Szerintetek én vagyok a hibás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Anyum 45 éves, párja 46. Januárban kiderült, hogy anyum terhes. A párom és én nem értettünk egyet vele, hogy megtartsa, ugyanis velünk élnek a mi házunkban, és így is mi tartjuk el öket, nagyon sok tartozásuk van, dolgoznak, de alig marad vaami nekik a hó végén. Mi segítünk, mi fizetjük a számlákat is. Nekünk épp ezért nincs még gyerek, mert nekik is segíteni kell. Anyu elment abortuszra végül, de azóta mindenkinek siránkoznak, hogy ök megtartották volna, csak mi nem akatuk, szóval miattunk nem lehetett. Nagyon büntudatom van emiatt. Szerintetek rosszul döntöttem,hogy nem helyeseltem?
2016. júl. 18. 15:38
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
*valami
2016. júl. 18. 15:39
 2/38 acelsziv ***** válasza:
54%
Íme a fordított család, ahol a szülő élősködik és szülne a gyerek nyakára. Nem te vagy a hibás ettől függetlenül a szívem szakad meg azért a pici életért.
2016. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
12%
Ezert egy eleten az te leszel a hibas. Az tuti. De ennyi idosen azert gondoskodni kellene a vedekezesrol foleg egy ilyen helyzetben. Bar sajnalom hogy ra beszelted hogy vetesse el. Nem szep dolog megolni egy emberi lenyt. De te tudod. Egy biztos. En nem lennek ra buszke. De a sors sokszor beleszol az eletbe barmit akarunk.
2016. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Ez egyértelműen az ő felelőtlenségük!!! Szomorú,hogy ilyen van egyáltalán. Egyáltalán nem a te hibád, én sem szeretném eltartani az anyukám, a párját, és még egy gyereket... Én sem vállalnék gyereket,ha másokra lennék szorulva, és nem tudnám eltartani!
2016. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok az abortusz híve,viszont valahol megértelek,ha már most nem tudnak megélni nélkületek,miért kellett volna magadra vállalnod más gyermekének nevelését.anyudék választhatták volna,hogy össze szedik a motyójukat és elköltöznek.ők panaszkodnak hogy miattatok nem tarthatták meg?te meg panaszkodj,hogy neked kell őket eltartanod.amúgy igen türelmes ember vagy hogy ezek után nem mutatsz nekik ajtót
2016. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy te érezd rosszul magad emiatt! Ez teljesen az ő hibájuk, ráadásul rajtatok élősködnek! Illetve 45 évesen kicsi az esély, hogy egészséges lett volna a baba.
2016. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Leülnék Vele és megmondanám értelmes ember módjára, hogy sajnálod,de Nektek nincs kapacitásotok még egy babára úgy,hogy még nektek nincs is. Ugyanakkor,ha nem tetszik el lehet menni. Magukat nem tudják eltartani, nem még plusz 1 gyereket.



Minden rosszindulat nélkül nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek-e rajtatok. Ha még 78 éves kisnyugdíjas lenne az anyád, de még innen számolva van 20 éve a nyugdíjig. Mi a hosszú távú tervetek? pénztogytig tartó eltartás? Mert már most tehettek félre a temetésre is némi pénzt.

2016. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%
*életfogytig tartó eltartás?
2016. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj kedves Kerdezo, de a szuleid gatlastalansag es felelossegatharitas tippikus mintapeldai.

Eloszor is, az abortusz NEM a Te dontesed volt. Te elmondtad nekik a velemenyed es ok valasztottak. Hidd el, ha meg akartak volna tartani, akkor megtalaljak a modjat - pl apad keres vmi munkat, vagy elmennek alberletbe, vagy megtalaljak a munkanelkui segely es vmennyi tamogatas felvetelenek a modjait, kideritik, h mi jar nekik ilyen esetben. Te egyszeruen megmondtad nekik, h gyerekkel nem tudod oket vallalni es ez teljesen jogos volt. Ok dontottek el, h kenyelmesebb nekik a nyakatokon elni, mint kulonmenni a babaval.

Egy percig ne erezd magad hibasnak emiatt.


En a helyedben minel hamarabb kulonkoltoznek toluk, m ha esetleg Te fogsz teherbe esni, akkor hallgathatod anyadtol a lelkiismeretfurdalast kelto hegyibeszedet, meg sirankozast. Mivel termeszetesen ok egy percig nem fogjak magukat hibasnak erezni. Midnig konnyebb mast okolni, meg bunbakot talalni, mint a sajat eletedert vallalni a felelosseget.

2016. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
2%
Igen. És elég undorító, ahogy nélküle kibeszéled őket, legfőképpen a saját anyádat. Szívesen meghallgatnám őt is, hogy mi az ő szemszöge és arra is, hogy mi a teljes igazság.
2016. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!