Csillagg virág kérdése:

Tegnap voltam abortuszon iszonyu volt! Nagyon rosszul érzem magam lelkileg is meg kicsit faj meg a hasam mit tegyek h jobban erezzem magam,?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 21:12
 1/8 anonim válasza:
Szia! Szerintem próbálj megnyugodni. Esetleg a pároddal vagy valakivel beszélgethetnél, ha egyedül vagy, lehet hogy az segít, megnyugszol tőle. Kitartást!
2013. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
adj magadnak időt "elgyászolni" a történteket.megkérdezhetem,hogy baj volt a babával,muszáj volt abortálni,vagy "baleset" volt?ha nem akarsz ne válaszolj.
2013. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 10 napja volt :( lelkileg nagyon le vagyok törve . Mindig próbálok társaságban lenni mert az eltereli róla a figyelmemet. A legjobb amikor a párommal kettesben vagyunk és vigasztalgat. Kitartást. Mondtak nekem egy könyvet a címe: Levél egy meg nem született gyermeknek. Megsirat, de imádom. Minden jót.
2013. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem miért volt rá szükség?
2013. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a napokban volt. Szeretnék beszélgetni valakivel. Rettenetes érzés. Hogy kell túltenni magad rajta?
2013. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legyel turelmes magadhoz. Pihenj sokat es adj idot a gyogyulashoz.
2013. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Kedves abortuszon átesettek!


Sajnálom, ami veletek történt. Talán tudok pár dologban segíteni nektek.

Azért vagytok ilyen állapotban, mert a lélek, a lelkiismeret nem felejt. A tudatot lehet becsapni, ámítani, a lelkedet nem. Ilyen vagy olyan okból úgy döntöttetek, hogy el akarjátok vetetni a magzatotokat. Voltak motivációitok, félelmeitek, külső körülmények. Ennek a vége lett az, ami történt, s ezt már nem lehet visszacsinálni. Végleges.

Innen kell elindulni a GYÓGYULÁS útjára. Fájdalmas, de érdemes végigjárni, hogy az életetek helyre kerüljön.

Elsőnként azt nem szabad megspórolni, hogy beismerd: akármilyen okból is, de a gyermeked haláláról döntöttél. Sajnálom, a lelket nem lehet átverni. Arról, hogy mit éreztek most, milyen lelkiállapotban lesztek, valószínűleg nem tudtatok a döntés meghozatala előtt, vagy ha hallottatok is róla, nem hittétek el. Ha beismerem a tényt, hogy van valaki, aki a magzatom volt, de meghalt, már elindulok az úton. Fáj, tudom, de segít.

Másodszor meg kell próbálni KIENGESZTELŐDNI. Vele és magaddal. Bocsánatot kérni tőle, és megbocsátani magadnak és esetleg annak, aki rábeszélt az abortuszra (ha volt ilyen. Mondjuk azért jelezném neki, hogy hogy érzem most magam). Van ez a helyzet, már nem lehet másként tenni, de nem szabadna tönkretenned magad. Nyilván nem egy-két nap múlva tudod ezt megtenni, 1-2 hét, hónap kell hozzá. De sokkal többet várni nem célszerű, mert annyira belesüllyedhetsz a depresszióba, hogy csak szakember és esetleg gyógyszer segítségével kerülhetsz ki onnan.

Hogyan engesztelődhetsz ki? Írhatsz a babádnak levelet, őszintén, leírva mindent, amit érzel, és amit éreztél a döntéskor... Vagy gyújthatsz neki gyertyát. Amit érzel. Helyére kell tenni a dolgokat. Annak nincs értelme, és gyógyító hatása, hogy homokba dugom a fejem, hogy menekülök piába vagy bármi másba, vagy hogy majd gyorsan terhes akarok lenni, hátha jóvá tudom tenni. Ezek hülyeségek. Így nem fogsz meggyógyulni.

Kívánom, hogy rálépjetek erre a fájdalmas ám gyógyító útra!

Ha szeretnétek valakivel "beszélgetni" erről, írjatok nyugodtan privit!

2013. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen ezt az utolsó választ. Megnyugtató.
2013. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!