Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Komolyan én vagyok a hibás...

Komolyan én vagyok a hibás mert "nyomorék" vagyok?

Figyelt kérdés

-kb. 5 éve dadogok de anya nem vitt\visz el orvoshoz mert "ne dadogjak" és kész, napi veszekedés hogy beszéljek szépen

-8.-os vagyok és 6 iskolába jártam mire megszoktam mentem a másikba (sok költözés lelkileg megviselt) emiatt beilleszkedési problémáim lettek de a mostani osztályomat imádom

-7 éve súlyos bokasülyedésem van azt mondták az orvosok gyógycipő, gyógytorna, majd kinövöm mostanra ráment a gerincemre ami gyakran fáj kihúzni alig tudom magam 1 hónap múlva megyünk megint ortopédushoz

Anyám szerint a dadogás illetve hogy nem tudok beilleszkedni az én hibám illetve mikor mondom hogy szétszakad a hátam akkor ne panaszkodjak ha már ilyen fiatalon nyomorék vagyok mi lesz velem felnőttként. Talán nem oldaltáskát kellett volna erőltetni én meg 11 éves voltam nem tudtam mi lesz ennek a következménye.

Tényleg nyomorék vagyok?

Amúgy pörgök folyamatosan szeretek mozogni tehát nem egész nap fekszek és nem csak a gép előtt ülök


2016. jún. 6. 00:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Iskolában van iskolapszichológus, keresd fel!

Nem vagy nyomorék, csak egy tinédzser, aki aktuálisan az anyját utálja minden bajért, ami az életében van. Teljesen normális dolog.

2016. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs iskokapszichológus amúgyis magántanuló vagyok.

Nem anyámat hibáztatom de nem tudom mennyire normális ha hajnal fél 1-kor még balhézik.! Meg a nem fogom vinni semmire, ő nem fog eltartani egy nyomorékot egészséges gyereket szült stb.

2016. jún. 6. 00:23
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Első, azért elég rendesen írt tényszerű dolgokat, hiszti nélkül, úgyhogy hacsak nem ügyes hazudozó (márpedig erre semmi nem utal s az ártatlanság vélelme megilleti), inkább együttérzést érdemel.

Nagyon szomorú, hogy az embernek ilyen problémái vannak, s még a saját anyja is szidja miattuk. Pedig szerencsétlen gyermek ezekről nem tehet...

Nem vagy nyomorék, lelki s érzelmi szinten pedig bizonyára fejlettebb vagy, mint az anyád, persze ez csak tipp a leírtak alapján, de ezek a leírtak igen erősen. Sok ember dadog és egy normális anya megérti, hogy segíteni kell, nem bántani érte (ami egyébként tipikusan rontani szokott a dadogáson is). A másikkal ugyanez, probléma és segítség kell, a szenvedő gyermek pont ártatlan.

Még jó, hogy a nehézségek ellenére az osztályban jól elvan s még mozogni is szeret... Pedig több keresztje is van s ebből igenis egy is sok.


Tanácsot sajnos nem tudok adni, kérdező. Azt hiszem, ebben a helyzetben nem is lehet. Normálisan állsz hozzá a dolgokhoz, ortopédushoz mentek, a dadogással is menni kéne szakemberhez, s nem elveszíteni a reményt s az életkedvet...

2016. jún. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Eszter76 ***** válasza:
50%

Iskolapszichológus mindenhol van, legfeljebb nincs mindig ott. Beszélj az ofőddel, lehet, hogy tud ebben segíteni. Ha tényleg magántanuló vagy, akkor meg a Családsegítőben/Gyermekvédelmiben meg kell fordulnod (elvileg), és ott is van pszichológus.

Mindenképp el kéne menned. Ha anyukád ebben nem segít, akkor fordulj másik felnőtthöz, akiben bízol (tanár, háziorvos, nagymama, bárki segíthet).

2016. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Menj el sportolni. A legjobb megoldás lenne a problémádra. Anyukád hogy állna a dologhoz?

(üzenem neki, hogy én is szoktam 40 éves fejjel dadogni, de bárhogy figyelek rá, nem tudom néha koordinálni)

2016. jún. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

Kibszottul fogalmad sincs mit jelent nyomoréknak lenni!

Jah hogy kényelmetlen az életed? Nagyon sajnállak!

Ha egy napra tényleg nyomorék lennél, megtanulnád megbecsülni amid van! Szánalmas mikor fiatal, erős ember ilyen nyivákolásba kezd. Mit tennél ha tolószékes lennél vagy végtaghiányos? Vujicic sokat megadna egy bokasüllyedésért! Őszintén irigylem a problémáidat!

2016. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ezt cáfolom, iskolapszichológus rohadtul nincs mindenhol, még csak gyerekvédelmi felelős se, pedig az kötelező.
2016. jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

"Osztályomat imádom" + "magántanuló vagyok"


Tudod kivel szórakozz!

2016. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért irtam idézőjelbe a nyomorékot mert tudom nem vagyok az de anyám ìgy hìv. Igen magántanuló vagyok de csak 2.félévtől ma is megyek be vizsgázni ìgy beszélgetek az osztállyal és nagyon összetartó osztály egy kiváló osztályfőnökkel.

Köszönöm a normális válaszokat

Gondolkoztam nyáron elkéne menni futni

2016. jún. 6. 09:45
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Amikor nyomoréknak hív, miért nem szólsz vissza? Mi tart vissza? Épp szidalmaznak! Nyisd ki a szád!
2016. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!