Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Laminária (méhszájtágító)...

Laminária (méhszájtágító) felhelyezés előtt milyen fájdalomcsillapítót vegyek be?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az egész prodecúrától, de főleg a lamináriától, sokan írták itt, hogy milyen fájdalmas mikor felteszik :( Rákérdeztem a nőgyógyásznál, ő persze azt mondta, hogy nem vészes dolog de ha valaki túl "kényes", vehet be előttte fájdalomcsillapítót... Milyen lenne jó amit bevehetek és használ is? Mennyi idővel előtte vegyem be? Légyszives a kérdésre koncentráljatok, nem jó kedvemben döntöttem az abortusz mellett. Borzalmas lelkileg és ha lehet legalább a fizikai részét enyhiteném. Köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 10. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
2 órával a felhelyezés előtt vehetsz be, de felesleges, mert a laminária felhelyezése kb 10-20 másodperc.
2016. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Bár én nem abortusz előtt, hanem átjárhatósági előtt vettem be cataflamot, egyet egy órával korábban, egyet pedig fel órával előtte, ill. szereztem egy Frontint is, ez a kombináció szerintem hatásos volt.
2016. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez jó kérdés. Nyugtatót mint pl frontin l, seduxen stb semmiképpen ne vegyél be, mert a műtétnél is kapsz nyugtatót és baj lehet belőle, ha nem tudnak róla, hogy te már vettél be valamit. Én mondanám a cataflamot, nospat, de nem tudom, hogy érnek-e valamit. Nekem spirált raktak fel és az is ugyanúgy pár másodperc mint a laminaria felhelyezése, és az nem volt vészes. A nagyobb fájdalom inkább a tágulás miatt várható, tehát utána. Mondjuk nem.értem, hogy a dokid miért nem mondott konkrét gyógyszert, nekem ez nem lenne túl biztató jel a későbbiekhez.
2016. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell provokálni? Nem mindegy neked, hogy egy idegen ember abortuszra megy? Saját magával kell elszámolnia, csak feltett egy kérdést, amire érdemben nem tudsz válaszolni.
2016. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Egy barátnőm nem vett be semmit de nagyon fájt neki több órán keresztül bent volt neki ,amikor pedig műteni vitték majdnem mindent érzett ,amikor magához tért folyamatosan hányt aznap minden kijött belőle.Most terápiára jár egy éve mert lelkileg nem tud kijönni a dologból zizi lett egy kicsit ,mindíg a rémálmairól beszél stb.Szerintem erre nincsen fájdalomcsillapító és nem is adnak csak altatót.
2016. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen típusú fájdalomra nem használ a fájdalomcsillapító, max. placebónak jó.
2016. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Bármit is veszel be, mindenkèppen tájèkoztasd róla az orvosodat!
2016. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem mmondta az orvos, hogy miit vehetek be, de még nincs a műtétre időpontom, most fogok csak menni az első családvédelmis beszélgetésre. Hát nem tudom... Nem túl biztató ez az "ébren volt és mindent érzett" dolog. Ilyen van komolyan? Amúgy nem láttam a választ ami provokatov volt, gondolom törölték.
2016. júl. 11. 00:05
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, telefonról írok, kicsit kusza lett. Megpróbálom azért a fájdalomcsillapítót, veszteni nem veszthetek vele. Köszönöm a válaszokat. Csak olyan félelmem lett, hogy sokan borzalomként írják ezt a lamináriát... Hát remélem kibirható dolog. Aki meg elítél emiatt, hát én se gondoltam soha hogy aboortuszom lesz. Én megtartanám a gyerekem ha lenne rá mód. 26 éves vagyok és nem voltam még ilyen helyzetben. Csak "apuka" lelépett, közölte hogy ez az én problémám és ő ugyan semmi felelősséget nem vállal. Én albérletben lakom, havi szinten keresek kb 100ezer ftot. Nem látok más megoldást.
2016. júl. 11. 00:10
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Akkor siess a dologgal mert,a 6. héten kezd dobogni a szíve 8.héten már emberi a külseje.Siess.
2016. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!