Ti mit tennétek ilyenkor? Volt már valaki abortuszon? Milyen volt (testileg/ lelkileg)?

Figyelt kérdés

Múlt héten szerdán, csináltam két terhességi tesztet, mert nem jött meg és gyanús volt. Hát pozitív lett, mindkettő! Sajnos, ez nem a legjobbkor jött most nekünk, mert éppen nem állunk valami jól anyagilag, meg nem is érzem azt hogy felkészültem volna az anyaságra.


Ezért mindenképpen az abortusz mellett döntöttünk. Másnap azonnal elmentünk az Auróra utcai nőgyógyászatra, de onnan elküldtek, mert hogy nem rendelnek. Oké, haza jöttünk, felhívtuk a Péterfy nőgyógyászatot, onnan is elküldtek, hogy keressek fel magánorvost. Elkezdtem telefonálgatni, felhívtam a Semmelweis egyetemi nőgyógyászatot, kérdezték telefonban hogy kívánt, vagy nem kívánt terhességről van szó. Mondtam hogy nem kívánt, erre augusztus 8. -ra adtak időpontot, ami ugye két hét volt még akkor. Nem bírtunk várni, mert hát bizonytalanok vagyunk, nem tudjuk hogy hány hetes vagyok, azt sem hogy tuti terhességről van e szó, nem e valami más.


De elég egyértelmű jeleket mutat a terhességre. Minden reggel hányingerem van, megduzzadtak a melleim stb. Ezért elmentünk a Semmelweis egyetemi nőgyógyászatra, ahova ugye az időpontot is kaptam 8. -ra, de onnan is elküldtek. Nem tudom most mi van, miért küldözgetnek el mindenhonnan. Viszont, nem tudom hogy a barna folyás az most pontosan mit jelent terhesség alatt, mert nekem majdnem minden másnap van mióta terhe lettem. Azt olvastam itt, hogy ez vetélésre utaló jel, mások meg azt írták, hogy normális. Nem tudom hogy normális e, de a hasam az folyamatosan görcsöl, mintha meg akarna jönni, szóval elég erősen.10-es skálán, olyan 5-ös. Valaki esetleg volt már ilyen helyzetben? Ha igen akkor mit tett? Tudom hogy orvoshoz kellene menni, azon vagyok, de egyszerűen elküldenek, remélem 8. -án már nem fognak. Sértő megjegyzéseket mellőzzétek légyszi.

21/L



#terhesség #abortusz #doktor #auróra utcai nőgyógyászat #semmelweis egyetemi nőgyógyászat #Péterfy Nőgyógyászat
2016. aug. 2. 18:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Lehet hogy elvetélsz, ha elkezdesz vérezni. De nem értem, miért nem mész be a helyi sztk-ba, és ott megvizsgálnak, megmondják hogy mi van, és adnak papírokat abortuszhoz?
2016. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

A nőgyógyászati ambulanciákon nem feltétlenül kell időpont, max sokat kell várni. Hivatkozhatsz a barnázásra, görcsre is, nem küldhetnek el, meg kell hogy vizsgáljanak. Nem is értem, abortusznál azért elég fontos az időtényező.

A mūtéthez nem tudok hozzászólni, szerencsére nem éltem át. Közel már jártam hozzá, de a baba mellett döntöttünk, így lett 1 év a gyerekek között. Arra emlêkszem, hogy a döntés folyamata volt a legnehezebb számomra, onnantól vitt a lendület.

2016. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Az abortuszról én sem tudok nyilatkozni, szerencsére eddig nem kellett átélnem. Viszont csatlakozva az előttem írókhoz, a helyedben én sem várnék 8.-ig, hanem felkeresném a legközelebb lévő nőgyógyászati ambulanciát, főleg így, hogy panaszod is van (bár van aki vérzik is várandósság alatt, szóval nem egyértelmű hogy a barna folyás vetélés lesz).
2016. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%
Hármaska, jelentettekek, remélem törölek! Gusztustalan vagy!
2016. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%

Harmasnak azt kivanom egyszer keruljon hasonlo helyzetbe....

A kerdesre valaszolva.sztk ban nem kuldenek el.bar itt nalunk idopontos de ha ilyennel mesz akkor megvizsgalnak,max ki kell varni a rendeles veget.

Oda menjetek.

Az abortuszt a 12.hetig csinaljak,addig meg uh ra kell menni,aztan csaladvedelmishez,ahol adnak 3nap gondolkodasi idot,aztan vissza es akkor kapsz csekket es idopontot.

Lelkileg szar,nagyon szar.testileg a tagito kellemetlen.utana kicsit gorcsolhetsz.de aztan a verzesen kivuk nemnagyon van mas tunet.a mutetet altatasban vegzik,nem erzel semmit.

2016. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy írtam is, voltunk már az Auróra utcai nőgyógyásznál is, Péterfyben is, meg a Semmelweisben is, nem fogadtak sehol.. Ezért nem értem én sem hogy most mi van, hiába hívom, meg járkálok oda, semmi nem történik.Egyikből küldenek a másikba. Kénytelen leszek megvárni a 8.-át.

A harmadik válaszolót meg figyelembe sem veszem, kár itt vergődnie igazából.

2016. aug. 2. 19:41
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, olyan nincs, hogy nem fogadnak. Bemész a kerületi sztk-ba, kivárod a sorod és megvizsgálnak. Nem küldhetnek el. Nem kell magánba menni meg időpontra várni, mert ha kicsúszol az időből, muszáj lesz megtartani. Egyáltalán hány hetes vagy? Mikor volt az utolsó menstruációd? Amikor én terhes lettem, 8 hetesen jutottam el dokihoz, akkor még nem tudtuk, hogy megtartjuk-e vagy sem, és akkor már azt mondta a doki, hogy nagyon gyorsan kezdjünk el intézkedni, mert 2-3 hét, mire kész a papírmunka az abortuszhoz. Te meg már minimum 6 hetes vagy, ha múlt héten pozitív lett a teszt.
2016. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Múlt hónap végén menstruáltam utoljára. Mindig rendszertelen volt a menstruációm, ezért így időpontot nem tudok pontosan. Mindenképpen próbálkozni fogok még, csak nem akarok ott elkezdeni veszekedni a nővérrel vagy az orvosokkal, hogy mi az már hogy elküldenek. Mert velem tényleg ezt csinálják. Nem hagyjuk annyiban, mindenképpen próbálkozunk bejutni mielőbb egy nőgyógyászhoz, nem szeretnénk kicsúszni az időből. Fogalmam sincs hány hetes vagyok, ahogy megtudtuk múlthéten szerdán hogy terhes vagyok, másnap már mentünk mindenhova, de nem fogadnak sehol, ezért ez sem derült még ki.
2016. aug. 2. 19:58
 9/33 anonim ***** válasza:
38%

Azért álljunk már meg egy kicsit.

Ha fogalmad sincsen hány hetes vagy, akkor nem csak egyszeri hiba csúszott a gépezetbe, hanem védekezés nélkül szexeltetek mindig. Ez pedig igen is felelőtlenség, ha nem akartok gyereket. Gumira nincs pénz, majd most 40ezer lesz ab-ra?

Jó, hogy nem dicséretet vársz itt, ahol más kilóra is venne már gyereket.....

2016. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a következtetést miből vontad le 66%-os? Írta, hogy rendszertelen a menstruációja, és ezért nem biztos a terhesséhi hétben. Olyat meg nem írt, hogy nem védekeztek.

Tudod mit nem értek? Valaki konkrét kérdést tesz fel, a döntést már meghizta. Mi a sz.arnak jöttök ide beledumálni, ha nem ez volt a kérdés.

Menjetek inkább kilóra gyereket venni.

2016. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!