Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Esemény utáni tabletta mennyir...

Esemény utáni tabletta mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eléggé be vagyok pánikolva, mert tegnap szex után észrevettük, hogy kiszakadt a gumi.. Késő este volt már, nem tudtunk rögtön akkor orvoshoz menni, de ma reggel ez volt az első dolgom. Irattam fel esemény utanit és már be is vettem kb aktus után 8-9 óra elteltével. Csak a doki nem volt túl segítőkész, ezért gondoltam érdeklődöm itt, hatha valaki járt már hasonló cipőben. Olvastam, hogy sokaknak okoz hányingert, meg sokszor előfordul a hányás is. Nekem szerencsére semmi ilyen nem jelentkezett, a papíron azt írtak, hogyha 3 órán belül kihanyom, akkor vissza kell menni a dokihoz, mert nem szívodott fel rendesen. Ilyenkor újra be kell venni? Mennyi az esély, hogy még igyis terhes leszek? És még egy, terhességi tesztet mikor lehet csinálni, amikor már tuti kimutatja, hogy terhes vagyok-e?

Előre is köszi, aki segít.


(Ja és kötözködő meg mocskolódó kommenteket nem kerek arról, hogy ilyen-olyan gyilkos vagyok, csak mert a többi kérdést elnézve ez elég gyakori jelenség itt...Szóval aki a kérdésemre nem tud válaszolni, az inkább görgessen tovább, nem kell a vita!)



2017. febr. 12. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hatni fog nyugi. Nekem semmilyen mellékhatása nem volt de szerintem többeknek is csak azért bert elolvasták a betegtájékoztatót meg izgultak😅 ha ilyen hamar bevetted nincs okod a pánikra söt azthiszem 3 napod van rá nem emlékszek már rég vettem be ilyet de rajta van a betegtájékoztatón

[link]

2017. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hogy mennyire hat (hatás alatt a CÉLját értem most), azt nem tudom, én életemben 3szor vettem be, egyszer sem lettem terhes (de talán amúgy sem lettem volna). Három különböző típust ráadásul, mert évek teltek el az alkalmak között, szóval a 4 db-os, a 2 db-os meg az 1 db-os (Escapelle volt ez utóbbi azt hiszem) verzióhoz is volt szerencsém. Aktuális mellékhatás (hányás, rosszullét) egyszer sem jelentkezett, azonban a ciklusomnak nem tett jót, késett egy hetet, aztán előbb jött, ilyesmik. Annyira már nem emlékszem, de ezt leszámítva, nem volt baj!
2017. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)

Én olyat kaptam egyébként, amiben 2 darab van.

2017. febr. 12. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Baratnom 48 oran belul vette be, ugy mar csokken a hatekonysag, nekik megmaradt a baba, ma mar nem banja:)

Vedd be minel elobb.

2017. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fogod kihányni, az ritka mellékhatás. Időben bevetted, nem leszel terhes. Pár nap múlva valószínűleg meg fog jönni, onnantól számít az új ciklus.

Hogy megnyugodj, olyan 16-18 nap múlva csinálj egy tesztet.

(Elvileg 14 nap után kimutatja, de inkább menj biztosra.)

2017. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is! Hát én az első 12 órában vettem be, nem akartam semmiképp tovább várni, reggel ahogy felkeltem, már mentem is az orvoshoz. Szerencsére semmilyen mellékhatása nem volt, remélem a második szemnek sem lesz.

Csak ahogy számoltam most a napokban kellett lennie a peteérésemnek és ez kétségbe ejtett, hogy igyis hatni fog-e. Egyébként kb 2 hét múlva kellene megjönnie.

2017. febr. 12. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!