem én megértem, hogy van olyan élethelyzet, amikor az abortusz a megoldás.
2014. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Nézd, két okból végeznek ma abortuszt. Az egyik, amikor egészségügyi oka van, a másik, amikor személyes oka van. Személyes ok kb a "nem vagyok rá kész/anyagilag nem lehet/nem akarok gyereket". Vagy nem?

Az örökbeadás nagyszerű megoldás - elméletileg. Gyakorlatilag meg a nő elveszíti a munkahelyét, anyagilag rossz helyzetbe kerül, megalázzák, elfordul tőle a csalãdja, barátai. A gyerek később szemrehányást tesz neki hogy miért hagyta el.

Amúgy pl egy Down kóros babát váró kismamának hogyhogy nem tanácsolja senki, hogy szülője meg és adja örökbe abortusz helyett?

2014. jún. 14. 07:22
 5/50 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésed szimplán provokatív, mert nem hiszem, hogy ennyire buta vagy. Óriási a különbség aközött, hogy orvosi tanácsra, a gyerek betegsége miatt végeznek abortuszt, vagy a leendő szülő kérésére. Utóbbi esetben lehet bármilyen ürügy, indok, van aki elítéli van aki nem. De ha beteg a baba, ott jogos szokott lenni az abortusz. Általában a terhességet végig sem tudná vinni a nő, valószínűleg elhalna a magzat. Ha mégis, akkor elképzelhető, hogy veszélyeztetné a saját egészségét is. Ha ki tudja hordani, meg tudja szülni, vágyott is rá nem feltétlen lenne képes örökbe adni, hisz ő küszködött 9 hónapon keresztül, ő szülte meg, akarta, de egész életére alá lenne rendelve. Arról nem beszélve, hogy így is nagyon sok az árva gyerek aki szülőre vár, egészséges. A beteg gyerek szinte senkinek nem kell, hisz sokkal több vele a probléma.
2014. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
81%

Lecsupaszítva: mert mindenki egészséges utódra vágyik. Egy Down-kóros baba is felnő, de egész életében gondoskodni kell róla. Az örökbefogadó párok is első sorban egészséges gyermekről akarnak gondoskodni, nem egy betegről.

Rettenetes hallani, belegondolni, de így van. Minden kismama, a rokonság, mindenki csak azt szajkózza: csak egészséges legyen.

Egyébként, szerinted mi a jobb? A 12-20. hét közötti abortusz egy beteg baba esetén, vagy az, ha addig is szenved ő, szenved az anya és mondjuk a 30. héten meghal a méhben, meg is kell szülni. Vagy milyen élete lenne kezek-lábak nélkül, vagy hiányos szervekkel, netán becsontosodott koponya nélkül? Egyáltalán, meddig élne születés után? Milyen élet az, ahol folyamatosan gépekre kötve vegetál, aminek az eredménye a korai halál?

Egy gyermekre vágyó nőnek az élete legnehezebb döntése, amikor kimondja, hogy vegyél el tőle a beteg babát. Ott az önvád (miért lett beteg, jól teszem-e, biztos, hogy beteg? stb.), ráadásul a következő terhességeket is beárnyékolja, sőt egész életében emlékezni fog a beteg babájára.

Nem vagyok sem abortuszpárti, sem abortuszellenes. Én nem mondhatom meg másnak, hogy mit tegyen. Az ő teste, az ő gyereke. Ráadásul ítélkezni sem szabad (amikor az elsőt szültem, volt egy csaj a kórházban, 9 abortusz után szülte az elsőt, mert már lekéste az időt, na itt bizony ítélkeztem), mert nem tudhatom, hogy milyen körülmény kényszerítette erre. 2 gyerekem van, szegény családból származom, tudom, hogy szarból várat építeni nem lehet.

Nem szabad ennyire végletesen gondolkodni.

2014. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
82%
ne is haragudj, de szerinted hány örökbe fogadó szülő vár beteg babára? nekem sérült lányom van... és most fogadtunk örökbe mellé egy kisfiút... le lehet nézni de kikötés volt, hogy egészséges legyen a baba... én tudom, mivel jár egy sérült gyermeket felnevelni, napi 24 órás felügyeletet biztosítani neki, folyamatosan orvostól orvosig, fejlesztésről-fejlesztésre cipelni... szerinted hányan vállalkoznak erre önszántukból? egy egészséges babáért viszont hosszú sor áll... ne hasonlítsuk már össze a kettőt...
2014. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
54%
Aki a beteg magzatát veteti el az önhibáján kívül kerül ebbe a helyzetbe, aki pedig egészséges magzatot vetet el azért, mert egyszerűen nem akar még gyereket az szimplán felelőtlen volt és nem védekezett rendesen.
2014. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
74%

Mert a gyereknek miért lenne jobb ha fizikailag fájdalmai lennének vagy szülés után pár nappal halna meg?

Nagyon nagy különbség van a kettő között ezt te is tudod.

2014. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

"Általában a terhességet végig sem tudná vinni a nő, valószínűleg elhalna a magzat. Ha mégis, akkor elképzelhető, hogy veszélyeztetné a saját egészségét "


Végtag hiány, Down kór, stb mennyiben veszélyezteti a nő egészséget?

2014. jún. 14. 08:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!