Hogyan legyek túl rajta?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete volt abortuszom és lelkileg ez a mélybe rántott. Akkoriban a párom mellettem állt lelkiegbe is de mostanába úgy tűnik, mintha azt hinné csak megvolt a műtét ennyi túl vagyunk rajta. Közelébe nem vagyok annak, hogy túl legyek rajta. Hisztisebb vagyok és nagyon gyakran sírok akár ok nélkül is és azon aggódom hogy megcsal vagy elhagy. Tegnap egy ilyet nyögött be hogy "ezzel még lesz egy meccsünk, hogy van e értelme ennek". Mit kéne tennem? Én lennék a hibás? Hogyan tudnám visszahozni a régi önbizalmam/túl lenni ezen?
2016. máj. 17. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Mármint mivel lesz meccsetek? A kapcsolat sorsának eldöntéséről?

A férfiak, kiváltképp ha nem akarják a gyereket, akkor nem érzik át ennek a súlyát. Ez persze arra is igaz, hogy ha várják a babát, de beteg és meg kell szakítani a terhességet például a 8-10 hét körül.

Persze bántja őket, de nem az ő testüket, lelküket érinti közvetlenül.


Miért választottátok az abortuszt? Láthatóan te nem szeretted volna ezt. A barátodról nem tudunk semmit.

2016. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Ezt persze azért kérdezem, hogy lássam a barátod szemszögét is és tanácsot adjak, hogy talán mit érezhet, mit gondolhat és ezt hogyan lehetne kezelni.


#1

2016. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem erőltette rád az abortuszt, gondolom, úgyhogy nincs értelme sajnáltatni magad. Mond meg neki, hogy döntsön, ne húzzátok egymás idejét. Ha el tud ezzel a tettel is fogadni akkor ne vágja a fejedhez, ha nem akkor meg menjen keressen mást.
2016. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A párom eleinte nem akarta a babát utána valahogy meggondolta magát és már nagyon akarta aztán átbeszéltük a dolgokat de nem tudtuk volna vállalni, anyagi okok miatt. Sose válaszol ha megkérdezem tőle, hogy ő hogyan viseli. Átbeszéltem vele, hogy az elkövetkezendő időkben nem leszek önmagam konkrétan. Én olyan szinten bele vagyok betegedve ebbe a dologba hogy azóta szinte semmit nem eszem, nem alszom csak sírok. Elmentem egy másik állást keresni mert 2 hónapja nincs állásom, a vendéglátást választottam. Borzalmas döntés volt, alapból érzékeny vagyok és most pláne és még ez a munka olaj volt a tűzre... :(
2016. máj. 17. 12:22
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Hát már pedig nem akarlak elkeseríteni, de ha ő akarta a babát, és úgy vetetted el, akkor nem valószínű hogy veled fog maradni.
2016. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem sajnálatot kért, hanem tanácsot, ti nyomorultak. Takarodjatok innen, ha nem tudtok semmi értelmeset írni.


Kérdező, ha valóban annyira rossz anyagi helyzetben voltatok, akkor jó lenne, ha megpróbálnátok racionálisan látni a dolgot.. Ha úgy érzed utólag, hogy megoldhattátok volna a dolgot (mert mint kiderült, mindketten szerettétek volna a babát), akkor ezen csak a pszichológus segíthet és van rá esély, hogy nem éli túl ezt a kapcsolatotok.


Beszélgessetek sokat..gondoljátok át, hogy valóban ez volt a legkisebb rossz döntés vagy sem. Ha igen, akkor fogadjátok el ezt a tényt és könnyebben tovább léptek.. Ha nem, nos akkor hoztatok egy nagyon rossz döntést, aminek a feldolgozására mindenképpen külső segítségre lesz szükségetek.


#1

2016. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos a legtöbb kapcsolat rámegy az abortuszra, akár akarták mindketten, akár nem.

Lehet, hogy arra gondolt, hogy ha a közös gyereket nem vállalod, inkább elveteted aztán szenvedsz, van-e értelme együtt maradni.

Sok pasinak ez nagy arculcsapás, hogy inkább ezt az utat választod, mert nem bízol a közös jövőtökben.


Egyszer meg fogsz nyugodni, nem tart örökké ez az állapot. És akkor tényleg érdemes átgondolni, hogy maradsz-e egy olyan ember mellett, akivel nem tudod vállalni a közös gyereket.


Az ilyen döntések miatt bukik ki sokszor, hogy a kapcsolatban van valami baj, elvégre ha semmi baj nem lenne, megtartottátok volna a babát.

2016. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Bele lettem kényszertve ebbe a helyzetbe. Kiraktak volna itthonrol. Én nagyon meg szerettem volna tartani ezt a babát. Nagyon imádtam volna.

Elmondom érthetőbben a párom szemléletét:

először nem akarta megtartani

majd gondolkodott kb 2 napot és már megakarta

majd megint meggondolta magát és tiltakozott ellene

2016. máj. 17. 12:31
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudták vállalni! Ezt írja! Ebből arra következtetk, hogy megbeszélték! Egyébként kedves abortusz ellenesek potyogtassátok ti halomra a gyerekeket! NEM NEM CSAK SZERETET KELL EGY GYEREKNEK! Ja hogy az ilyenek sírnak rendszeresen, hogy mikor jön a családi pótlék, meg a gyes mert nincs itthon pelenka? Alapvetően nem támogatom a beavatkozást én sem, de van amikor jobb! Ezt mondom úgy, hogy nekem soha nem volt abortuszom. Ti akik itt gyilkosoztok, nagyon szánalmas és fröcsögő emberek vagytok! Szép példa a gyerekeiteknek....
2016. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

Vedekezes? Ja persze, kiszakadt a gumi, meg gyogyszer mellett lettem terhes. Mint itt mi den masodik kerdezonek.

Bele lettel kenyszeritve ? Kest fogtak a torkodhoz ?

Hany eves vagy ? Ha 14 ev alatti, meg akkor sem kenyszerithet senki !!!

A te dontesed, te irtad ala a lapot...

2016. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!