Egy abortusznak mi a menete?

Figyelt kérdés

Könyvet írok.

Le tudnátok írni, hogy az első terhes vizsgálattól(ahol megállapítják a terhességet) az abortuszon keresztül mi történik egészen addig amíg a műtét után felgyógyul az ember. Milyen vizsgálatokat végeznek el? Mennyi időn belül kerül sor a műtétre ha az első vizsgálaton már jelzi az orvos felé a szándékot? Hogyan zajlik az abortusz? És utána milyen? Mennyi idő mire odalent minden rendbejön? Milyen intézkedések vannak ezek után?

Továbbá kommentbe teszek kég fel kérdéseket szerintem :)

Köszönök előre is a segítséget, hálás vagyok!



2016. ápr. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket olvastam már, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi :)
2016. ápr. 30. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Először orvos, kézi vizsgálat és UH. Utána vérvétel, EKG és egy beszélgetés az anesztessel. A 2 családvédelmis beszélgetést az "utolsó pillanatban" is el lehet intézni, előszőr megpróbál rábeszélni, hogy tartsd meg. 3 nappal később, ha nem sikerült lebeszélnie, beszél a védekezésről és aláírsz egy papírt. Ezután mindenhol máshogy van. Nálam így történt: csütörtökön elmentem az orvoshoz, felhelyezett laminariat, felírt egy baromi erős antibiotukumot, amiben 3 szem volt. Másnap reggel be kellett menni, felvettek, kaptam egy ágyat, és vártam a soromra. Besétáltam a műtőbe, felfeküdtem az ágyra, lekötötték a bal kezem és párszor elszúrták a vénámat... Majd 10től visszafele számolás és felkeltem a kórteremben. Azután, hogy elmentem pisilni meg is kaptam a zárójelentést, mehettem.

Nekem 2 hét volt az egész, mert akkorra volt a legkorábbi időpont.

Utána pár nappal mégegy UH-t csináltak és kaptam fogamzásgátló receptet. Az orvosi része ennyi volt.

2016. ápr. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

1,5 hete késett, ezért elmentem orvoshoz. Onnan tovább küldtek laborba, ahol pozitív eredményt kaptam. Másnap reggel vissza a nőgyógyászhoz. Ultrahang, 5 hetesre tippelt, újra labor. Másnap az eredménnyel vissza (ez is pozitív volt). Kaptam beutalót laborba vérképre és vércsoportra, egk, családvédelmi. Családvédelmit fel kellett hívni időpontért. A többi vizsgálat lezajlott 1-2 nap alatt. Kórházba szintén telefon időpontért. A vércsoport eredményre 1 hetet kellett várni. Ez alatt az egy hét alatt minden megtörtént ami szükséges volt az abortuszhoz. Az első vizsgálattól kezdve 1,5 hét alatt túl voltam az abortuszon is. A nőgyógyász nagyon segítőkész volt, hogy minél hamarabb túl lehessek az egészen.


A kórházba reggel bementem, megtörtént a betegfelvétel, elkérték a papírokat, felkísértek a szobámba. Egy hölggyel osztoszkodtam az 5 személyes szobán. Nem volt tömeg. Kaptam én is antibiotikumot és nyugtatót, amit műtét előtt bekellett venni. Nyugtató hatását én nem éreztem egyáltalán. A szobában várakoztam kicsit majd jött az orvosom, aki átkísért egy másik szobába. Megvizsgált, néhány kérdést feltett...stb. Aztán 2 másik úr segítségével 3-an felhelyezték a tágítót, vagy mit. Lehet hogy ketten voltak összesen már nem emlékszem pontosan. Elég kellemetlen volt, egy pillanatig fájt is. Aztán feküdni kellett egy 1,5 órát a szobámban, majd elkísértek a műtőbe. Felfeküdtem, egyik kezebe elkezdtek beadni valamit, közben mondták, hogy nyugodjak meg nem érnek hozzám amíg magamnál vagyok. Pár pillanat eltelt, onnantól már csak arra emlékszem, hogy a szobában ébredek. Bevagyok takarva és kissé fáj a hasam és nagyon álmos vagyok. Vissza aludtam. Egy fél óra múlva semmi bajom nem volt. Jött az orvosom, szóltam, hogy mennék haza. 2 hét múlva kontroll, 4 hétig pedig nem lehet ülő fürdő, tampon és nemi élet. Én 1 hét múlva vissza mentem az orvoshoz, mert eléggé fájt a hasam, megvizsgált és kiderült hogy semmi bajom nincs pedig. Szóval abortusz utnán nem voltak fájdalmaim nem is véreztem, de volt egy kellemtlen szúró érzés egy olyan 2 hétig a hasamban. A tehességi tünetek a műtét után azonnal megszűntek (hányinger, fáradtság, mellfeszülés) 4. hétre minden olyan volt mint előtte. Odalent nincs semmi különösebb, annyi hogy nem használhatod 4 hétig. :D


Ezek után megkérdezi majd az orvos a kontrollon, hogy hogyan szeretnél a továbbiakban védekezni. Az óvszeren kívül mindenre, amit ő ír fel azt fogja mondani, hogy az a legjobb módszer.


Nagyjából ennyi. Remélem tudtam segíteni.

2016. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Aranyos a sikersztori végén az a vigyor...hányinger.
2016. máj. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! <3
2016. máj. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!